Przegląd karm JohnDog

by - 8/23/2018


John Dog to marka, w której ofercie znajdziecie akcesoria dla psów i właścicieli, całą gamę smakołyków dla psów, a także karmy mokre, suche i surowe! John Dog prowadzi także serwis edukacyjny dla właścicieli psów z poradami, ciekawostkami i wszystkim tym co kręci się wokół psów. 

Parę słów John Dog'u:
Jako marka, chcemy, aby nasi psi przyjaciele otrzymywali tylko to, co najlepsze. Dlatego sami tworzymy większość produktów z naszej oferty, za których jakość ręczymy. Nasze produkty są zawsze najwyższej jakości, bo wiemy że nasi psi przyjaciele na to zasługują – dlatego nasze karmy i przysmaki są w 100% z naturalnych składników, mają wysoką zawartość mięsa nawet do 98%, nie zawierają żadnych konserwantów, sztucznych barwników, aromatów czy uczulających zbóż – wszystko to z troski o ich zdrowie i szczęście.

I właśnie jedzonko John Dog'a mieliśmy okazję przez jakiś czas testować. W wielkiej paczce dostaliśmy karmę suchą, mokrą, smakołyki treningowe, które są turbo wygodne i gryzaki: naturalne (pachną obłędnie!) i te codziennego użytku. We wpisie chciałabym skupić się na karmach więc tylko wtrącę, że JD ma przysmaki naprawdę dobrej jakości, nie pachnące chemią i z fajnymi składami! A naturalne gryzaki są wyborne!

Karmy suche
Testowaliśmy dwa rodzaje karmy - z wołowiną oraz z jagnięciną. Tą pierwszą wybrałam bez sprawdzania jakim psom jest dedykowana i chrupki okazały się miniaturowe - bo sama karma polecana jest psom ras małych. Mój błąd, ale nie ma tego złego - karmę przeznaczam na nagrody i ćwiczenia ponieważ dużo się rozciągamy i masujemy więc mini chrupki są doskonałe do częstego nagradzania. To co podoba mi się w karmach JD to to, że jasno podawany jest % udział głównych składników, co nie jest częstą praktyką. Ważne jest też to, że głównym składnikiem karm nie jest, najczęściej wykorzystywany w karmach, kurczak a mięsa takie jak kaczka, indyk, wołowina, jagnięcina czy biała ryba. A nawet jak w karmach znajduje się białko kurczaka, jest to białko hydrolizowane (białko o rozerwanych wiązaniach peptydowych), które nie wywołuje alergii również u psów uczulonych na białko drobiowe.
W karmach John Dog’a znajdziecie wiele dodatków takich jak żurawina (naturalne źródło witaminy A, C, E), siemię lniane czy moringa, które także nieczęsto występują w karmach suchych. Nie wiecie co to moringa? To rodzaj drzewa i ma w sobie 1,3 x więcej niezbędnych aminokwasów niż jaja kurze, 4,5 x więcej witaminy E niż kiełki pszenicy, 2,4 x więcej beta-karotenu niż marchew, 6,9 x więcej witaminy B1 i B2 niż drożdże, 4,7 x więcej kwasu foliowego niż wątroba wołowa!


Niuchacz pięknie przyjął nową karmę, przejście z poprzedniej na JD odbyło się zupełnie niezauważalnie. Smak? Dobrze wiecie, że Niuchacz to żarłok więc i tą karmę pałaszował ze smakiem. Chrupki nie są tłuste, nie obsypują się, podobało mi się to, że mogę włożyć je do kieszeni i spokojnie iść z nimi na spacer nagradzając psa.
W ofercie John Dog’a znajdziecie obecnie 6 rodzajów karm suchych (5 dla psów dorosłych i 1 dla szczeniąt).

Karmy mokre
Nie podaję ich na co dzień, stosuję je bardziej jako wypełniacze do zabawek lub daję podczas zawodów czy gdy planuję trening frisbee rano - podaję niewielką ilość na śniadanie żeby nie obciążyć żołądka, a pies nie trenował na czczo. Karmy John Dog mają zawartość mięsa nawet do 98%, a mięso kurczaka stanowi mniejszość w przeciwieństwie do wielu innych marek w których kurczak stanowi główny składnik - są w ofercie John Doga karmy z gęsią, czy wołowiną i jeleniem.
Karmy z mięs przeżuwaczy (wołowina, dziczyzna, mięso owcze czy kozie) są najbardziej wartościowe pod względem żywieniowym, wiedzieliście? Mięso to posiada dużą zawartość łatwego do przyswojenia białka, dużą zawartość żelaza hemowego, l-karnityny i choliny. To bardzo ważny element diety psów, a więcej o nich możecie poczytać w artykule w serwisie John Dog’a [KLIK]


Puszki są mocno aromatyczne, mięsko jest zbite i nie ma w nich dużo "galaretki". Poddawane są obróbce termicznej tylko raz - po zapakowaniu do puszek. Po zjedzeniu paru porcji, Niuchacz nie miał żadnych rewolucji żołądkowych. Obecnie w ofercie John Dog znajdziecie 6 rodzajów karm mokrych, nam najbardziej podobała się ta z gęsią.

Na początku byłam nieco sceptyczna co do karm John Dog i ogromnie miło się zaskoczyłam ich jakością. Poza tym, design opakowań jest genialny! Bardzo podoba mi się spójność marki, jej przekaz i to, że dba o jakość swoich produktów. Gryzaki naturalne (tchawica, uszy, żwacze itd) są, nie skłamię, najlepszymi jakie do tej pory podawał mojemu psu. Fakt, są nieco droższe od innych firm, ale ich jakość jest nieporównywalna! A to, że odpowiedzieli na moje KAŻDE pytanie świadczy o tym, że nie jest to kolejny wielki koncern nastawiony na sprzedaż. Wszystkie produkty John Dog znajdziecie w ich sklepie internetowym.


Co sądzicie o produktach John Dog? Czy podawaliście swoim psom ich produkty? :)

Podobne posty

0 komentarze