TEST zabawka BioSafe » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

TEST zabawka BioSafe

Bardzo wytrzymała zabawka z gumy TPR – czy będzie rewolucją w trwałych zabawkach dla psów? 

Zabawkę BioSafe otrzymaliśmy do testów od zaprzyjaźnionego sklepu Psiabuda.com.pl . Jej wściekły zielony kolor od razu spotkał się z zainteresowaniem Niuchacza. Po wielu wspólnych (i samodzielnych) zabawach w domu możemy Wam szepnąć słówko – to chyba najbardziej wytrzymała zabawka jaką mieliśmy!

Nasz model to zielona gruszka o wymiarach 10 x 17.9 x 7.4 cm i jest to największa zabawka z serii owocowych zabawek BioSafe. Dla psów średnich i dużych, rozmiar jest odpowiedni jednak dla psów poniżej 15 kg, zabawka będzie za duża.

Jak podaje producent zabawki :

w procesie produkcji zastosowano nanotechnologię polegającą na oddziaływaniu na powierzchnię zabawek jonów srebra, co nadało im właściwości biobójcze i dezodoryzujące.

Ciężko jest mi ocenić tą cechę zabawki, jednak zaobserwowałam, że jej powierzchnia jest bardzo łatwa do czyszczenia. – wystarczy zabawkę włożyć pod bieżącą wodę. Guma TPR, z której wykonana jest zabawka – jest naprawdę bardzo wytrzymała. Pomimo, że Niuchacz nie jest typem niszczyciela, lubi w przypływie emocji (uciechy lub lekkiej frustracji) zgryzać, ściskać i miętolić zabawki – w szczególności miękkie piłki, ale i gruszka BioSafe przypadła czekoladzie do gustu. Szczególnie gdy bawiła się nią w przypływie pozytywnych emocji wywołanych przyjściem gościa czy porządną kolacją. Na zabawce nie ma rys czy dziur od psich zębów.

Zabawka BioSafe, dzięki wgłębieniom w swoim kształcie, ma także czyścić i masować dziąsła oraz hamować narastanie płytki nazębnej. Problemów u Niuchacza z uzębieniem nie stwierdzam więc nie oceniam także tej cechy. Zabawka ja jednak przyjemny zapach zielonego jabłuszka, który pomimo wielu tygodni zabawy nadal się utrzymuje. Wykorzystana do produkcji zabawki technologia BioCote chroni jej powierzchnię przed negatywnym działaniem mikroorganizmów, dzięki czemu zabawka dłużej zachowuje swój wygląd – to prawda! Jest nadal jak nowa!

Gruszka BioSafe służyła nad jedynie do zabaw w domu – moim zdaniem ten kształt jest zupełnie niepraktyczny na dworze.
EDIT: Jak podaje producent zabawka nie pływa, jednak nie nadaje się do dalekich rzutów, nie jest dla psa bardzo atrakcyjna (jest twarda, nie ma piszczałki ), więc służyła nam tylko w domu, także jako zabawka na smakołyk. Używam jej do zajęcia psiej głowy podczas pracowitych dni, wypełniając sosem ze wody i sproszkowanego żółtka jaja kurzego  czy jogurtem z VegeHerbs&Fruits. 

Nie jest to zabawkowy must – have. Twardy materiał dyskwalifikuje ją jako zabawkę dla psów delikatnych, jednak może świetnie sprawdzić się u niszczycieli. Jej trwałość porównałabym do czarnego Kong’a, a chyba pokuszę się o stwierdzenie, że może być bardziej trwała.

Zabawkę kupicie w sklepie Psiabuda.com.pl w cenie 37,00 zł

Czy Wasze psy pokochałyby owocowe, kolorowe i pachnące propozycje od BioSafe? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku