Psie lody Pokusa! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy suplementów

Psie lody Pokusa!

Hit lata 2016 – psie lody Pokusa! Dają smaczne orzeźwienie w upalny dzień!

Wakacje to okres urlopów, długich wieczorów, ale przede wszystkim czas upałów. Pamiętajcie – gdy temperatury przekraczają 30 stopni warto dodatkowo zadbać o naszego pupila. Jeśli macie dostęp do jeziora, rzeki, basenu ogrodowego czy morza – jak my – upały nie są tak dużym problemem.
Jeśli jednak mieszkacie w mieście i Wasz pies źle znosi wysokie temperatury warto w tym okresie zwrócić szczególną uwagę na jego samopoczucie, aby zabezpieczyć go przed ewentualnym przegrzaniem. W takich sytuacjach możemy pomóc psu zapewniając schronienie w chłodnym miejscu  (najczęściej zimne kafelki łazienki), ciągły dostęp do świeżej wody w misce jak również zakładając mu kamizelki chłodzące, koszulki lub ręczniki. Ważne, aby podczas wysokich temperatur nie wychodzić z psem na długie spacery. 

Jest jeszcze jedno, alternatywne rozwiązanie. Psie lody! 
Psie lody to nowość w ofercie marki Pokusa, rozpoczynają one linię przysmaków dla psów FUN&MNIAM! Jaką formę podania mają lody Pokusa? Nie są to gotowe przysmaki – należy je przyrządzić w domu przy użyciu zestawu znajdującego się w pudełku: foremki, miarki i proszku lodów Pokusa Instant, którego dodatkowy zapas wystarcza na 5 porcji lodów. Pierwszego loda przygotujecie z proszku, który znajduje się już w foremce; łącznie z opakowania zrobicie 6 psich, lodowych przysmaków.

Dla jakich psów?
Producent zaleca aby lody były spożywane przez psy, które ukończyły 3 miesiąc życia, a ich masa ciała jest w przedziale od 2 do 25 kg. Dobór wagi psa jest uwarunkowany wielkością załączonej w opakowaniu foremki, albowiem średnica lodowego smakołyku może okazać się nietrudna do połknięcia dla psów raz dużych. Ważne, aby psy spożywały lody pod waszym nadzorem i nie połykały ich w całości – może grozić to przeziębieniem psiego gardła. Lody podajemy w misce, co umożliwi długie lizanie loda.

Jeśli Wasz pies jest łapczywy, przy pierwszych podaniach nagradzajcie słownie każdą próbę lizania loda i zabierajcie smakołyk w momencie chęci połknięcia go czy wzięcia w całości do pyska.

Przygotowanie 
Jest bajecznie proste. Do foremki należy nasypać 5 płaskich miarek produktu z saszetki, zamknąć zawleczkę, dodać 1/2 objętości foremki zimnej wody – zamieszać – dopełnić wodą i włożyć do zamrażarki. Lody są gotowe po upływie około 3 godzin. Poniżej zamieszczam filmik z przygotowania lodów Pokusa.
PEŁNA INSTRUKCJA PRZYGOTOWANIASkład: 

BIO żółtko z jaj, mleko w proszku (o obniżonej zawartości laktozy), jabłka, algi morskie (wodorosty Ascophyllum nodosum), żurawina, naturalne dodatki mineralne.

Reakcja psa
Smakołyk w formie smacznej, zimnej kuli bardzo przypadł do gustu Niuchowi.
Lody podawałam na razie tylko parę razy, w najbardziej upalne dni, jednak nigdy w momencie, gdy pies wrócił z gorącego balkonu czy spaceru, aby uniknąć zbyt dużej różnicy temperatur. Niuchacz najpierw zlizuje loda, a później zgryza przednimi zębami jednak nie zjada go w całości.
Zjadanie lodowej kuli Pokusa zajmuje mu około 3-4 minut. W tym czasie czynność działa także odstresowująco. Długie lizanie loda powoduje, że pies się odpręża – to udało mi się sprawdzić w przypadku Niuchacza, w sytuacji kiedy spokojnie zlizywał loda w towarzystwie kota, który normalnie wzbudza w nim dużo emocji.

Pamiętajcie, aby loda podawać w misce, ułatwi to psu lizanie smakołyka – tu sytuacja wyjątkowa, zaaranżowana na potrzeby zdjęcia

Dostępność
Psie lody Pokusa kupicie w sklepach stacjonarnych, internetowych oraz w sklepie Pokusa w cenie od 15,99 zł za opakowanie. Foremkę możecie ponownie wykorzystać robiąc lody na przykład z Pokusy Premium Plus i jogurtu czy wody.

Co sądzicie o Psich lodach Pokusa? Czy kupilibyście je swojemu psu jako chłodną przekąskę na letnie upały? Dla nas będzie to hit wakacji! 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku