Pies nad morzem » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Lifestyle

Pies nad morzem

Wakacyjny wyjazd nad morze z psem droższy o 500 zł ? Może tak być, ale nie musi. Zanim wyjedziecie na wybrzeże, przeczytajcie gdzie spokojnie możecie pójść na plażę z psem

Mieszkamy na śląsku, całe życie mieszkaliśmy nad morzem. I nie, codziennie na plażę nie chodziliśmy, opalać się na piasku też jakoś nie po drodze. Pominę kąpiele raz na 2 lata 😉 Tak, dla kogoś kto mieszka w Łodzi czy Krakowie to dziwne- ale większość osob z wybrzeża tak ma.
Z psem na plażę w zeszłe wakacje chodziłam dosłownie codziennie. Oprócz zmęczonego psa wieczorem i schłodzonego w dzień, suka wyrobiła sobie świetne mięsnie i niezłą kondycję. Bieganie po piasku jest na to świetne! Dodatkowo pływanie za patykiem czy piłką – z kluseczki zrobił się psi koks!
Ale…. jest jedno ale. Mieszkaliśmy na wsi. A w nadmorskiej wsi nie ma policji na plaży (a nieraz by się przydała..), nie ma straży miejskiej, nie ma dzikich tłumów jak w mieście. Więc i z psem nie ma żadnych problemów.

W mniejszych miejscowościach problemu z wejściem na plażę z psem nie ma żadnych problemów. Nie ma policji, nie ma zakazów więc bardzo często spotykaliśmy na spacerach mniejsze czy większe futerka kopiące w piasku czy pływające z wodzie. Bardzo miło.

Sytuacja zmienia się w mieście.
Za wejście, samo wejście!, na publiczną plażę z psem zapłacimy karę 500 zł. 

Zakaz wejścia na plaże z psem obowiązuje w sezonie letnim, najczęsciej od czerwca do września. Kary nakładane są bez względu na to czy pies załatwi swoje potrzeby na piasku czy nie. Poniżej wymienię wam odcinki plaż wydzielone dla psów.

TRÓJMIASTO

Sopot- na granicy Sopotu i Gdańska (między wejściem 43 i 45) na plażę z psem można od godziny 18 do 24. Plaża jest wtedy naprawdę pełna psów!
Gdynia– wydzielona jest część plaży na Babich Dołach (wejście nr 4) oraz przy granicy Gdyni z Sopotem, przy parku Kolibki (wejście 18 i 19)
Gdańsk od 2015 roku na plaże niestrzeżone można wchodzić z psem przez cały rok! Nie wolno jednak wchodzić na strzeżone kąpieliska KLIK 

Psy mogą rówież korzystać z plaż na Wyspie Sobieszewskiej.

ŚWINOUJŚCIE
Pierwsza plaża dla psów w Polsce. Wydzielony odcinek niedaleko ulicy Uzdrowiskowej. O odwidzinach na plaży możecie przeczytać na blogu Podróże z psem KLIK

MIĘDZYZDROJE 
Plaża otwarta dla psów znajduje się w sektorach od L do M. W sezonie letnim psy mogą korzystać tylko z tego odcinka, w innych okresach cała całutka calusieńka plaża jest dla nich otwara. Był tam Heban KLIK 

JASTARNIA
Plaża dla psów na półwyspie Helskim znajduje się w Jastarni zamiastem w stronę Juraty. W innych miejscowościach na półwyspie nie ma wydzielonych psich plaż.

ROWY
Kolejna plaża, o której natknełam się parę razy w czeluściach internetu to Rowy. Plaża jest oznakowana, jednak regulamin zastrzega aby pies był na smyczy i w kagańcu- średnio. KLIK 

DARŁOWO 
W Darłowie są wydzielone aż dwie plaże dla psów- jedna niedaleko ulicy Słowiańskiej, druga w okolicy ulicy Józefa Muchy. Niestety, psy nie mogą przebywać na plaży w godzinach od 8 do 20.

KOŁOBRZEG
Pierwsza plaża w miejscowości Podczele niedaleko Kołobrzegu, przy promenadzie KLIK 
Kolejna na wysokości osiedla Radzikowo, niedaleko ulicy Zachodniej

NIECHORZE/ REWAL/ POBIEROWO
Kąpielisko Pogorzelica – zejście nr 1 oraz zejście nr 2 przy ul. Morskiej otwarte są dla psów przez cały rok.
Rewal   aż 3 plaże wydzielone dla psów! KLIK 
Pierwsza przy zejściu nr 19, przy ul. Brzozowej, druga przy zejściu nr 20 przy ul. Klifowej oraz przy zejściu nr 26 przy ulicy Szczecińskiej. Łącznie około 300 m psich plaż.
Kąpelisko Trzęsacz – tu dla psów wydzielone są dwie plaże – przy zejściu nr 27 i 28 przy u. Klifowej
Kąpielisko Pustkowo  – zejście nr 31 przy ulicy Bałtyckiej.
Pobierowo- plaża wydzielona jest niedaleko ulicy Morskiej oraz przy ul. Ciechanowskiej przy zejściu nr 43.

Plaże zaznaczone są także na mapie PoPiasku.pl KLIK 
Fajnie prawda? 😉

Pamiętajcie także, że obowiązuje całkowity zakaz wchodzenia na wydmy. Są one pod ścisłą ochorną i nawet na chwilkę na chwilunię nie można na nie wchodzić. Dotyczy to psów jak i ludzi. Za wejście grożą bardzo duże kary.
Przy okazji chciałabym zwrócić wam uwagę na jedną rzecz nad wodą (szczególnie w moich ukochany, rodzinnych okolicach Ujścia Wisły) na FOKI! Tak, foki występują w coraz większej ilości nad polskim wybrzeżem, można je bardzo łatwo obserwować w Mikoszewie czy Jantarze.
Gdy zobaczycie fokę nad wodą najważniejsze jest to aby zostawić ją po prostu w świętym spokoju. Nie dotykać, nie podchodzić, nie polewać wodą!
Jednak morze potrafi wyrzucać także martwe foki na brzeg. Co robić w takiej sytuacji? Przede wszystkim zadzwonić na Błękitny Patrol (w którym są na przykład mój brat i mama) 795 536 009 i podać numer wejścia na plażę. Nie wolno dotykać foki, przesuwać- to bardzo ważne do badań! poza tym widok i zapach nie jest za przyjemny.
Więcej o fokach (są śliczne, uwierzcie mi) przeczytacie tu: BŁĘKITNY PORADNIK
No to biegiem do wody!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku