Wyniki ankiety "Jakich produktów brakuje w sklepach internetowych"

by - 4/18/2015

Czego brakuje Wam w sklepach internetowcyh? Jakie produkty chcielibyście zobaczyć w sklepach internetowych? Ile średnio wydajecie w sklepach zoologicznych? Oto wyniki ankiety, która została przeprowadzona ponad miesiąc temu.


To nie pierwsza ankieta, którą przeprowadzimy żeby zobaczyć czego tak naprawdę potrzebujecie dla swoich psów, jakich dokonujecie zakupów, jakie produkty są przez Was najbardziej pożądane i  przede  wszystkim- czego Wam brakuje!

W ankiecie wzięło udział 66 osób, trwała ona około 2 tygodnie. Przede wszystkim chciałam zobaczyć jakich ogólnie produktów Wam brakuje i tak brzmiało pierwsze pytanie

Mogliście zaznaczyć wiele odpowiedzi z 6 dostępnych kategorii oraz dopisać własną propozycję.

43/66 wskazań
Najwięcej wskazań, bo aż 43/66 miały artykuły do uprawiania psich sportów w tym frisbee, przeszkody do agility, akcesoria do obedience. Nie ukrywam, że tu byłam niemało zaskoczona, ponieważ spodziewałam się, że takich produktów mamy w Polsce wystarczająco dużo. Być może tu dużym czynnikiem jest cena produktów. Przykładowo rok temu frisbee, które w Polsce przy bardzo dużej promocji kosztuje 19-20 zł, na czeskich zawodach kupiłam za 17 zł. Podobno sprawa wygląda podobnie jeśli chodzi o sprzęt do agility.

35/66 wskazań
Na drugim miejscu, według liczby wskazań produktów, których Wam brakuje jest większy wyboru karm bezzbożowych, opartych na większej ilości mięsa lub na mięsie innego pochodzenia! W tej kwestii wystarczy dobrze poszukać- coraz więcej karm sprowadzanych jest do Polski - także tych opartych na rybie.

32/66 wskazań
Tu nareszcie kategoria, którą obstawiałam, że zdobędzie najwięcej Waszych wskazań. Mowa oczywiście o zabawkach w tym piłkach, szarpakach, gryzakach. Chociaż patrząc na to ile obecnie mamy sklepów z zabawkami, ile produktów jest już dostępnych to mam wrażenie, że mamy już wszystko. Jednak dalej Nam ich brakuje- zobaczcie jaką popularność zdobyły zabawki Ke-Hu, które kupicie już w minimum 3 sklepach!

26/66 wskazań
Kolejna kategoria wskazana 26 razy to akcesoria spacerowe i gadżety w tym obroże, smycze, szelki,kamizelki i derki. Potwierdzam- obroży i smyczy nigdy za wiele.

20/66 wskazań
20 razy wskazaliście, że brakuje Wam większej ilości karm, przysmaków, suplementów diety dla psich alergików. Niestety, w tym nie mamy doświadczenia ponieważ nie borykamy się z żadną alergią.

5/66 wskazań
Najmniej wskazań zebrała kategoria akcesoriów do pielęgnacji psa w tym szczotek, grzebieni, szamponów.


Mogliście także wpisać własne odpowiedzi. Nie było ich zbyt wiele, jednak wybrałam z nich te, których rzeczywiście możne u nas brakować.
Akcesoria do socjalizacji szczeniąt robi obecnie Collision Course , karmy wegetariańskie kupicie między innymi w zooplus
Zabawki dla psów niepełnosprawnych to bolączka także Futer Specjalnej Troski więc zaglądajcie do nich, być może coś Wam podpowiedzą.
Jeśli chodzi o tunele do agility- odpowiedź zawierała także komentarz, że te dostępne w Polsce są bardzo drogie. 

To pytanie było pytaniem otwartym, w którym podaliscie wiele firm, które teoretycznie dostępne są w wielu sklepach, jednak może w zbyt waskim asortymencie lub w zbyt wysokiej cenie. Jesteście ciekawi jakie firmy były najczęsciej wymieniane?
 • JW Pets
 • ChuckIt!
 • kamizelki do frisbee- bez podania firmy
 • sprzęt do agility podobny do tego, który dostępny jest na stronie Clean Run
 • Kong
 • Rogz
Większość z Was, prawie 61%, odpowiedziała, że TAK- byłaby chętna do zakupu produktów, które już są w Polsce, a pojawią się w noym sklepie. 30% osób odpowiedziało, że zależy to od produktów i przyznam szczerze, że sama wybrałabym taką odpowiedź.8% osób, że zależy to od sklepu, a tylko jedna osoba odpowiedziała na to pytanie negatywnie. 
Uważam, że zbyt dużo sklepów z tymi samymi produktami to już przesada- czesto różnica w cenie to 1-2 zł i przy takiej różnicy wole zostać przy nowym sklepie. Inna sprawą sa promocję, dodatki do zakupów czy inny asortyment sklepu, który często dokładamy do zamówienia przy okazji. Ile razy zdarzyło sie Wam zamówić piłkę czy gryzak przy zakupie karmy? :)Na to pytanie zacierałam rączki! Sama przeglądam wiele sklepów zagranicznych z ciekawości czego to jeszcze nie mamy, a będąc za granicą zawsze zaglądam do sklepów i na stoiska z artykułami zoologicznymi. To co między innymi wymieniliście w odpowiedziach:
 • ochraniacze i kamizelki do frisbee
 • uprzęże dla psów ratowniczych
 • Babble Ball
 • Kong Squiggless 
 • szampon Tropiclean
 • produkty Savic
 • Bringsel

Jeśli chodzi i o nas- to zależy. Na zabawki i akcesoria spacerowe nie wydaję praktycznie nic bo mam już tyle produktów, że zwyczajnie nic nie jest mi niezbędne. Inaczej sytuacja wygląda jeśli chodzi o frisbee, które zużywają nam się dość szybko i oczywiście karmę czy przysmaki. Jednak są to zazwyczaj zakupy raz na 2-3 miesiące. A ile wydajecie Wy? 

Najwięcej osób, aż 43%, kupuje swojemu psu dużo  produktów w tym zabawek, akcesoriów spacerowych i innych, nie licząc kosztów. Hmm... zupełnie nie jestem zaskoczona ta odpowiedzią!
21 % osób odpowiedziało, że wydaje na akcesoria dla psa do 100 zł miesięcznie- tu zapewne wliczacie też karmę dla swojego psa.

20% kupuje swojemu psu okazjonalnie, wtedy gdy jest taka potrzeba lub gdy inny produkt się popsuje. Ja zdecydowanie nie jestem w tej grupie osób

12% kupuje akcesoria o wartości do 50 zł, a tylko 4% wydaje na to do 20 zł miesięcznie. 

UWAGI
W uwagach jakie dodawaliście do ankiety bardzo często pojawiały się komentarze, że akcesoria dostępne w PL są zbyt drogie lub asortyment danej firmy jest zbyt ubogi. 

Dziękujemy Wam za wzięcie udziału w ankiecie. Być może zainspiruje to sklepy lub osoby, które maja takie możliwości, do sprowadzenia do Polski innych produktów, takich, których rzeczywiście jako konsumenci potrzebujecie.
Czy dodacie do tej listy jeszcze inne produkty, których Wam brakuje? Czekamy na komentarze!

Podobne posty

0 komentarze