TEST: produkty Pokusa » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy suplementów

TEST: produkty Pokusa

Produkty Pokusa to nowość na rynku karm i suplementów diety dla psów. My już znamy te produkty, a czy Ty i Twój pies oprzecie się Pokusie?

Pokusa jest urozmaiceniem, uzupełnieniem codziennej diety psa i swojego rodzaju suplementem bogatym w minerały i składniki, których może zabraknąć w podstawie żywienia naszego psa.

Pokusą możemy urozmaicić i dietę opartą na karmie suchej i tą opartą na systemie BARF. 

My znajdujemy się w tej pierwszej grupie więc Pokusa stanowi dodatek do karmy suchej. Sama uważam, że co 1-2 worki powinno się karmę zmienić, ponieważ w każdej karmie jest czegoś za dużo i czegoś za mało i aby nie dopuścić do niedoborów pewnych substancji uważam, że powinno się takie zmiany stosować.
We wpisie znajdziecie pytania jakie zadałam Pani Alicji Rabiko- Woźniak, która jest dietetykiem weterynaryjnym współpracującym z Pokusą.
 
Niuchacz: Jakie psy powinny jeść produkty Pokusa?

Alicja Rabiko- Woźniak: Jeżeli tylko nie istnieją ku temu przeciwwskazania weterynaryjne i dietetyczne (w przypadku niektórych dietoterpii, z codziennego żywienia wyklucza się wybrane składniki; wówczas należy konsultować się z lekarzem weterynarii i dietetykiem zwierzęcym) to wszystkie. W szczególności produkty te poleca się:
– młodym psom w okresie intensywnego wzrostu i rozwoju,
– sukom karmiącym oraz ciężarnym ze względu na podwyższoną produkcyjność oraz ogromne zapotrzebowanie na wysokiej jakości dietę;
– psom pracującym i sportowym
– psom o problematycznym uzębieniu, dla których pobieranie suchej karmy stanowi olbrzymi wysiłek  i tym samym poważny problem;
– czworonogom w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i operacjach,
– u psów z niedoborami białkowymi,
– wszystkim psom mającym problemy z apetytem, niejadkom, psom wybrednym ze względu na  atrakcyjność sensoryczną i zwiększoną smakowitość produktu, a także tym wszystkim, których właścicielom zależy na wzbogaceniu diety swoich pupili bogactwem składników odżywczych naturalnego pochodzenia.

Pokusa Premium Plus występuje w opakowaniach 20g, 120g oraz 300 g i jest to proszek, który po dolaniu wody stanowi karmę uzupełniającą i może być podawany z karmą suchą, płatkami, makaronem czy mięsem. A nawet sam!
Skład: 

Mleko i produkty mleczne, jaja i produkty z jaj, warzywa , substancje mineralne, glony, owoce, produkty pochodzenia roślinnego. 


W tym: owoce (jabłka, jagody, żurawina), warzywa (marchew, pulpa buraczana, pomidory ), algi morskie (wodorosty Ascophyllum nosodum), produkty z jaj (skorupki, błonki), zioła (natka pietruszki), naturalne dodatki mineralne (montmorylonit), białko pochodzenia zwierzęcego o najwyższej wartości biologicznej. Pełny skład analityczny przeczytacie na stronie internetowej POKUSA 

Po co podawać psu tego typu produkt? Przede wszystkim warto pamiętać, że żadna dieta nie jest kompletna. W każdej będzie czegoś za dużo- w takiej sytuacji nadmiary są po prostu wydalane z organizmu, ale także za mało i mogą powstać w organizmie pewnego rodzaju niedobory.
Pokusa dodawana do karmy suchej pomaga uniknąć sytuacji, w której karma nie dostarcza psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych lub dostarcza ich za mało.

Według producenta Pokusa Premium Plus wpływa między innymi na poprawę układu trawienia, układu ruchu, pozwala na kontrolę wagi psa, poprawę odporności, kondycji sierści i skóry, a także… apetytu! Z tym ostatnim problemów nie mamy, jednak muszę Wam przyznać, że każdy posiłek z Pokusą psu niezmiernie smakuje.
Ba- nawet sama Pokusa z wodą jest pyszna! (a mam ciężki przypadek „niepijka”, który potrafi nie wypić kropli wody przez 2 dni, a później nadrobić pełną miską wypitą do dna)

Proszek bardzo łatwo rozrabia się w wodzie– nie powstają grudki, płyn nie jest zawiesisty, nie ma także mocno wyczuwalnego zapachu- ma jednak lekki smak przypominający bardzo intensywną karmę. Proszek spakowany jest w niewielkie saszetki, które ułatwiają przechowywanie- a przede wszystkim będą rewelacyjną opcją na wyjazdy! W opakowaniu 120 g Pokusa zapakowana była w foliowy woreczek 60 g (w opakowaniu były dwa woreczki) i w tym przypadku dużo łatwiejsze było wysypanie proszku z opakowania. Tu robi się więcej bałaganu, jednak taka wielkość opakowania jest dużo praktyczniejsza. Dodatkowo- bardzo podoba mi sie opakowanie Pokusy- wykonane z grubszego kartonu w bardzo estetyczny sposób.

Płatki błyskawiczne to także dodatek i urozmaicenie codziennej psiej diety. W ofercie Pokusy znajdziecie dwa rodzaje płatków- płatki ryżowo- jaglane oraz płatki 4 zboża.

Płatki błyskawiczne ryżowo- jaglane (płatki jaglane 50%, płatki ryżowe 50%) szczególnie polecane są psom, które cierpią na schorzenia układu pokarmowego, psom starszym, ale także szczeniakom. Są to płatki bezglutenowe, bogate w witaminy z grupy B.
Opakowanie 300 g psu wagi Niuchacza wystarczy spokojnie na parę posiłków. Ale jak je zrobić? Wystarczy połączyć Pokuse premium Plus z wodą i dodać do tego płatki. Po około 2 minutach posiłek jest gotowy, jednak z moich obserwacji mogę powiedzieć, że płatki te nasiąkają wodą błyskawicznie!

Płatki błyskawiczne 4 zboża ( płatki ryżowe 20%, płatki owsianwe 30%, płatki jaglane 20%, płatki gryczane 30%) zastosowanie mają podobne jak płatki jaglano- ryżowe jednak moim zdaniem są nieco cięższe- po rewolucjach żołądkowych psu wolałabym podać płatki ryżowo- jaglane.
Opakowanie o wadze 350 g także spokojnie wystarczy średniej wielkości psu na parę posiłków, które przygotowuje się tak samo jak poprzednio opisane płatki.
Są one źródłem witaminy z grupy B, żelazo oraz witaminy E.

Niuchacz: Jak przygotować psa do podania płatków Pokusa?

Alicja Rabiko- Woźniak: Jeżeli pies nie otrzymywał w swojej wcześniejszej diecie płatków warto wprowadzać je do codziennego żywienia stopniowo, aby przyzwyczaić czworonoga.

 Proponuję na początku podać psu nie więcej niż 5% dziennego zapotrzebowania energetycznego pod postacią Pokusy z dodatkiem wody. Przez kolejne 2-3 dni można zwiększyć dawkę Pokusy z dodatkiem wody (postać sosu) do 10% dziennego zapotrzebowania energetycznego.

Płatki bez dodania Pokusy Premium Plus

Jeżeli posiłek ten ma być dodatkiem białkowo-witaminowym podnoszącym smakowitość codziennej porcji karmy suchej nie powinniśmy przekraczać 10% dziennego zapotrzebowania energetycznego zwierzęcia w porcji. Jeżeli natomiast Pokusa + płatki miałyby stanowić osobny posiłek, np. w czasie trwania treningów, wyjazdów na zawody, itp. warto zwrócić się o pomoc w zbilansowaniu posiłku do dietetyka zwierzęcego

Niuchacz: Czy są przeciwskazania co do stosowania płatków Pokusa?

