Jak wybrać legowisko dla psa? » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Poradniki

Jak wybrać legowisko dla psa?

Czy Twój pies potrafi wypoczywać?
Wpis Zosi z bloga Pies w Warszawie o godzeniu pracy i opieki nad psem i mała kontuzja Niuchacza, natchnęły mnie do poruszenia kwestii wypoczynku psa w domu, szczególnie, że pracując zdalnie w domu pies spędza ze mną większość dnia. I tą większość dnia przesypia. Gdzie? No oczywiście, że na podłodze jednak uważam dobór legowiska, bezpiecznego i wygodnego, jest bardzo ważny aby nasz pies mógł porządnie wypocząć.

W 2014 roku napisałam post poświęcony rodzajom legowisk dla psów, jeśli go nie czytaliście kliknijcie TU . Wybór na rynku jest ogromny- popularne są teraz kolorowe kocyki hand-made, składane budki, domki dla małych psów czy posłania z niebrudzących się materiałów. Jak znaleźć i dobrać wygodne legowiska dla psów?

Wygląd nie powinien on być głównym wyznacznikiem tego, na jakim posłaniu będzie spał nasz pupil 🙂 Przede wszystkim musimy kierować się wielkością legowiska. Z moich obserwacji wynika, że zewnętrzny wymiar posłania powinien być od 20 do 30 cm większy niż długość psa (mierzona od głowy do podstawy ogona). Na takim posłaniu pies może wygodnie rozłożyć łapy, przybrać różne pozycje i wygodnie odpoczywać.

Kolejną kwestią jest wybór rodzaju legowiska – czy będzie to płaskie legowisko bez brzegów, miękka, zapadająca się poduszka, a może legowisko z twardym brzegiem, na którym pies będzie mógł oprzeć pysk? Duże psy zazwyczaj lubią posłania w formie pontonów czy poduszek, mogą na nich bez oporów wyciągnąć swoje długie łapy. Mniejsze psy (często ras krótkowłosych) lubią się w posłaniu zakopać i schować – super w ich przypadku będą posłania z kieszenią (w którą pies wchodzi) czy budki. Jeśli posiadacie psiego seniora, miękkie posłanie nie będzie dla niego dobrym wyborem – polecam posłania ortopedyczne oraz takie, z których pies będzie mógł z łatwością wstać. Kocyk? Dla psów lubiących leżeć na kanapach (w formie podkładki) ale też takich, które lubią się zakopać i przykryć. My kocyk zabieramy na wyjazdy z psem, po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, a pies zawsze ma coś swojego na czym może odpocząć.

Gdzie powinno stać posłanie? Tam gdzie naszemu pupilowi będzie najwygodniej. Nie powinno być to miejsce gdzie psu będziemy przeszkadzać – korytarz czy pomieszczenie gdzie dużo chodzimy to nie jest najlepsze miejsce do ustawiania posłania, pies w nim w pełni nie wypocznie. Dla psich zmarzluchów dobra będzie bliskość kaloryfera, jednak nie każdy pies będzie komfortowo czuł się w bardzo ciepłym lub zimnym (bliskość balkonu czy okna) miejscu. Złoty środek? Chyba go nie ma, jednak przy planowaniu miejsca wypoczynku dla psa, powinniśmy się nad tym chwilę zastanowić. Posłanie Niuchacza znajduje się przy naszym łóżku, na wysokości głów, czyli tam gdzie pies najchętniej śpi w nocy.

O czym jeszcze warto pamiętać? O pielęgnacji posłania. Jeśli Twój pies nie śpi mokry na posłaniu lub nie je na nim przysmaków, warto i tak raz na pół roku posłanie wyprać. Legowisko, na którym Niuchacz śpi w nocy czyszczę raz na 2 tygodnie odkurzaczem, zbierając okruszki, piasek i psie kłaczki.

Jakie posłania najbardziej lubią Wasze psy? W jakim miejscu w domu odpoczywa Wasz pies? A może wcale nie ma posłania? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku