Karma instant! Koebers Lamm und Reis

by - 5/18/2014

Alternatywa dla suchej karmy? Mokre saszetki lub puszki. A fuj! Większość z nich brzydko pachnie i mam wrażenie, że są w nich same odpady, chociaż tych z wyższej półki jeszcze nie próbowaliśmy.
Dziś przedstawiam wam jeszcze lepszą opcję- karmę niczym zupki instnat! 


Będąc na KWPR w Bytomiu (której krótką fotorelację znajdziecie TU) odwiedziliśmy stoisko sklepu SKLEP Z KARMAMI 
Głównym celem było poznanie produktów firmy Koebers.
Karmy w postaci płatków, gotowe po zalaniu porcją wody, zaciekawiły mnie głównie pod względem wyjazdów. Karma nie ma dużo białka, jest w niej bardzo dużo świeżego mięsa (w porownaniu do innych, suchych karm) 

Od przedstawicieli sklepu, którzy obficie przedstawili nam, juz wcześniej mi częściwo znane cechy i dawkowanie karmy, dostaliśmy pokaźną torbę próbek. 

Na pierwszy ogień- Koebers Jagnięcina i Ryż: 

przed zalaniem


i po: 


My na początek podaliśmy połowę porcji, zalaliśmy ją ok 1/2 szklanki wody. Po odczekaniu około 2 minut posiłek był gotowy! 

oczywiście smakowało Karmę możecie kupić TU. Dostępna jest w opakowaniach 1 kg, 3 kg oraz 15 kg. Cena za 1 kg to około 20zł, dawkowane jest dość duże, kaloryczność przeciętna (380 kcal na 100 g- dla porównania Enova Grain Free 398 kcal/ 100g) jednak karma jest lekka.

To co przemawia do mnie najbardziej to duży procent mięsa (około 50% świeżego mięsa), brak konserwantów  i maczek kostnych, które bardzo często występują w karmach bytowych, w małej, lekkiej porcji.
Nie lubię zabierać na wyjazdy zbyt dużej ilości suchej karmy (skutkuje to zazwyczaj skarmieniem całości w nagrodach ) i myślę, że taka karma do zalewania będzie bardzo fajnym rozwiązaniem. Poza tym, że pies nie musi juz dodatkowo popijać karmy wodą.

Pierwszą porcję pies zjadł ze smakiem, myślę, że przy kolejnych się to nie zmieni ;) Będę próbować wszystkich wariantów karmy i myślę, że na pewno zdecydujemy sie na mały, 1 kg worek z przeznaczeniem wyjazdowym.

A Wy, próbowaliście już takch karm?

Podobne posty

0 komentarze