TEST: Kamizelka chłodząca Hurtta » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy akcesoriów

TEST: Kamizelka chłodząca Hurtta

Na zakupem zastanawiałam się może minutę- i stwierdziłam „a po co nam to?” Dopóki pies nie zaczął się męczyć w upalne dni przebywając w domu, o spacerze oraz treningu nie wspomnę.
Polskie ceny u jedynego dystrybutora powalają- prawie 300 zł za długą derkę, ponad 100 za kamizelkę (zamówione w połowie czerwca jeszcze do niektórych nie doleciały…)

Gdy dowiedzieliśmy się o cenach u czeskich sąsiadów- nie miałam wątpliwości, że kamizelkę kupić TRZEBA. Cena- ponad połowa taniej niż w PL.

Razem z przesyłką do polski (podzielone na 6 osób, zależna jest oczywiście od wagi przesyłki) za kamizelkę wyszło około 145 zł. Dużo?
Po pierwszym upalnym dniu wiedziałam, że nie były to na marne wydane pieniądze.

Po pierwsze wykonanie– rewelacja!

Bardzo staranne, dokładne uszycie. Materiał, z którego wykonany jest kamizelka jest miły w dotyku, nie za gruby, bardzo łatwo się czyści.

Po walkach na plaży wystarczyło chwilę wypłukać kamizelkę w wodzie (nie traci swoich właściwości po kontakcie z morską wodą) i po piasku nie ma śladu. Wysuszenie zapiaszczonej kamizelki wymaga jej chwilowego wytrzepania.

Dodatkowo, kamizelką mocniej (tzn dopasowana do ciała psa) ściągnięta klamrą pod brzuchem nie zsuwa się z psa. Nie krępuje mu ruchów. Może biegać, skakać, pływać.

My zdecydowaliśmy się na kolor fioletowy- jest również błękitny.

Nic dodać, nic ująć- 10/10

Kolejna kwestia- rozmiar.
Pies od końca karku do początku ogona miał równiutko 60 cm. Obawiając się dużego rozmiaru zamówiliśmy rozmiar 55 cm. Kamizelka leży jak szyta specjalnie na Niucha!
Innym psom (nawet większym od naszej suczi) kamizelki potrafią lekko wisieć w klatce. Dlatego warto, jeśli macie okazję przede zakupem nie tylko zmierzcie psa, także przymierzyć inną kamizelkę lub porównać z innymi psami, które kamizelek używają.

Rozmiar rozmiarowi nie równy, sugeruję przy wyborze wziąć rozmiar o 5 cm mniejszy.

Ze względu na to, że kamizelka może różnie układać się na psie dajemy 8/10
Na zdjęciach poniżej dwa aussiki w tym samym rozmiarze kamizelek

No i najważniejsze- chłodzenie.
Po co wydać tyle pieniędzy jeśli produkt nie spełniłby swojego przeznaczenia? 
Kamizelka daje psu ulgę w upalny dzień. Pies ma ochotę na zabawę, nie dyszy, nie leży w jednym miejscu. Po bieganiu ma ochotę na zabawę- nie schowanie się do zimnego pomieszczenia.
Kamizelka nie wychładza psa (czego się obawiałam- że będzie wręcz mrozić!) – raczej sprawia, że futro jak i cały pies się nie nagrzewają, a mają lekko chłodną temperaturę. Po namoczeniu (bo aby kamizelka zaczęła działać- trzeba zmoczyć ja zimną wodą lub/i opcjonalnie włożyć do lodówki na 20-30 minut) dość szybko wysycha z zewnątrz, wewnątrz pozostawiając chłodne uczucie. Ważne, że kamizelka z zewnątrz nie nagrzewa się od słońca, w dotyku jest normalnej temperatury.

Produkt odpowiada moim oczekiwaniom, robi to to ma robić- 10/10

Zapytacie- „Gdzie kupię kamizelkę?”. Na www.dogmans.cz bezpośredni link-> KLIK

Wystarczy w formularzu kontaktowym napisać do sklepu w języku angielskim wiadomość jaką kamizelkę potrzebujecie. Bardzo profesjonalna obsługa sklepu odpowiada nawet 2-3 razy dziennie, starając się jak najlepiej sprostać naszym wymaganiom. Naprawdę, w tej kwestii dostają 10/10!
Wysyłka po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie (pamiętajcie, że przelewy zagraniczne kosztują, przelew robimy w euro – pan Vaclav podaje wam także ceny w euro)
Polecam gorąco- ceny innych produktów są również tańsze niż w Polsce.

Thanks a lot Vaclav!

Podsumowując – 38/40 punktów to wynik świetny. Jak sam produkt, który polecam z czystym sumieniem każdemu.

Wiele osób pytało o grupowe zamówienie- mogę jak najbardziej pomóc.
Ale jest jeden dość spory problem- w związku z dużą przeprowadzką nie mam na razie gdzie kamizelek zamówić. Jeśli jest chętna osoba do odbioru na swój adres i rozesłania dalej kamizelek proszę o kontakt!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku