ArthroVet Collagen- pierwsze testy

by - 7/01/2014


Może zastanawiacie się po co Niuchaczowi preparat na stawy? Być może to moje przewrażliwienie- po dawej, lekkiej kontuzji ciągle doszukuję się nierównego chodu u psa, kulenia...
Widzę go głównie tylko ja. Dwukrotne prześwietlenie u dwóch różnych ortopedów (polecanych przez wiele osób) wykazało jedynie wzorcowe łokcie, barki i biodra.
Poprzednie preparty dały tylke co nic. Poza tym frisbee, bieganie po polach (w przeciągu tygodnia 2 razy podwinięta łapa....) - serce mnie boli jak myślę, że niby wszystko jest ok, pies zdrowy, w sile wieku, a mi coś w głowie siedzi, że nie tak.

Zaczynamy w takim razie kuracje profilaktyczną!

Dzięki uprzejmości firmy VetExpert ( pamiętacie 'grupowe' testy preparatu PlaqueOff? KLIK) otrzymaliśmy dwa opakowania preparatu ArthroVet Collagen oraz dwa opakowania ArthroVet Complex.

My jako pierwsze zdecydowaliśmy się otworzyć opakowanie AtrhroVet Collagen.
To co pisze producent:
"Preparat jest przeznaczony do stosowania u psów i kotów z zaburzeniami prawidłowej funkcji chrząstek stawowych i stawów. Polecany zarówno u zwierząt młodych w okresie intensywnego wzrostu, jak i zwierząt starszych z chorobą zwyrodnieniową stawów (osteoarthritis)."
Dawkowanie: 1 saszetka na 20 kg masy ciała.
W naszym przypadku (18 kg) dajemy całą porcję. Wydaje mi się, że dla psów o mniejszej masie ciała, np 13 kg, będzie trzeba się wysilić, żeby odmierzyć dobrą porcję. Dla chcącego nic trudnego ;)
Całe opakowanie wystarczy nam na 60 dni stosowania- w przypadku suplementacji jest to idealny czas.
Collagen zapakowany jest w zgrabne saszetki, które mieszczą się w takim oto 'wagonie'
Sam preparat jest w formie białego proszku, który dodawać można do karmy i suchej i mokrej. Niuch jak zawsze nie narzekał na smak i wylizał michę do czysta ;)

Gdzie i za ile kupicie preparat? 
- ezoo.pl - 55 zł 
- Kuchnia Pupila - 66,23 zl 
- Animalia - 70,25 zł 
- Karusek. com.pl - 72 zł za 60 sztuk, lub 1,50 za jedną saszetkę 
Więcej wniosków, obserwacji - za miesiąc :)

Podobne posty

0 komentarze