TEST JW Pet Treat Puzzler » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

TEST JW Pet Treat Puzzler

Psie łamigłówki- Niuchacz je kocha! Chowanie zabawek w domu, szukanie smakołyków w zabawce przesuwając nos…Nie mieliśmy jednak nigdy kuli- smakuli!


Dostaliśmy ją od sklepu Psiabuda – była to jedna z nowości jakie pojawiły się w sklepie i z ogromnym zaciekawieniem czekałam na paczkę i reakcje Niuchacza.

„Kula- smakula”, która fachowo nazywa się JW Pet Treat Puzzler, jaką otrzymaliśmy jest w rozmiarze L. Początkowo bałam się, że będzie trochę za duża, lecz w przypadku zabawek na smakołyki chyba lepiej wybrać rozmiar o „jeden większy” niż typowych piłek. Pies musi natrudzić się aby wziąć całą piłkę w pysk, nie może jej mocniej zgnieść. Myślę, że mniejszy rozmiar mógłby być także nieco niebezpieczny dla Niuchacza jeśli wziąłby ją całą do pyska i smakołyki wypadałyby z piłki, co mogłoby doprowadzić do zakrztuszenia się psa. Ale to tylko gdybanie, piłka jest całkowicie bezpieczna i ten rozmiar idealnie pasuje dla psa wielkości Niuchacza 🙂
Piłka jest dość ciężka, waży 400 g i wykonana jest z naprawdę porządnej, mocnej gumy. Co jest dość ważne, piłka nie ma brzydkiego, intensywnego zapachu sztucznej gumy, dopiero po powąchaniu czuć typowy dla tego typu zabawek zapach.
Z jednej strony znajduje się otwór, w który wrzucamy smakołyki- nie musimy obawiać się, że wypadną z drugiej strony, ponieważ znajduje się tam „zaślepienie”, w które możemy włożyć większy smakołyk lub kawałek suszonej piersi z kurczaka czy psiego kabanosa.

W środku piłki znajdują się przegródki, w które wpadają smakołyki (najlepiej wrzucać w kulę suchą karmę lub niewielkie, suche przysmaki) dzięki czemu ich wyjęcie nie jest takie łatwe. Pies musi zgniatać piłkę, kulać, podrzucać aby wypadło wszystko co do niej włożyliśmy.

A jak sprawdziła się piłka u Niuchacza?
Niuchacz nie jest psem fiksującym się na zabawki, w zabawie szczeka (po aussikowemu „drze jape”) ale nie zdarzyła się sytuacja, że pies nie mógł odejść od piłki czy zabawki. A na piłkę JW Pet Niuchacz dostał aż fiśla! Nie mogliśmy odłożyć piłki, pies ciągle stał przy koszu z zabawkami, trącał nosem, łaził, chodził. Rzucanie nam piłki na nogi, kolana żeby włożyć smakołyki, no jezusie… kosmos! Niuchacz pokochał ją całym sercem i umysłem!

Tak było pierwszego dnia, później Niuchacz wiedział, że piłkę dostaje raz, po tym już jest koniec. Jak Niuchacz bawił się zabawką, możecie zobaczyć na filmie:

No właśnie- kula smakula okazała się super zabawką! 

Już pusta kula jest bardzo atrakcyjna dla Niuchacza! Pies biega z nią i za nią, popycha nosem, aportuje, gryzie, dusi- rewelacja!
Piłka nie tak łatwo ugina się pod siłą psiej szczęki, dla Niucha to dodatkowa zabawa- takie memłanie, ściskanie „popchnę Cię łapką- dogonie- pogryze- znowu popchnę”. Piłka na dworze nieco się wybrudziła- nie było problemu aby umyć ją wodą, bez konieczności szorowania. W piłce robią się lekkie wgniecenia po zębach, jednak nie ma chyba możliwości żeby pies zrobił w niej dziurę.

Zabawka JW Pet Treat Puzzler jest jedną z ulubionych zabawek Niuchacza i naszą. Często wieczorem dajemy w niej część psiej kolacji żeby nieco zmęczyć umysł psa, a nad psem stoi cała rodzina i przygląda się jak Niuch radzi sobie z zagadką ukrytą w żółtej piłce.
Jest to super sposób na zmęczenie umysłowe psa, danie mu wyzwania, zadania. Dla psów, które mają problem z wyciszeniem się, rozładowaniem emocji to bardzo dobry pomysł, jednak musimy uważać aby w przypadku psów, które potrafią się frustrować czy fiksować, nie przesadzić.

Piłkę kupicie w sklepie Psiabuda w cenach 49 zł rozmiar L oraz 32 zł rozmiar M 

Czy Wasze psy lubią łamigłówki? Czy kupilibyście im nieco droższą, lecz porządniejszą piłkę Treat Puzzler zamiast tańszych „kul-smakul”? Czekamy na komentarze! 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 492
Please refer to our Error Message Reference.