TEST obroże White Fox » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy smyczy i obroży

TEST obroże White Fox

Obroża z podszyciem minky i jasną tasiemką – czy jest możliwe aby była odpowiednia dla aktywnego psa?


White Fox – czy potrzebujemy więcej kolorowych obroży? 

„Szyję z pasji. Kiedy wzięliśmy drugiego psa- wymarzoną i wyczekaną Kejsi – w 100% zaczęłam żyć psami. Musiało się to przenieść na życie zawodowe, i tak się stało- od jakiegoś czasu szyłam już zawodowo- po prostu zmieniłam kierunek rozwoju na akcesoria dla zwierząt, dla psów naszych i innych WhiteFox- bo nasza Kejsi jest naszym małym, białym lisem.

Żadna z naszych dziewczyn (Kjsi i Freja) nie jest bezproblemowa, każda wymagała kosmicznej pracy- jeszcze wiele przed nami. Freja jest do tego niszczycielem akcesoriów psich, więc musieliśmy zacząć szyć coś, co da jej radę i przeżyje jej charakter niszczyciela, nornicy, tarzania się w zdechłych rybach”

Do testów otrzymaliśmy dwie obroże martingale- o takiej samej szerokości, bawełnianej taśmie i pozornie tym samym podszyciem. Naszym głównym zadaniem było sprawdzić, które podszycie minky mniej się zniszczy. Pomimo, że wyglądały tak samo, były to dwa różne podszycia…
Nowe obroże niczym się według mnie nie różniły; nie potrafiłam znaleźć w dwóch różnych podszyciach ani jednej różnicy! Obroże przetestowaliśmy w lesie, podczas kąpieli w jeziorze i przede wszystkim nad morzem. Od stycznia używam głównie tych obroży (starałam się aby każda z nich była noszona bez przerw przez minimum 2 tygodnie – zmiana na drugą z White Fox lub inną).
Nasze wnikliwe obserwacje i testy pokazały, że rzeczywiście- jedno z podszyć (obroża w serduszka) jest bardziej puchate. Nieco dłużej schnie, ale też gorzej się czyści – brud i piasek z obroży w liski znikał w mgnieniu oka!
Wnioski pozostawiamy ekipie White Fox, a my skupmy się teraz na samych obrożach i ich „noszeniu”.

Na zdjęciach w dolnym rzędzie obroża w serduszka świeżo po kąpieli w jeziorze

Obroże, ze względu na jasne kolory (chyba jedyne jasne jakie mamy, celowo takie wybrałam), dość szybko się brudzą. Ale też bardzo łatwo się czyszczą! Taśmę wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, a polar minky wytrzepać. Niestety, już po 2-3 morskich kąpielach, na obrożach, w okolicach okuć pojawiła się rdza. Po bardzo miękkiej taśmie i podszyciu polarkowym mogłam się tego spodziewać, jednak zaraportowałam obserwację producentowi. Reakcja była natychmiastowa – teraz możecie zamówić obroże z okuciami nierdzewnymi (będziemy je testować!)

Obroże są wykonane bardzo dokładnie, taśma przy zacisku martingale jest dość twarda i gruba przez co nie wyciera się, i nawet po wielu kąpielach nie zmiękła i nie straciła koloru.
Dzięki miękkiemu podszyciu, obroża wyjątkowo dobrze obraca się na psiej szyi w momencie zmiany kierunku lub zapięcia do niej smyczy. Okucia nie są ciężkie, a obroże bardzo ładnie wyglądają na dość bujnej kryzie Niuchacza. Polar schnie zaskakująco szybko, na psie (w gęstej sierści) niestety trochę dłużej. Każda obroża, pomimo dość dużej szerokości, nie powoduje odgnieceń w kryzie.

Taśmy nieco ciemnieją po kąpielach w morzu czy jeziorze – po wyschnięciu cały brud z nich znika. Na powyższych zdjęciach możecie zobaczyć mokrą, nieco brudną obrożę w serduszka i jedynie wytrzepaną z morskiego piasku obrożę w niebieskie liski. Obroży nie prałam w pralce, po większym zabrudzeniu rzadko przecierałam szmatką czy strzepywałam z nich brud – praktycznie same czyściły się na psie.

Obroże White Fox z podszyciem minky nie będą obrożami dobrymi dla psów lubiących błotne kąpiele czy psów pracujących. Dla nich są obroże sportowe, z grubą taśmą i podszyciem neoprenowym, z poliestru czyli ultra-lekkiej kodury czy zrobione z linki paracodr (już w ofercie White Fox!). Przy bujnej krycie psa, codziennych, leśnych spacerach, kąpielach w morzu (bez tarzania) obroże po 3 miesiącach używania wyglądają nadal tak samo dobrze.

Obroże robione są na zamówienie, wszystkie informacje znajdziecie na Facebooku White Fox .
Ceny obroży w zależności od wielkości i szerokości
– bez podszycia od 24 zł do 39 zł
– z podszyciem od 29 zł do 47 zł
Obroże na obwód szyi Nichacza, szerokość taśmy bazowej 2.5cm, podszyte po 37zł, bez podszycia 30zł

Jak podobają się Wam obroże White Fox? Czy przekonują Was te z podszyciem minky? Może wolicie zwykłe obroże z taśmy? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku