TEST: Przysmaki treningowe Naturea

by - 1/08/2017


Przetestowaliśmy nowość marki Naturea - bezzbożowe, pyszne i zdrowe przysmaki treningowe i dentystyczne!

"Gdzieś kiedyś" usłyszałam, że smakołyki na spacerze z dorosłym psem to wstyd. Zgadzacie się z tym? Niuchacz ma 4,5 roku, dobre przywołanie, nie zjada śmieci na spacerze, umie wiele sztuczek, chodzić na luźnej smyczy i aportować, a jednak zawsze na spacer zabieram ze sobą parę smaczków. W sumie, jak każdy psiarz, mam ich zawsze parę w każdej kieszeni nie żeby przekupywać psa, ale nagradzać go i wzmacniać, a czasem poćwiczyć coś nowego. Smakołyków używam też w domu podczas ćwiczeń na piłkach, rozciągania czy obcinania pazurków, nigdy natomiast nie biorę ich na trening frisbee - tam pies ma pracować wyłącznie na zabawkę i dysk (jedzenie do zbyt ekscytuje i rozprasza od właściwej roboty).
Karma Naturea jest ulubioną karmą Niuchacza (i patrząc po efektach i moją) więc nic dziwnego, że tak bardzo ucieszyłam się na wieść o poszerzeniu oferty o przysmaki (nie tylko słynne biszkopty, które możemy jeść razem z psem i były z nami w Pytaniu na Śniadanie). Gdy przyleciała do nas cała paczka smakołyków, jak zwykle zachwycił mnie design opakowań! 

Każdy rodzaj mięsa, z jakich zrobione są smakołyki, ma swój kolor kartonika. Przysmaki zamknięte są w szczelnym, plastikowym opakowaniu, które należy otworzyć, rozchylając rogi opakowania. Niestety, jak i w przypadku biszkoptów, nie mamy możliwości ponownego szczelnego zamknięcia opakowania, jednak sprawdziłam sposób, który nie powoduje wysuszania i wietrzenia przysmaków. Wystarczy przymknąć opakowanie i wsunąć z powrotem do kartonika.

Do przetestowania dostaliśmy dwa rodzaje przysmaków - treningowe (6 opakowań) i dentystyczne (2 opakowania). Oba rodzaje zamknięte są w opakowania po 100g. Przysmaki są zupełnie bezzbożowe, dodatkowo te treningowe zawierają minimum 88% świeżego mięsa. Smakołyki zawierają wysoką ilość glukozaminy i chondroityny, które wzmacniają, pielęgnują i utrzymują psie stawy w dobrej kondycji oraz dużą zawartość cynku, który wspomaga prawidłowy stan skóry, sierści i pazurów psa. 

Przysmaki treningowe mają dla nas idealny rozmiar - nie są duże dzięki czemu przy sesji treningowej nie sprawimy, że pies się nimi naje. W całym opakowaniu znajdziemy około 150-170 niewielkich smakołyków, będą one świetne dla psów ras małych i średnich, jednak dla psów ras większych będą za małe i pies może się nimi zachłysnąć.
Smaczki Naturea zupełnie nie brudzą rąk! Nie są tłuste, nie mają posypki, nie kruszą się dzięki czemu są doskonałe do włożenia do kieszeni - jak wyschną, będą chrupać! Jak możecie się domyślić, bardzo smakują psu - są aromatyczne lecz ich zapach nie jest dla mnie drażniący. Uważam, że za jedne z najlepszych przysmaków treningowych - małe, aromatycznie, niebrudzące i przede wszystkim, mają świetny skład! Wszystkie rodzaje mają tą samą wielkość, podobnie pachną. 
Przysmaki dentystyczne są podzielona na około 3 cm paski, mają podobnie do przysmaków treningowych, niedrażniący zapach, pies bardzo je lubi. Nie bardzo wierzę w jakiekolwiek działanie na uzębienie psa, tego typu przysmaków, ponieważ zazwyczaj pies zamiast je żuć i ścierać kamień (miękkim przysmakiem?) w parę sekund je zgryza. Natomiast są świetną nagrodą czy przysmakiem w ciągu dnia, zabieram je także na spacery i dzielę na większe części. 


Bezzbożowe przysmaki dla psów z wołowiną - 10,90 zł [KLIK]

Skład: Świeża wołowina, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).
Bezzbożowe przysmaki dla psów z rybą - 10,90 zł [KLIK]

Skład: Świeże ryby, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).
Bezzbożowe przysmaki dla psów z kaczką - 10,90 zł [KLIK]

Skład: Świeża kaczka, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).
Bezzbożowe przysmaki dla psów z kurczakiem - 10,90 zł [KLIK]

Skład: Świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).


Bezzbożowe przysmaki dla psów z jagnięciną - 10,90 zł [KLIK]


Skład: Świeże ryby, świeża jagnięcina, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).
Bezzbożowe przysmaki dla psów z wątróbką - 10,90 zł [KLIK] 
Skład: Świeża watróbka z kurczaka, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg).
Dentystyczne przysmaki dla psów z jagnięciną- 13,90 zł [KLIK] 
Skład: Świeża jagnięcina, świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500 mg / kg), cynk (665 mg / kg).

Dentystyczne przysmaki dla psów z kurczakiem- 13,90 zł [KLIK]Skład: Świeży kurczak, świeża wątróbka wieprzowa, świeże ryby, jabłko, gruszka, soczewica, wodorosty, chondroityna (1000 mg / kg), glukozamina (1500mg / kg), cynk (665 mg / kg)
Zapakowane w cudowne opakowania przysmaki Naturea kupicie na stronie dystrybutora i w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Niuchacz nie miał po nich rewolucji żołądkowych, zauważyłam jedynie zwiększoną motywację do wykonywania sztuczek i ćwiczeń. Za opakowanie przysmaków dentystycznych zapłacimy 13,90 zł, co jest moim zdaniem ceną wysoką. Za opakowanie smakołyków treningowych zapłacimy 10,90 zł, co przy ich wielkości, wydajności, składzie jest ceną dobrą, która jestem w stanie zapłacić za przysmaki. Jedno opakowanie wystarcza nam na parę spacerów i sesji sztuczkowych czy treningowych, wiemy jedno - Niucha je uwielbia! Zabieracie smaczki na spacer? Jakie przysmaki najczęściej dajecie? Czy kupicie nowe przysmaki treningowe Naturea swojemu psu? 

Podobne posty

0 komentarze