TEST karma mokra Fish4Dogs » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy karm

TEST karma mokra Fish4Dogs

Produkty Fish4Dogs już znamy- olej z łososia, który czynił cuda z sierścią psa, karma sucha dla psów dorosłych z łososiem, która była chyba najlepszą jaką podawałam psu. Dostaliśmy do spróbowania karmę mokrą- z makrelą i ziemniakami. 

Do karm mokrych byłam sceptycznie nastawiona, dopóki nie podałam psu karmy mokrej Naturea. W tym wpisie przeczytacie porównanie trzech różnych karm mokrych, jedna z z nich jest nie tylko bardzo dobra składem, ale także w porównaniu z innymi jest najtańsza.
Jak jest w przypadku karmy mokrej Fish4Dogs?
Skład: 

świeża makrela 59%, ziemniaki 7%, składniki mineralne.

Reszta (34%) to woda.

Zaraz po otworzeniu puszki czuć bardzo mocny i przyjemny, rybny zapach. Tak mocny, że Niuchacz od razu zaczął niuchać co dobrego jest na stole, zaślinił podłogę, a ja spróbowałam- z wielkim smakiem- tego co jest w środku puszki.

Muszę przyznać, że smak dorównał zapachowi karmy, która przypomina mi zmieloną wersję makreli. Przed podaniem Niuchaczowi, ukradłam z puszki parę kęsów i muszę się przyznać, że i mi smakowało.

Zgodnie z moimi przewidywaniami, Niuchacz po odczekaniu w pięknym siadzie, zaślinieniu kolejnej partii podłogi ruszył do miski i w 3 sekundy pochłonął swoją porcję. Kolejne 3 minut wylizywał miskę do czysta!

Karma zamknięta jest w zwykłej metalowej puszcze, z łatwym otwarciem. W opakowaniu nie ma nic zachwycającego- ot zwykła pucha dla psa, jednak wnętrze jest nieco bardziej atrakcyjne. Karma jest dość mocno zmielona, jednak „raz na jakiś czas” możemy znaleźć w niej kawałek ryby czy ziemniaka. Konsystencja jest idealna do wypchania Konga czy innej zabawki na smakołyki, jednak w trosce o zdrowie psychiczne psa, nie podałam jej w ten sposób. Myślę, że zabawkę Niuch wygryzł by od środka dla samego zapachu 🙂

Cudowny stojak na miski od sklepu D&C Design opiszemy w kolejnym poście!

Cena, dawkowanie i dostępność

Puszkę karmy mokrej kupicie w sklepie Fish 4 Dogs tylko w jednej gramaturze- 185 g. To dość mało jak na cenę 8,49 zł za opakowanie, szczególnie, że według producenta Niuchacz dziennie powinien zjeść takich puszek 2, co daje łączny dzienny koszt 16,98 zł.

Nutella obecnie waży 18 kg, według dystrybutora powinna jeść 370 g karmy dziennie.
Tyle samo co pies o wadze 5 kg i 35 kg. To przepaść.
Niestety nie ma podanego dawkowania w przeliczeniu na wagę, jednak już napisałam wiadomość do polskiego dystrybutora o wyjaśnienie tej kwestii i podanie możliwego innego dawkowania karmy.

Podsumowując, karma bardzo smakowała psu, jednak koszt dzienny prawie 17 zł jest dla nas zbyt wysoki. W ramach urozmaicenia diety psa- ok, ale niestety jest to zbyt wysoki koszt, aby częściej karmić karmą mokrą.

Co sądzicie o karmie mokrej Fish4dogs? Czy znacie produkty tej marki? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku