Ubezpieczony zawsze bezpieczny

by - 11/27/2013


Ubezpieczony zawsze bezpieczny, czy się z tym zgadzacie?

O tym co może stać się naszemu pupilowi lub jakie szkody mogłyby być przez niego wyrządzone krążą historie i bajki ale jak uchornić się (chociaż w  niewielkim stopniu) od poniesienia zbyt dużych kosztów?
Poniżej wyniuchałem wam parę propozycji (wybranych subiektywnie), z ktorych możecie skorzystać.


SYTUACJA 1:
Pies wbiega na ulicę w niewielkiej miejscowości, potrąca go samochód. Rozbija lampę i ucieka. Kto pokryje koszty naprawy? Właściciele psa czy właściciel samochodu?

Odpowiedź jest prosta: to zależy czy ma ubezpieczenie. 

Wiele osób nie wie, że do swojego ubezpieczenia OC w życiu prywatnym lub nawet ubezpieczeniu nieruchmości, może także ubezpieczyć szkody wyrządzone przez psa. Taką możliwość daje między innymi:

Allianz "Podaj Łapę"
Cena ubezpieczenia psa to 47 zł (w przypadku ras agresywnych to 57 zł). Chroni nas to przed kosztami szkód wyrządzonych przez naszego pupila. Rejestracja jest bajecznie prosta: wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie.

Kolejne ubezpieczenia psów są dodatkiem do ubezpieczenia OC w życiu prywatny lub domu. Można tam także ubezpieczyć psa od takich wypadków jak kradzież, pożar, zalanie czy włamane.
Ergo Hestia
Warta
Generali
Należy pamiętać, że kwoty ubezpieczeń zależą od wielu zmiennych, latego też ich wartości w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mogą się różnić. Wpływ może mieć na to wasz dom/ mieszkanie a także wartość psa, jaka zawarta była przy kupnie szczeniaka.
Jedynie w przypadku, dedykowanego właścicelom zwierząt domowych pakietu "Podaj Łapę", cena ta jest niezienna.

SYTUACJA 2:
Wasz pies złamał łapę lub potrzebna jest jego operacja. Koszty leczenia są wysokie a dodatkowo potrzebujecie pomocy? A może wasz pupil zaginął?

 Głównie ubezpieczenia te opierają się na pokryciu kosztów leczenia lub nagłego wypadku zwierzaka. Dodatkowo, w większości z nich jest możliwość wykupienia ubezpieczenia od szkód wyrządzonych przez pupila.Oto ubezpieczenia obejmujące głównie leczenie i opiekę nad chorymi zwierzętami:
Ceny whają się od 100 zł za rok w PetSupport w pakiecie Basic, do ponad 360 w Happy Pet za najwyższy pakiet.

Należy także pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe głownie chornią zwierzęta w wielu od 6 miesięcy do 6 lat.

Teraz nasuwa się pytanie: czy warto ubezpieczać swojego psa?
Moim zdaniem tak. Jednak ze swojej strony odpuszczę sobie dość kosztowne ubezpieczenia leczenia, zostawiając ubezpieczenie przy okazji OC w życiu prywatnym lub domu.

EDIT: Dominika doNosi, iż psa możecie "dopisać" także do ubezpieczenia OC samochodu :)


Więcej, na przykład na tematu ubezpieczenia kotów czy prawnych apsektów, przeczytać możecie na stronie http://www.ubezpieczenia-zwierzat.pl.

Podobne posty

3 komentarze

 1. ubezpieczenie OC psa, często można "dokupić" jako dodatek w pakiecie z ubezpieczeniem domu, mieszkania, czy nawet samochodu - cena w pakiecie jest dużo korzystniejsza niż osobno - warto podpytać swojego ubezpieczyciela;)
  pozdrawiamy Dominika i Karmel

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o dodatku do auta nie wyniuchałem.
   Z PZU też się upewnię.
   Ogromnie dziękuję, mam niezawodnych Niuchaczy ;)

   Usuń
 2. a i jeszcze - -z czterema łapami miałam problem (ok 5miesięcy temu) Pan z PZU poinformował mnie, że już nie ma go w ofercie...?

  OdpowiedzUsuń