Zabawki na inteligencję dla psa

by - 12/08/2013


Wraz z poprzedmin postem dotyczącym zabawek, pojawiło się pytanie (pozdrawiam Karolinę) o zabawki na inteligencję.
Cóż, kolejny powód by poNiuchać w internecie (i własnych zabawkach)


Moim zdaniem najprostszą i zarazem najbardziej popularną taką zabawką jest zwykły KONG (coraz więcej go w mniejszych stacjonarnych sklepach zoologicznych- także w Silesii z przystępnymi cenami!). Upychając w niego tak na prawdę wszystko, dajemy psu trochę czasu na wytężenie mózgownicy.

Polecam robić wartswy np: parówka->trochę pasty wątróbkowej/ pasztetu/ jogurtu-> kawałek suchego chleba. Upchnięte dość mocno zajmie psu więcej czasu.
Nadają się do tego wszelkiego rodzaju kule smakule, czy piłki z otworkami (nawet te czyszczące zęby!)


Zabawki na inteligencję to bardzo rozległy teamt a zarazem dość drogi. Za dobrze wykonaną i bezpieczną zabawkę musimy zapłacić średnio od 60 zł do 130 zł. Znajdziemy oczywiście tansze zabawki, jednak będą one dość proste.

Czytając recenzje i oglądając ofertę sklepów internetowcyh, pokażę wam parę fajnych zabawek, wybranych i opisanych subiektywnie. Dodam, że sami testowaliśmy jedynie jedną z wymienionych poniżej zabawek .
                                                           Żródło: zooplus.pl, mampsa.pl, krakusek.com.pl

Przedział cenowy 30-60 zł:
- Doggy Brain Train 2w1 - wlaśnie taką zabawkę mamy, sprawdza się fajnie, praktycznie dla każdego psiaka.
- Doggy Brain Train Shell - dla małych psów lub szczeniaków, zwykła zabawa polegająca na chowaniu smaczków pod grzybki. Myślę, że pies dość szybko się znudzi.
- Flaszka - fajne połączenie sznurka i wypadających z butelki smaczków, ktore pies widzi.
Alternatywą jest zwykła, nabita smaczkami i zakręcona butelka bez naklejek.
- Twist n Treat - dysk na smakołyki, które uwalniaja się po 'odkręceniu' od siebie dwóch połówek dysku.

Przedział cenowy 60-120 zł:
- Kicker - łamigłówka dla psa z uruchomieniem głównie nosa (a co!). Moim zdaniem dość fajna, stabilna zabawka jednak to, że pies musi górne dźwignie mocniej przesunąć nosem (żeby smak dosłownie wyleciał)  może być trochę frustrujące.
- Nina Ottosson  Dog Spinny - prosta zabawka polegająca na wydobyciu smaczka przez kręcenie górnym okręgiem. Myślę, że tą cenę płacimy za nazwisko :)

Przedział cenowy powyżej 120 zł:
Tu zdecydowanie rządzą zabawki Niny Ottosson. Cena jest niestety trochę zniechęcająca ale wybór ogromny (na podanych stronach jest dużo więcej zabawek, polecam!) 
- Tornado  - 3 ruchome poziomy, na każdym miejsce na smakołyki. Bardzo fajna i męcząca zabawka, do tego cena jak za coś co szybko sie nie znudzi atrakcyjna.
- Dog Twister - tu mamy coś dla zaawansowanych poszukiwaczy smaczków. Pełno otworków na smaczki, wsadzając co 2-3 otwór dajemy dodatkowo więcej pracy bo zabawka cała pachnie. Dodatkowo, ruchome klapki można zblokowac kostkami; pies będzie musiał najpierw zdjąć kostkę i dopiero przesunąć klapkę.


Co mogę dodać od siebie to to, że zbawki na inteligencję na prawdę meczą psa. 2-3 serie wystarczą by mieć wieczór z głowy.

Oto co my kombnujemy na takie wieczory: (dodam, że jest to ekspresowe, wystarczy wsadzić co mamy pod ręką. )


                                                                   Mogę już?

Jeśli nie chcesz kupować zabawek, możesz bawić się ze swoim psem w chowanie smaczków po pokoju Wystarczy, że każesz zaczekać mu przed drzwiami, pochowasz smakołyki w pokoju i każesz szukać.

 Jedyne co was ogranicza to wasza wyboraźnia ;)

Podobne posty

1 komentarze

  1. żeby przedłużyć zabawę z kongiem to najlepiej wsadzić go wraz z zawartością do zamrażarki ;)

    OdpowiedzUsuń