Kupon Sponsorowany

by - 3/05/2016


Psia kupa- to nic wstydliwego! BA- psia kupa może być nośnikiem... reklamy i powodem wzięcia się #dokupy!


Mieszkanie na wsi - sielanka?
  • wiele miejsc spacerowych, w których pies nikomu nie przeszkadza
  • wiele miejsc do treningów w samotności! 
  • możliwość wyjścia z psem w brudnych ubraniach, bez makijażu i ryzyka spotkania kogokolwiek
  • poranna psia toaleta bez udziału właściciela ("idź i rób co trzeba") 
  • brak konieczności sprzątania po swoim pupilu = MULTUM PSICH ODCHODÓW NA PODWÓRKU
Czar prysł, prawda? Oprócz wielu zalet mieszkania poza miastem, są także gorsze strony medalu. Problem szczególnie "widoczny" jest przy odwilży; w tym roku także mnie zaskoczyła ilość niespodzianek po ostatnim śniegu. Pomimo tego, że mieszkamy na wsi, mamy duże, ogrodzone podwórko, na którym pies może swodobnie się załatwiać- regularnie sprzątamy odchody naszego psa! Wypróbowałam już wiele metod- od zakopywania, poprzez łopatki, kończąc na woreczkach, które okazały się najwygodniejszą formą sprzątania. Nawet mieszkając na wsi, nie jest to dla mnie śmierdzący problem - maksymalnie raz na 3 dni robię obchód i sprzątam wszystkie odchody psa z posesji. Robię to także na spacerach- wyznaję zasadę, że jeśli nie sprzątnę, sama w to wdepnę. Nie sprzątam w lesie i na polach, jednak przy chodnikach, w miejscach uczęszczanych przez ludzi i bezwzględnie na "ludzkiej" części plaży, przez okrągły rok.


#bierzemysiedokupy

Dlaczego sprzątanie jest tak ważne? 
To nie tylko kwestie estetyczne. Pozostawione odchody to przede wszystkim ogromne skupiska bakterii, które przenikają do gleby. Sama natura powiecie - z tym się zgodzę. Kupa pozostawiona  lesie czy na łące jeszcze nikomu i niczemu  nie zaszkodziła. Lecz gdy policzymy ile TON odchodów codziennie wydajają z siebie psy mieszkające w miastach, pozostawienie ich samym sobie jest wręcz niebezpieczne! Czy wiecie, że psy w Warszawie "produkują" dziennie ponad 20 ton kupy? 

Co jest złego w kupie? 
Samice pasożytów, żyjące w jelicie zarażonego psa, wydalają dziennie ponad 200 tys. jaj. Część cyklu rozwojowego pasożytów odbywa się w glebie, gdzie następują podziały zarodka aż do wytworzenia larwy, zdolnej do zarażenia człowieka. Jeśli nie posprzątamy psiej kupy, pasożyty namnażają się na ziemi, przybierając postać inwazyjną po ok. po upływie 6 - 15 dni, w zależności od panujących warunków środowiska. Jaja pasożytów z psich odchodów mogą przetrwać w glebie nawet 10 lat. 
Szerzej o pasożytach w psiej kupie i zagrożeniach jakie niosą, przeczytacie na blogu Zosi, - Pies w Warszawie, która także jest Ambasadorem akcji Kupon Sponsorowany. A jest co czytać!
Co to jest Kupon Sponsorowany? 
Inicjatywa Kupon Sponsorowany ma na celu rozpowszechnienie kultury sprzątania po psach. Pomaga udostępnić właścicielom psów bezpłatne, ekologiczne woreczki – „Kupony”. Do rąk odbiorców Kupony trafiają dzięki współpracy pomiędzy mieszkańcami, lokalnymi przedsiębiorstwami, stowarzyszeniami, oraz firmami i markami przyjaznymi psom. Na Kuponach nadrukowane są treści reklamowe oraz materiały przygotowane m.in. we współpracy z artystami i blogerami, dzięki temu realizacja może być atrakcyjna nie tylko dla osób poszukujących woreczków, ale również służyć każdemu właścicielowi psa jako źródło informacji i rozrywki.

W skrócie - w zamian za reklamę sponsorów na woreczkach, możemy je mieć zupełnie za darmo. Dzięki temu, że woreczki są dość sporych rozmiarów, każdy ze sponsorów znajdzie na nich miejsce dla siebie. W ramach akcji Kupony - czyli woreczki - mogą być dystrybuowane w miastach.

Jaki jest koszt Kuponu dla sponsora? Partia Kuponów (150 tysięcy sztuk "psiarskich ulotek"!) z kolportażem i w różnych wersjach dystrybucji:
- dla 10 reklamodawców (10 reklam na Kuponie) - od 1500 zł
- dla 1 reklamodawcy (cały Kupon do dyspozycji) - od 15 tysięcy zł
Czy któraś z psich gazet ma 150 tys egzemplarzy nakładu? :) więcej informacji znajdziecie na stronie Kuponu Sponsorowanego 

W ramach akcji, jako "Ambasadorki" Kuponu Sponsorowanego dostałyśmy woreczki, etui oraz... koszulkę z cudowną podobizną Niuchacza! Na pewno zobaczycie nas w niej w tym roku na zawodach!


Zapraszamy Was gorąco do śledzenia profilu Kuponu na Facebooku  oraz... WZIĘCIA SIĘ DO KUPY nie tylko w mieście!

Podobne posty

0 komentarze