Nowe uchwały ZKwP obowiązujące od 1.01.2015

by - 1/05/2015Nowy rok przyniósł wejście w życie nowych zapisów w ustawach ZKwP. Zostały one ustalone na posiedzeniu plenarnym, które odbyło się w październiku.

Z dniem 1 stycznia 2015 roku zmieniono zapisy dotyczące między innymi ilości ocenianych psów przez jednego sędziego w trakcie wystaw krajowych i międzynarodowych.
Ustanowiono uchwałę o przyznawaniu tytułu Championa Polski Weteranów, który może być przyznany na podstawie trzykrotnie otrzymanej oceny doskonałej z lokata pierwszą od trzech różnych sędziów, w tym jedna musi być zdobyta na wystawie klubowej lub międzynarodowej. Co więcej, nie jest wymagany odstęp między ocenami. Zmieniły się także opłaty za wydawanie certyfikatów użytkowości, który wynosi teraz 50 zł oraz dyplomów Championów na 60 zł. 

Zarząd uchwalił także zapis, że jednym z wymogów hodowlanych jest badanie profilu DNA od suk i reproduktorów wchodzących do hodowli. 

Z dniem 1 stycznia weszła w życie także uchwała o porozumieniu pomiędzy Zarządem Głównym ZKwP a Fundacją Straż dla Zwierząt, którego celem jest przeciwdziałanie naruszaniu praw zwierząt. 
Uchwalono także nowy regulamin wyścigów chartów oraz dokonano zmiany sekretarza GKSP. 

Więcej przeczytacie w podstronie komunikatów ZKWP 

Podobne posty

0 komentarze