TEST : Kong Squeez Jels » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

TEST : Kong Squeez Jels

Znacie kolorowe ‚żelki’ Kong’a? Te gumowe zabawki z piszczałką podbiły serca niejednego psa!

Żelka kupiłam dla psa do zabawy w domu. Nie mamy problemów z motywacją psa na zabawki więc praktycznie zawsze jedna zabawka jest zostawiona psu do samodzielnej zabawy. Niuchacz bardzo lubi bawić się zabawkami wieczorem, po jedzeniu czy gdy odwiedzą nas goście (zawsze szuka czegoś czym może zapchać psią paszczę) i gdy mocno się cieszy. Szukałam zabawki małej, niebrudzącej się i miękkiej – Niucha uwielbia piłki, które może zgryzać i miętolić i łatwo uginają się pod jej zębami. Czy Kong Squeez Jels sprawdził się w tej roli?


Jaka jest zabawka? 
Wybrałam żelka – hipopotama w rozmiarze M w niebieskim kolorze; do wyboru mamy jeszcze świnkę, żabę i bobra w różowym, zielonym i pomarańczowym kolorze. Zabawki różnią się między sobą tylko kształtem i kolorem – wykonane są z takiej samej, średnio twardej gumy, która odporna jest na psie zęby, lecz dość dobrze ugina się pod naciskiem szczęki. Po paru tygodniach zabawy, nie zauważyłam na zabawce żadnych zarysowań czy śladów zębów.

Piłka ma gładką powierzchnię, po zabawie jest mocno śliska od psiej śliny- to jeszcze bardziej nakręca Niucha! Piłka odbija się i ucieka w różnych kierunkach.
Do gumy łatwo przyczepiają się psie kłaczki, jednak wystarczy włożyć ją pod bieżącą wodę lub przetrzeć morką szmatką aby znowu była czysta.
Podobno żelki pływają – nie sprawdzałam tego ponieważ do wody mamy inne zabawki, a obawiam się, że mokra od wody piłka po kontakcie z piaskiem będzie całkowicie brudna. Hipopotam super sprawdza się w zabawie na trawie – rzucony odbija się nieprzewidywalnie nakręcając psa mocniej na zabawę.

Piłka ma piszczałkę, która przy robieniu zdjęć do postu przestała działać 🙂 szybko jednak zaczęła piszczeć na nowo. Jaki ma dźwięk? Dość cienki, działa nawet przy lekkim naciśnięciu i nie jest dla mnie drażniący czy męczący (posłuchajcie i przy okazji przeczytajcie recenzję Kong’a Squeez Jels na blogu Ginny). Niucha bardzo lubi piłki z piszczałkami, lubi je naciskać i trącać nosem. Piszczałki nie są mocną stroną zabawek Kong’a, jednak ta jest bardzo trwała patrząc na to jak dużo pies bawi się niebieskim hipopotamem i jak nadal wydaje z siebie dźwięki.

Kong Squeez Jels to jedna z fajniejszych zabawek jakie mamy. Jej cena – ok 22 zł za rozmiar M to naprawdę niedużo patrząc na jej trwałość i to jak bardzo pies ją pokochał. Co więcej – wiem od znajomych psiarzy, że żelek daje radę nawet u psich niszczycieli!
Niucha bardzo lubi bawić się sama tą piłką – podrzuca, gryzie, popycha nosem, miętoli. Uwielbia ją aportować i przy przynoszeniu naciskać piszczałkę zębami wydając z siebie dźwięki. Piłka jest bardzo trwała i jej rozmiar (M) jest odpowiedni dla psów wielości Niuchacza (do 20 kg). Piłka służy psu w domu, jednak sprawdzi się fajnie na spacerze czy zabawie w ogrodzie.

Piłkę kupicie w sklepach ToysDreamDog w cenie 22 zł  oraz TrickyPick w cenie 22 zł .

 
Czy Wasze psy lubią miękkie zabawki z piszczałkami? Czy żelek Kong’a spodobałby się Waszemu psu? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku