TEST: Produkty ACCDog

by - 5/17/2018
Mając możliwość testowania i używania najlepszych w Polsce produktów, stałam się nieco wybredna jeśli chodzi o design, jakość produktów ale i charakter marki. Ostatnimi czasy nasza kolekcja akcesoriów spacerowych powiększyła się o dwa nowe komplety, nieznanej mi wcześniej nowej marki ACCDog. 

Bardzo ciekawiło mnie co kryje się za tą nazwą. ACCDog to... no przecież! Akcesoria dla psów! ACCDog jest efektem długich narad i wzięło się tak naprawdę od… DOG ACCesories

Założeniem marki było stworzenie przede wszystkim odpornych i ładnych w użytkowaniu akcesoriów, dlatego w ofercie znajdziecie obroże i smycze z dwóch materiałów - naturalnej skóry i taśmy poliestrowej Biothane. Wykończone są mosiężnymi okuciami, a ich zloty kolor dodaje im elegancji. Do testów otrzymaliśmy dwa zestawy smycz + obroża - jedne ze skóry naturalnej, drugie z materiału Biothane.
Ciekawostka: Biothane doceniony został przez właścicieli psów w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Stany Zjednoczone. W Polsce dotąd popularny w jeździectwie konnym lub w środowisku myśliwskim. Biothane to taśma poliestrowa pokryta powłoką TPU lub PVC, która czyni ją bardziej wytrzymałą, wodoodporną i łatwą do czyszczenia. Na materiale nie rozwijają się też grzyby ani nie chłonie zapachów.
Zestaw ze skóry naturalnej 
Do przetestowania dostaliśmy zestaw w kolorze czarnym. Smycz ze skóry naturalnej od pierwszego dotknięcia stała się jedną z moich ulubionych! Miękka, elegancka, lekka, w doskonałym dla mnie rozmiarze! Jest bardzo wygodna podczas spacerów i super łatwo się czyści, piasek do niej nie przywiera a każdy brud można łatwo zetrzeć szmatką. Skóra nie jest gruba, przez co smycz można w bardzo łatwy sposób zwinąć i schować do kieszeni.

Obroża jest także wykonana z delikatnej i jakościowo bardzo dobrej skóry. Nie zaciąga, mechaci ani nie farbuje sierści - testowaliśmy ją podczas kąpieli i morskich i tych w słodkiej wodzie.
Skóra w kolorze czarnym, w połączeniu ze złotymi okuciami wygląda elegancko, lecz w moim odczuciu - do momentu założenia jej psu na szyję. Wtedy wygląda "łańcuchowo" i pomimo jej funkcjonalności, bardzo dobrego wykonania i jakości użytych materiałów, nie podoba mi się jak wygląda.
Co jest bardzo istotne, akcesoria skórzane wymagają od nas pielęgnacji - wyczyszczenia i wysuszenia po moczeniu oraz okresowego natłuszczania aby skóra była sprężysta i nie pękała.


Zestaw Biothane 
Do recenzji otrzymaliśmy wściekle seledynową smycz oraz szarą obrożę z zieloną nicią - oczywiście taką aby cały zestaw się komponował! Smycz jest doskonała na leśno-polno-nadmorskie spacery! Zupełnie się nie brudzi, a nawet jak - czyści się ją w ekspresowym tempie. Jest lekka, ale nieco sztywna przez co ma jedną wadę - nie schowamy jej do kieszeni! Na codziennych spacerach zupełnie mi to nie przeszkadza ponieważ mogę ją przewiesić przez ramię czy włożyć do wózka, jednak gdy wziąłam ją na zawody - przy rozgrzewce nie miałam co z nią zrobić, a i Niuchacz zdziwił się, że Biothane nie jest wygodny do szarpania.

Obroża jest super wygodna w używaniu! Jeśli jesteście właścicielem psiego pływaka to właśnie Biothane będzie dla Was! Super odporna na wodę, zupełnie nią nie nasiąka, czyści się doskonale. Nasza w kolorze szarym w połączeniu ze złotymi, mosiężnymi okuciami pięknie wygląda na Niuchaczu, Co ważne, materiał nie zaciąga sierści, a zapięcie nie zaczepia jej.

Obroże w rozmiarze M zapinam na ostatnią, najwęższą dziurkę. Brakuje mi rozmiaru pomiędzy obrożą S a M, jednak producent umożliwia dorobienie kolejnych dziurek na Wasze życzenie! Po morskiej kąpieli, obroża skórzana zawinęła się na końcu, co zgłosiłam producentowi, jednak brak wcześniejszych wiadomości o tego typu reakcji nas zaskoczyła i będziemy sprawdzać dlaczego materiał tak zareagował. Smycze pięknie się czyszczą, a karabińczyki po kontakcie z plażą zupełnie się nie zacinały, co często obserwuję przy tego typu zapięciach! 

Akcesoria ACCDog wykonane są bardzo dokładnie, estetycznie. Materiały są bardzo dobrej jakości, mając je w dłoni mamy odczucie posiadania produktu z wyższej półki. W ofercie znajdują się produkty w różnym rozmiarze czy różnej długości dzięki czemu można dopasować je do psów praktycznie każdej wielkości!
Nasze akcesoria to:
- obroża skórzana Dark Black (M) w cenie 75 zł [KLIK]
- smycz skórzana Dark Black (120 cm XS/S) w cenie 90 zł [KLIK]
- obroża Biothane Kiwi Grey (L) w cenie 65 zł [KLIK]
- smycz Biothane Kiwi Green (120cm XS/S) w cenie 70 zł [KLIK]

Pomimo, że pozostałe nasze akcesoria wykonane są z taśm lub sznurków, to produkty ACCDog fajnie wpasowały się w kolekcję. Już wiem, że te z Biothane będą intensywnie używane podczas spacerów pływackich i na wsi gdzie Niuchacz dużo siedzi w wodzie. Smycz skórzaną wykorzystuję namiętnie na spacerach ze względu na wielką wygodę i klasyczny wygląd. Co ważne, nawet po parunastu spacerach, kąpielach i przetarciu ich, wyglądają praktycznie jak nowe!


Jak podobają się Wam produkty ACCDog? Czy mieliśmy kiedyś akcesoria z Biothane lub skóry naturalnej? 

Podobne posty

0 komentarze