Czy miseczka ma duże znaczenie?

by - 4/28/2014

Nie, nie o kobiecym biuście dziś wpis- wszakże to psi blog! Dzisiaj poświęcimy trochę czasu psim miskom, które o dziwo- mają dla nas znaczenie.

Miska była dla nas zawsze miską. W wyprawce dostaliśmy małą, ceramiczną, która służyła nam jako miska 'doklatkowa', teraz odpoczywa w psim pudle. Dla psa kupiliśmy miski na stojaku, metalowe. Wszystko było ok, do momentu, w którym pies nagle przestał pić w domu. Picie kałuż (co zawsze było dużą pasją Nucha) stało się natręctwem, nie mogliśmy przejść spokojnie obok nawet najbrudniejszej kałuży. Pies dostał zakaz ze względu na zarazki, a w domu woda stała w mice, wymieniana parę razy dziennie. Z misek innych psów Niuch pił jakby nie miał wody w paszczy przez tydzień- makabra. Wet nie poradził za wiele, ale na ratunek przyszła wygrana paczka z firmy Acana.

Pies zaczął pić! Z plastiku woda była pyszna, smakowita, potrafiliśmy 3 razy pod rząd ją napełniać :P Więc wniosek był jeden- metalowa miska z wodą jest ble! 

Z pomocą przyleciał nam sklep Ekozwierzak, przysyłając Niuchaczowi miskę firmy BecoThings.
Miska wykonana jest z naturalnych składników, nie śmierdzi plastikiem, jest świetnie wykonana i najważniejsze- pies z niej pije.

małe smakołyki od sklepu Ocanis ;)


Więcej o misce możecie poczytać TU oraz TU , my więcej powiemy wam o niej jak Niuch trochę z niej pokożysta. Dla mnie na chwilę obecną jest świetna! 


Korzystając z okazji tematu misek, podbijemy temat wyjazdówek.

My naszą składaną miskę kupiliśmy w TK MAXXie za chyba 7,99. Służy nam już rok, łatwo się suszy, jak namoknie to przecieka, ale jest wygodna i służy nam dość dobrze. 

A jakie inne miski wyjazdowe możecie kupić Wy dla swoich psów? (pamiętajcie, że spacery w gorące dni wymagają albo dobrego pływanka, albo porządnej michy wody) 

 • składana miska 'jak kartka papieru'  BOWLDOG 
Żródło: bowldog
Miska kosztuje 15 zł, kupić  ją możecie pisząc bezpośrednio do stowarzyszenia husosky: biuro@husosky.pl
Pisała o niej też Patrycja od Zoe, Madlene i Sorina, przeczytajcie sami TU 
 • Miska połączona z butelką 
Żródło: zooplus.pl

Miska dość popularna, wygodna. Jej cena waha się od 7 do 20 zł. Kupić takie możecie na przykład w sklepie zooplus.pl , krakvet.pl , zwierzakowo.pl 
 • Silikonowa miska podróżna 
Żródło: zooplus.pl
Silikonowe miski występują w wielu wariantach cenowych i kolorystycznych. Kupicie je już od 10 zł, w sklepie zooplus.pl  lub po innych cenach w sklepach karusek.com.pl , i-zoologiczny.pl , pieszkotem.pl , zoozone.pl 

 • Zestawy podróżne z pojemnikiem na karmę. 
  Źródło: zwierzakowo.pl
Zestawy misek na karmę i wodę wraz z pojemnikiem przydadzą się na dłuższe wyjazdy. Zobaczcie gdzie możecie je kupić:  emusklep.pl , zwierzakowo.pl, karusek.com.pl 

Możemy iść już na spacer? ;) 

Podobne posty

3 komentarze

 1. U nas też najlepiej sprawdza się miska plastikowa, jak woda się skończy, to pies sam przynosi miskę, żeby dolać :). A na żarełko mamy ceramiczne. Podobno wiele psów nie przepada za piciem/jedzeniem z metalowych misek ze względu na metaliczny posmak.

  Na zawody/treningi używamy składanej miski silikonowej i jest ekstra, mieliśmy też miskę i butelkę w jednym, ale niestety często, jak taki pojnik leżał poziomo, to się odblokowywał i uciekała z niego woda : /.

  OdpowiedzUsuń
 2. Domowa jest plastikowa. Bona pije z niej normalnie, choć wiadomo, że śmierdząca "kałużanka" zawsze będzie na pierwszym miejscu. Wyjazdowe mamy dwie - metalową (również z uchwytem do klatki) na wodę i materiałową na jedzenie(przetestowana - wodę też trzyma świetnie!) i jedną podróżną z butelką, taką samą jak Niuch - z zooplusa. BecoThings też się w TK Maxx zdarzają, więc poluję (z racji miejsca zatrudnienia :-) ew. na jakieś podwyższeniu ( metalowe są jednak trochę bardziej higieniczne ). Pozdrawiamy, Asia i Bona piesoswiat.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja z kolei do wody mam miskę ceramiczną i zarówno pies, jak i koty chętnie z niej piją. O dziwo Zac kałuż jakoś specjalnie nie preferuje, nawet w jeziorze tylko raz czy dwa wystawi język :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń