Bazy danych zwierząt- gdzie zarejestrować czip?

by - 12/29/2015


Sprawdź jakie są bazy danych zwierząt, jakie poniesiesz koszty- zadbaj o bezpieczny powrót Twojego psa do domu.


Okres Sylwestrowych strzałów jest wyjątkowo stresujący dla psów i ich właścicieli. Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila i zarejestruj go w jednej z baz danych identyfikacji zwierząt.

Przed rejestracją w jednej z baz, sprawdź czy numer czipu nie jest już w zarejestrowany w bazie EUROPET 

DOG ID jest to obecnie chyba jedyna darmowa baza identyfikacji zwierząt. Aby ZAREJESTROWAĆ [KLIK] zwierzę w bazie, należy posiadać specjalną zawieszkę (otrzymacie ją u lekarza weterynarii), którą otrzymacie przy szczepieniu lub w ramach promocji (my mamy taką z zawodów Top Speed Dog) koszt rejestracji: bezpłatnie. 

SAFE-ANIMAL najpopularniejsza w Polsce, sprawdza przez wszystkie schroniska i większość weterynarzy baza zwierząt, dane przekazywane są do EUROPETNET.
REJESTRACJA [KLIK] w bazie zajmuje dosłownie 2 minuty, koszt rejestracji: 40 zł 

CBDZOE (Centralna Baza Danych Zwierząt Oznakowanych Elektronicznie) dane przekazywane są do bazy Europejskiej. Jest to kolejna duża baza, w której REJESTRACJA [KLIK] przebiega bardzo szybko, koszt rejestracji: 20 zł 

Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt nie jest to zbyt znana baza, jednak jej dane przekazywane są także do EUROPETNET.
REJESTRACJA [KLIK], koszt rejestracji: 49 zł 

PetPort w bazie PetPort znajdują się zwierzęta, które posiadają specjalną specjalną przywieszkę z technologią NFC/QR CODE. Po zagnięciu Twojego psa do osób zarejestrowanych z Twojej okolicy wysyłane są komunikaty o poszukiwaniach. REJESTRACJA [KLIK] po otrzymaniu zawieszki, koszt przywieszki: 39 zł, przedłużenie 27 zł. 

Jeśli znasz bazę, której nie ma we wpisie- napisz na niuchaczpl@gmail.comCzy Wasze psy są zarejestrowane, w którejś z baz? Czy wykonaliście to Wy czy hodowca lub lekarz weterynarii? 

Podobne posty

0 komentarze