PetPort- zarejestruj swojego psa!

by - 2/12/2015

PetPort- baza zwierząt oznakowanych nie jest już dla nas nowością. Bezpieczeństwa nigdy za wiele. Mimo, że Niuchacz przybiega na zawołanie, nie jest psem- uciekinierem, ma czip, adresówke na szyi - dodatkowo od dzis zarejestrowany jest także w bazie PetPort. Przeczytajcie jak to zrobić!

Mimo, że pomysł na bazę zwierząt, z adresem, numerem telefonu do właściciela nie jest nowością, to nowością jest PetPort- nowa baza zwierząt oznakowanych.

Petport.eu jest projektem Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt, założyciela największej bazy zwierząt oznakowanych w Polsce, stąd też będziemy importować cześć rekordów z wspomnianego zbioru w ramach dodatkowej usługi dla klientów już zarejestrowanych.
Więcej o bazie przeczytacie na www.PetPort.eu

Przywieszka PetPort posiada specjalny czip technologii NFC (który sczytują niektóre telefony komórkowe oraz tablety) i kod QR, czyli zapis informacji w formie graficznego kodu, również do sczytania telefonem. Przywieszka zawiera także unikalny kod. 

Jeśli (zakładając najgorszy scenariusz) nasz pies się zgubi i znajdzie go inna osoba, może skorzystać właśnie z trzech sposobów wyszukania psa w bazie (kod NFC, kod QR oraz ręczne wpisanie kodu w wyszukiwarkę PetPort) może także wpisać dokładną lokalizację, która zostanie przesłana mailem do właściciela psa, za pomocą Google Maps. 

Alerty! 
To opcja, której nie musimy aktywować (jest bezpłatna). Polega na tym, że gdy zmienimy status naszego psa na ZAGINIONY, wszyscy użytkownicy z Twojego miasta, którzy maja aktywną opcję alertów, otrzymają informację, że zaginął Wasz pies! 

Jak zarejestestrować psa w bazie PetPort? 
(pod obrazkiem bardziej szczegółowa instrukcja tekstowa)KROK 1 
Wchodzimy na stronę www.petport.eu 
(przy okazji powiem, że przeogromnie podoba mi się design strony!) 
KROK 2 
Zjeżdżamy nieco niżej, gdzie pokaże nam się przycisk "ZAREJESTRUJ SIĘ!", w niego klikamy. 
KROK 3 
Wypełniamy nasze dane podając imię, nazwisko, adres email, numer telefonu oraz numer alternetywny, miejscowość, a także jakie informacje będa widoczne w profilu naszego psa.
KROK 4
Po wypełnieniu danych i kliknięciu przycisku "ZAREJESTRUJ" otrzymamy wiadomość email na podany adres, w celu potwierdzenia rejestracji. Należy kliknąć w link aktywacyjny w wiadomości.
KROK 5
Konto aktywowane! Brawo! Teraz przechodzimy, poprzez zalogowanie się, do naszego profilu
KROK 6
W naszym profilu możemy zmienić dane, sprawdzić płatności, zamówić dodatkowe przywieszki, a także ZAREJESTROWAĆ ZWIERZĘ- co oczywiście czynimy w kolejnym kroku
KROK 7
Uzupełniamy dane naszego zwierzaka, wraz ze zdjęciem.
Informacje jakie powinniśmy dodać to imię zwierzaka, płeć, rasę, kolor, datę urodzenia, numer chipu, szczepienia oraz inne uwagi.
(Myślicie , że powinnam zaznaczyć tak, że Nutella to TEN Niuchacz? :) )
KROK 8 
Tu wybieramy zawieszkę jaką chcemy kupić naszemu psu.
Po wybraniu koloru, przechodzimy do panelu PayU, gdzie dokonujemy płatności.

I uwaga: pierwszy zakup zawieszki + aktywacja kosztuje 39 zł  i jest to abonament roczny przystąpienia do bazy. Każda kolejna zawieszka oraz każdy kolejny rok użytkowania to koszt 27 zł.

Kilka słów o przywieszce.
O działaniu systemu mam nadzieje, że nigdy nie będę musiała Wam opowiadać- sama rejestracja jest bajecznie prosta.

Przywieszka pokryta jest twardym laminatem. Przywieszkę próbowałam łamać, wbijać paznokcie (ała...), jak nie pomogły paznokcie wzięłam nożyczki- na przywieszce zrobiły się jedynie delikatne rysy, opierając się z całej siły nie dałam rady jej przeciąć. Mimo, że na początku myślałam, że bez problemu przywieszkę zniszczę- była nienaruszona.

Przywieszkę mogłam do woli testować ponieważ mam je aż dwie. Dlaczego? Nie dlatego, że Niuchacz dostał podwójny prezent, czy da dałam radę ją jakoś popsuć. Dlatego, że pierwsza przywieszka przyszła do nas uszkodzona- górna część przywieszki była pęknięta. Podejrzewam, że to kwestia PP, ale przywieszka przyleciała lekko pęknięta. Pęknięcie spodowodowało 'odklejenie' się laminowanej części co od razu wzbudziło moje wątpliwości co do jej wodoodporności. Oto jaką odpowiedź otrzymałam od zespołu PetPort na moje podejrzenia:
Przywieszka jest pokryta żywicą epoksydową, tak więc kontakt z wodą nie powinien wpłynąć na jej funkcjonalność.
No to co? SPRAWDZAMY!

Sprawdziłam i nie mam dla Was kontrowersyjnych wieści. Mimo włożenia przywieszki do wody, pozostawienia jej w wodzie na ok 10 minut, machania przywieszką w wodzie- NIE STAŁO SIĘ NIC. Mimo podważenia warstwy laminatu na przywieszkę nie działa woda, nie wpływa ona na druk w środku przywieszki. Mogę śmiało stwierdzić, że nawet jeśli przywieszka lekko podejdzie wodą- nic się z nią nie stanie. 

Jedyne co może być dla Was minusem- i jest także dla mnie (o czym poinformowałam oczywiście zespół PetPort) to małe kółeczko przyczepione do przywieszki. Tak małe, że na żadną z Niuchaczowych 10 obroży nie weszło. Poradziłam sobie innym kółeczkiem, co także poradził mi przedstawiciel PetPort, ale jeśli takiego kółeczka nie macie?
Dołączone ogniwo stanowi łącznik umożliwiający zamontowanie przywieszki na każdej obroży, niezależnie od jej wielkości.
Innymi słowy, najlepiej doczepić przywieszkę z dołączonym kółkiem do drugiego kółka lub samej obroży, jeśli posiada ona element umożliwiający taki montaż.
Pozwala to uniknąć problemów wynikających z różnic gabarytowych różnych zwierząt, gdyż nasze przywieszki mają jeden uniwersalny rozmiar.
Done! Po zamontowaniu stwierdziłam, że nie jest głupi pomysł- przywieszka bardziej swobodnie wisi na kółeczku, nawet jak się zaklinuje/ zaczepi to dużo łatwiej ją naprostować. Przywieszka nie dzwoni i dużo łatwiej zmieniać ją z obroży na obrożę  (no-chyba, że macie jedną).

Jak już wspominałam, PetPort jest dość świeżą propozycją, jednak moim zdaniem dobrze rokującą. Niuchacz już pomyka w swojej unikalnej obroży od Gadżeciaków z przywieszką PetPort!

Czy Wy używacie adresówek dla Waszego psa? Czy Wasz pies jest zarejestrowany w bazie zwierząt? A może jesteście klientami bazy PetPort? Czekamy z Niuszkiem na komentarze :)

Podobne posty

0 komentarze