Jeżeli chodzi o płatki jaglano-ryżowe nie istnieją przeciwwskazania. Produkt ten doskonale sprawdza się na przykład w diecie domowej psów z alergiami pokarmowymi.  W przypadku płatków 4 zboża należy podkreślić niewielkie ilości glutenu oraz zwrócić szczególną uwagę na osobniki ze stwierdzoną alergią na produkty zbożowe.

Dawkowanie 

Dawkowanie Pokusy Premium Plus opiera się na wadze psa- w naszym przypadku to 1 łyżka czyli 10 g proszku oraz ok 30 ml wody.

Taką porcję dodajemy do codziennej diety psa. Opakowanie 120 g wystarczyło nam na około 12 dni, opakowanie 300 g powinno wystarczyć na miesiąc.

Ale jak wygląda dawkowanie pełnego zestawu czyli Pokusy Premium Plus oraz płatków? 

Tu zwróciłam się do Pani Alicji, która przygotowała dla Niuchacza dawkowanie na przykład na zawody czy seminaria frisbee gdzie pies ma krótki, ale bardzo intensywny wysiłek. Dawkowanie powinno być indywidualnie dostosowane dla psa, jednak poprosiłam aby Pani Alicja przygotowała przykładowe wyliczenie na podstawie takich informacji:

Pies aktywny, płatki jako jeden z dwóch posiłków dziennie, drugi posiłek karma sucha. Pies zdrowy, płatki podawane codziennie. 

Załóżmy, że karma ta charakteryzuje się wartością 3,8 kcal/g. 

Uznając karmę suchą za podstawę żywienia, a Pokusę z płatkami za posiłek uzupełniający (podane wartości nieco się różnią ponieważ płatki po dolaniu wody pęcznieją, co wpływa na wielkość posiłku)

10 kg: karma 131 g (500 kcal) + Pokusa i płatki 45-50 g (210 kcal) = 708 kcal zapotrzebowania dziennego
20 kg: karma 210 g (800 kcal) + Pokusa i płatki 70-80 g (390 kcal)= 1191 kcal zapotrzebowania dziennego
30 kg: karma 289 g (1100 kcal) + Pokusa i płatki 100-110 g (500 kcal) = 1614 kcal zapotrzebowania dziennego

Dawki będą się zmieniać indywidualnie w zależności od tego jakiego typu karmę suchą podajemy oraz ile rzeczywistego zapotrzebowania dziennego na energię u psów będzie ona zaspokajać.

Reakcja psa
Jeśli chodzi o reakcję psa na Pokusę- tu nie mam wątpliwości, że psu bardzo smakuje. Nawet gdy zdarzały się dni, gdzie pies nie pił (ahh… nasz „niepijek”) po podaniu małej ilości Pokusy z wodą zostawała pusta miska. Zdecydowanie będę stosować to jako zachętę do picia.
Dodatek do karmy sprawdza się rewelacyjnie- ale mój pies zje wszystko co znajdzie się w misce więc o kręceniu nosem nie było mowy.
Jeśli chodzi o płatki… Hmm.. to dostałam takie zalecenie:

Suche płatki? To nie problem!

Ważne jest by w pierwszej kolejności zaznajomić psa ze smakiem Pokusy, nim połączy się ją z innymi elementami codziennej diety. Zwłaszcza, jeżeli pies nie spożywa ich chętnie, bądź też jest niejadkiem. Następnie po tych kilku dniach można rozpocząć łączenie jej z dodatkami, takimi właśnie jak płatki.

