Podejmujemy walkę z pasożytami : FORESTO » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy akcesoriów

Podejmujemy walkę z pasożytami : FORESTO

To, że psy trzeba- TRZEBA!– zabezpieczać przed pasożytami powinien pamiętać każdy właściciel. My stosowaliśmy kropelki, jednak w momencie podjerzenia babeszjozy i kilku opitych paskudach od razu sięgneliśmy po Foresto. W tym roku nie może być inaczej…

Mrozy poszły w zapomnienie, przyszlo słońce (no doooobra, chwilowo się schowało, ale to przejściowe :P) a wraz z nim kleszcze.
Z różnych częsci kraju dochodzą nas słuchy o krwiopijczych brzydalach czyhających w krzakach, trawach, lasach. Tym bardziej, jak już psiaki, biegające po tych samych łąkach co Niuch, przynoszą do domu kleszcze….

Dlatego podjemujemy WALKĘ!
A bronią w tej walce jest….

Foresto otrzymaliśmy dzięki uprzejmości sklepu Zoo Zone. Paczka przyszła, Niuchacz nos do koperty a tam… żadnych smakołyków. Zdecydowanie wzbudziło to zainteresowanie 😉

Przechodząc do samego produktu.
Jest to chyba jeden z najlepszych produktów chroniących psa przed kleszczami (co do pcheł- ciężko stwierdzić ponieważ pies raczej styczności z podjerzanymi o to psami nie ma).
Poprzedni rok spędziliśmy na śląsku, nad jeziorami, na wsiach, nad morzem, chodząc po lasach i łąkach i od kiedy Niuch nosił obrożę- zero kleszczy. I co najważniejsze- przez ten cały czas nie musieliśmy o niej myśleć.

Obroża nie tylko wystarcza na dobre 8 miesięcy, to jeszcze odporna jest na działanie wody.
Czyli zakładając psu Foresto w marcu mamy spokój do… pażdziernika. Jak nie dłużej. Czyli cały okres występowania kleszczy mamy z głowy. Nie musimy pamętać o zakraplaniu kropelkami (które, notabene stosowane co 3-4 tygodnie w skali roku wychodzą DUUUUŻO drożej)

obrożę można dopasować do obwodu szyji psa….
a to co zostaje po prostu uciąć. My zostawiamy zawsze większy zapas.
Słuchaj, to ja Tobie dam tą super kolorową wizytówkę, a Ty dasz mi suchego chlebka, oki? 

Obroża lekko odznacza się na sierści, lecz w Niuchaczowym futrze najczęsciej ginie.

DZIAŁANIE: 

Wiadomo, zdarzają się sytuacje gdy pies noszący Foresto i dodatkowo zabezpieczany kropelkami łapał kleszcze, a nawet choroby (:(). Ale na to niestety już nic więcej się nie poradzi, niż przeszukiwanie psa po każdym spacerze (co w przypadku tych bardziej futrzastych jest uciążliwe). Takie sytuacje często zdarzały się w okolicach Warszawy, u nas takich problemów nie stwierdzono 🙂
Także nie wystąpiły żadne realcje alergiczne, więcej o nch można pocztyać TU.

I teraz przechodzimy do ceny. 
Foresto dostępny jest w gabinetach weterynaryjnych lecz cena jest dużo wyższa niż w internecie. Jedną z najtańszych cen, a także pewność strony (zamówiliście coś kiedyś z allegro i do dziś nie dostaliście paczki? 😉 ) oferuje właśnie sklep Zoo Zone, w cenie 66,90 zł za mniejszą oraz 82,90 zł za większą.
I nie piszę tego ze względu na naszą współpracę, ale naprawdę dobrą cenę i fajny serwis (kupiliście kiedyś pojedynczą rzecz? ja zawsze ‚przy okazji’ domawiam coś jeszcze ;p)

Obrożę możecie kupić TU (klik), w dwóch wariantach.

Podsumowując:
Obroża Foresto wystarcza praktycznie na cały okres występowania kleszczy, jest wodoodporna i zdecydowanie najbardziej wydajna ze wszystkich preparatów przeciwko pasożytom. Cena adekwatna jest do jakości, bowiem średnio za miesiąc użytkowania zapłacicie około 10-11 zł.

Czy to dużo? Pomyślcie ile kosztuje leczenie babeszjozy…

Post ma charakter testu, ponieważ Foresto było przez nas używane. Postaram się także informować was czy w trakcie złapaliśmy jakieś nieprzyjemne niespodzianki 😉 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku