Uwaga niewypał!

by - 5/16/2015

Niewypał. Zabawka, karma, suplement dla Twojego psa, z którym jedyne co masz ochotę zrobić to wyrzucić do kosza i zapomnieć.

Mamy ogromna przyjemność testować wiele produktów- od zabawek, przez obroże, aż po karmy i suplementy. Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że podczas prawie 3 lat posiadania psa było bardzo mało produktów, które były niewypałem.
Już z poprzednich wpisów wiecie, że nie mam psa wybrednego- zje praktycznie wszystko co jest w misce (nawet suche płatki Pokusy), a w dodatku nie jest to pies o wrażliwym układzie pokarmowym więc bardzo mało produktów mu szkodzi.

Dziś będzie o niewypałach "spożywczych"- to jeden suplement diety i dwie karmy.
Karmy to najgorszy niewypał ze wszystkich możliwych. Zabawkę czy obrożę wyrzucisz albo odsprzedasz- nawet jak oddasz ją za darmo to twoja strata nie będzie aż tak duża.
Ale co zrobić z 15 kg workiem karmy, po której Twój pies spuchł, robi koopy jak nosorożec, a wieczorem tworzy w Twoim pokoju komorę gazową?


karma juz zdążyła pobrudzić materiał, na którym robiłam zdjęcia
Dr John Platinium
Kupon na 4 kg karmy dostaliśmy podczas zeszłorocznej edycji Top Speed Dog. Już wykorzystując kupon dostawałam od Was wiadomości, że karma jest dosłownie ... słaba. Byłam bardzo ciekawa karmy, 4 kg to dość dobra waga, żeby już móc coś o karmie powiedzieć, więc wykorzystałam kupon.

Mastery Dog Adult Essential Maintenance
Karmę dostałyśmy tym razem na testy od firmy Zolux. O ile część ich preparatów i akcesoriów uważam za fajne, do karmy miałam nieco sceptyczne podejście. Karma firmy, która robi zabawki? Dajmy jej szansę.

Vet4Pet Skóra i sierść
Ten suplement wygrałyśmy w konkursie organizowanym na profilu producenta. Nie mamy większych problemów z sierścią, o dziwo pies gubi obecnie mało włosa, ale zawsze taka "pomoc" przy aussiku się przyda więc cieszyłam się, że wygrałyśmy ten preparat. Paczka doszła, otworzyłam kopertę, a tam... zonk. 
Dr John Platinium
Przesyłka doleciała, karma wyglądała dość przyzwoicie więc wrzuciłam ja jako główną karmę (przez pierwsze 2-3 dni mieszałam z Enovą Grain Free), wyjechałam chyba na 3 dni i przeżyłam szok. Jeszcze nigdy nie widziałam na podwórku tylu koop po 3 dniach i tym bardziej koop takiej wielkości i o takim wyglądzie. Upewniłam się, że pies jadł TYLKO karmę i od razu przeznaczyłam ją jedynie na smaczki.

Mastery Dog Adult Essential Maintenance
Szansa przepadła w momencie otworzenia opakowania. Miałam wrażenie, że wkładam rękę w worek z chipsami Cheetos- mokrymi od tłuszczu, posypki i przypraw. Myślałam żeby karmy używać jako smaczki na sesje, jednak po pierwszej próbie i pobrudzonych od tłuszczu ubraniach zrezygnowałam.


 Vet4Pet Skóra i sierść
Po otworzeniu koperty ukazała mi się plastikowa, pogięta buteleczka z mało estetyczną etykietą. Od razu zaleciało mi produktem słabej jakości. Po otworzeniu samego produktu nie miałam już co do tego żadnych wątpliwości. Konsystencja syropu z piaskiem, chemiczny zapach- połączenie smecty z klejem do tapet? Coś co nawet mnie odrzuciło, co dopiero psa. Płyn musi być dobrze zamieszany przez podaniem jednak po chwili się rozwarstwia. Producent pisze, że nie należy przekraczać dziennej dawki- dlaczego?Dr John Platinium
Karma zdecydowanie nie służyła psu, po dosłownie paru dniach od razu pies spuchł, twardych dowodów nie było- ale co tu się dziwić patrząc na TAKI skład. Mając na uwadze cenę, w której można kupić dużo lepsze karmy- z tej karmy już raczej nie skorzystamy. 
Warto abym wspomniała, że karma psu smakowała, chrupki były bardzo fajnej wielkości jak dla średniej wielkości psa. 


Mastery Dog Adult Essential Maintenance
Pies wcinał przez parę dni karmę zmieszaną z Enovą Grain Free bez skutku- efekty tak jak w przypadku poprzedniej karmy- bardzo duże, niezbyt twarde koopy i spuchnięty pies to znak, że czas karmę... nie! nawet na smaczki nie chcę tego psu dawać. Karma poszła do potrzebującego psa, który całe szczęście zareagował na nią dobrze, ale na co dzień karmiony jest dość tanią karmą o podobnym składzie. Ahh.. skład. Tak, nie jest powalający choć mnie bardziej powala brak podania procentowo składników karmy.
Karma była dla psa dość smaczna, choć wielkość i kształt chrupek były nietypowe i zdecydowanie nieco za małe jak dla średniego psa.


Vet4Pet Skóra i sierść
Posiłek nie kończy się na zjedzeniu karmy, która była w misce. Posiłek kończy się w momencie gdy miska jest DOKŁADNIE wylizana - taka dewiza przyświeca Niuchaczowi przy każdym posiłku.
Inaczej było gdy do karmy dodałam preparat. Nie dość, że karma była jedzona na siłę (nawet ciężko to sobie wyobrazić...) to raz zostały chyba 2-3 chrupki na dnie, które były dość mocno polane "syropem". 3/4 opakowania poleciało do kosza. A cena za taki produkt wręcz kosmiczna- szczególnie, że opakowanie wygląda tragicznie (i jeszcze się mocno brudzi!) i 150 ml wystarczy na jakieś 20 dni.
Zobaczcie jaka była reakcja na komendę "go" Niuchacza, który naprawdę zje wszystko. Teraz już prawie wszystko.

Jedno co ratuje produkty typu "niewypały spożywcze" to fakt, że każdy pies reaguje na nie inaczej. Karma, która nie sprawdziła się w przypadku Niuchacza, może być dobrą karmą dla Waszego psa i odwrotnie.
W moim przypadku opinie nie są aż tak mocno nacechowane negatywnymi emocjami ponieważ za żaden z tych produktów nie zapłaciłam- inaczej było z karmą Chicopee (na samą myśl o tej nazwie aż mnie ciarki przechodzą), na która jeszcze jako mało świadomi właściciele psa daliśmy się namówić. Pies wyglądał na niej przeokropnie, nie nadążałam zbierac ogromnych koop jakie robił, a dodatkowo wieczorami nie mieliśmy ochoty przebywać w towarzystwie N.

Zazwyczaj na efekty wprowadzenia nowej karmy psu nie trzeba czekać długo- wychodzę z założenia, że dobra karma podana psu dosłownie z dnia na dzień nie powinna u zaszkodzić.
Na kolejne wpisy niewypałów brak- czy to znaczy, że mamy tak duże szczeście? :)


Czy Wy macie jakies niewypały? Może była to zabawka albo karma jak w naszym przypadku? Czy podawaliście swojemuy psu produkty, które u nas zupełnie się nie sprawdziły? Jesli tak, jakie były tego efekty? 

Podobne posty

0 komentarze