Robiąc zdjęcia do recenzji ( w których zawsze towarzyszy mi brązowy, piegowaty nos) nasypałam do miski dwa rodzaje płatków, nie zalewając ich wodą. Nos był coraz bliżej, wąchał, niuchał więc powiedziałam magiczną komednę GO aby zobaczyć czy ten cwany nos ruszy suche płatki. Jak ogromne było moje zdziwienie jak nie tylko Niuchacz spróbował surowych płatków, ale także zaczął je jeść jak normalny posiłek! Koń, osioł nie wiem co siedzi w tym psie, przestraszona wizją ‚zapchania się’ tego dziwnego zwierzęcia zabrałam płatki i zalałam wodą i dodałam Pokusy. Zjadła z takim samym smakiem…

Dla nas płatki jak widzicie nie są problemem do zjedzenia, a wręcz przyjemnością jednak nie każdy pies zareaguje na taki produkt tak samo więc warto przeprowadzić to stopniowo i przede wszystkim zacząć od przyzwyczajenia psa do proszku Pokusy.

Dostępność i cena

Cały zestaw produktów Pokusy kupicie w sklepie Psiabuda.com.pl i to dzięki ich uprzejmości mogliśmy spróbować Pokusy po raz pierwszy (opakowanie 120 g dostaliśmy właśnie od sklepu, resztę paczki przysłał nam zespół Pokusy- za co ogromnie dziękujemy!)

Pokusa Premium Plus dla psów dorosłych ras dużych:
120 g kosztuje 16,90 zł 
300 g kosztuje 47 zł 
Płatki błyskawiczne Pokusa:
– ryżowo- jaglane w cenie 6,90 zł 
– 4 zboża w cenie 7,90 zł 

W ofercie znajdziecie też Pokusę Premium Plus dla psów ras małych, szczeniaków i kotów.
Wszystkie niezbędne informacje o produktach Pokusy znajdziecie na stronie internetowej TU

Ogólne wrażenie

Pomimo tego, że dość krótko stosuję Pokusę czuje się na siłach stwierdzić, że jest to produkt bardzo dobry! Po żadnym z produktów nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych takich jak drapanie, brzydki zapach z pyska czy rewolucje żołądkowe.

Po pierwszych podaniach Pokusy miałam wrażenie, że pies miał więcej siły- czy daje się to sprawdzi zobaczymy sami, bo dalej pracujemy nad pełną kondycją.

Sama Pokusa jako dodatek do karmy jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem nie tylko dla BARFowców (o karmieniu tym sposobem i suplementacją Pokusą napiszą dla Was niedługo Futra Specjalnej Troski!) ale szczególnie dla osób karmiących karmą, gdzie nie mamy aż tak dużego wpływu (w porównaniu z BARFem) na to jakie pojedyncze składniki przyjmuje pies. Możemy oczywiście pod niego dostosować karmę jednak nigdy nie będzie ona w 100% kompletna.

Swojego psa karmię karmą bez zbóż więc bardziej skłaniam się ku płatkom ryżowo- jaglanym, lżejszym. Uważam, że zboża psu nie są potrzebne jednak nie jestem osobą, która maniakalnie wyjmuje ze swojej diety i z diety mojego psa pewne produkty, więc nie widzę nic złego – a nawet uważam, że różnorodność nikomu jeszcze nie zaszkodziła- w podawaniu płatków zbożowych od czasu do czasu.

Myślę, że tego typu płatki, połączone z doładowaną minerałami i witaminami Pokusą Premium Plus mogą być świetnym pakietem po zatruciu czy problemach żołądkowych naszego psa. To także świetne rozwiązanie dla psich niejadków- jako zachętę do zjedzenia suchej karmy.
Całość oceniam bardzo pozytywnie– zestaw płatków i Pokusy Premium Plus napewno zabierać będę ze sobą na wyjazdy w tym sezonie.

A co Wy sądzicie na temat takich dodatków do karmy? Czy podajecie lub podalibyście swojemu psu płatki Pokusy?
Jak myślicie, czy Wasze psy oprą się Pokusie? 🙂 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku