Aplikacja DingDog

by - 10/01/2015


Aplikacja Dingdog pomaga właścicielom psów spotkać się na wspólnym spacerze. Zobacz jak prosta jest rejestracja i co sądzę o aplikacji.

Pamiętam moment gdy przeprowadziliśmy się do nowego mieszkania w zupełnie nieznanej mi dzielnicy Bytomia. Oczywiście z psem.
Pomijam brak znajomości terenów do spacerów z psem- przecież ich odkrywanie jest tak ekscytujące! Ale brak ekipy spacerowej... to dopiero problem. Już w pierwszym tygodniu poznałam Karolinę i Pirata- tylko dlatego, że był to pierwszy BC spotkamy w Bytomiu. Karolina zaprosiła nas na spacer "W piątek o 19 spotykamy się przy przystanku i idziemy większą grupą na spacer". Sama pukałam się w głowę czy inny przyjdą, czy poszłam w dobre miejsce. Byłam tradycyjnie pierwsza... wyszły z tego nie tylko liczne wyprawy, ale też piękne znajomości (Aniu, Karoliny- buziaki od Nutki, ogromnie tęsknie za wspólnymi spacerami

Teraz nie musicie liczyć na przypadkowe spotkanie psa i jego właścicieli! Teraz przyszła era na aplikacje DingDog!

Przeczytajcie o DingDog. 
Aplikacja DingDog to pierwsza tego typu aplikacja na świecie. Polega na tym, że wychodząc na spacer z psem widać na mapce w aplikacji (w smartfonie), kto i z jakim psem spaceruje w pobliżu. Można więc (za pomocą wiadomości tekstowej) zaprosić ich na wspólny spacer – psy się wyszaleją i ludziom będzie milej – lub można samemu „zameldować się na spacerze” jako dostępny dla wszystkich (jest oczywiście opcja „tylko dla znajomych”), by inni mogli do nas dołączyć.

Jak zainstalować aplikację? 


Wyszukaj aplikację poprzez Sklep Play, kliknij ZAINSTALUJ, jeśli pojawi Ci się komunikat o płatnościach, kliknij POMIŃ. Kolejno AKCEPTUJ dostęp aplikacji i po jej zainstalowaniu i uruchomieniu ZALOGUJ SIĘ. Ja wybrałam najszybszą opcję- logowanie danymi z Facebooka. 

Jak odnaleźć się w aplikacji? 
Początkowo aplikacja wyszukała losową lokalizację, w moim przypadku- na drugim końcu Polski. Aby DingDog mógł znaleźć nasze położenie na mapie, musimy w ustawieniach telefonu włączyć Lokalizację. W tej samej minucie aplikacja odszukała moją prawidłową lokalizację na mapie. 

Jak znaleźć znajomego w aplikacji? 


To banalnie proste- wyszukać go po jednym z parametrów takich jak miasto, wiek psa, jego płeć czy adres email. Jeśli znajdzie nas ktoś inny- otrzymamy wiadomość, tak samo jak zaprosi nas na spacer. Dodani znajomi widoczni są w panelu. 

Jak pójść na spacer z aplikacją? 


Na początku musimy się zameldować aby aplikacja określiła naszą lokalizację. Kolejno widzimy osoby, które także są na spacerze z włączoną aplikacją, a mapka pokazuje nam strzałką jak do nich dojść. Po kliknięciu w ikonkę, wyświetla nam się imię i nazwisko lub pseudonim osoby, którą namierzyliśmy w naszej okolicy. W czasie gdy używałam aplikacji, w całej Polsce były tylko 3 osoby, które poszły na spacer z DingDog. 

Nuti z Suvi- na mini spacerze podczas zawodów. 
Co sądzę o aplikacji? 

W mieście byłabym nią zachwycona! Serio uwielbiam wspólne spacery, szczególnie, że DingDog daje możliwość zaznaczenia czy nasz pies lubi wszystkie psy czy tylko wybrane. Możemy krótko opisać naszego psa, tak aby uczulić innych spacerowiczów o charakterze naszego psa. Aplikacja szybko działa, lokalizacje są bardzo dokładne i nawet na niewielkim smartfonie (mój Sony Xperia E1, który cudem techniki nie jest) aplikacja daje radę! 

Nie przeszkadza mi zupełnie cena korzystania z aplikacji. Miesięczny koszt korzystania z DingDog to 3 zł, co uważam za kwotę wręcz śmieszną (1 mała cola mniej!). 27  zł rocznie to też wcale nie taka kosmiczna kwota (poza tym- ktoś to opracował, ktoś to doskonali, ktoś to prowadzi, szanujmy swoją pracę) Darmowe jest pierwsze 5 dni korzystania z aplikacji tak aby móc ją sprawdzić.

Niestety jest jedna wada. Mieszkamy na wsi. Na nic w chwili obecnej mi się tak apka nie przyda. Do demonstracji jej działania zainstalowałam ją na telefonie męża i wysłałam na drugi koniec podwórka, a sama podreptałam pod las.
Dla osób mieszkających w mieście- szczególnie po przeprowadzce, szukających nowych terenów do spacerów i psich znajomych- to moim zdanie świetne rozwiązanie.

Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę internetową DingDog, możecie tam także uzupełnić info o sobie, swoim psie, dodać zdjęcia i wyszukać znajomych! Zajrzyjcie też na Facebooka, często osoby, które właśnie spacerują z psem wygrywają nagrody!Co sądzicie o aplikacji? Czy z niej skorzystacie, a może już poznaliście nowych psich- znajomych dzięki DingDog? 

Podobne posty

0 komentarze