Jolly Jumper Ball Glow vs Chuckit Max Glow Ball » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

Jolly Jumper Ball Glow vs Chuckit Max Glow Ball

Idealna piłka na wieczorne spacery? Sprawdzimy to! 
Zgubiłeś kiedyś piłkę w ciemności? Może nawet nigdy nie myślałeś o tym żeby Twój pies aportował po zmroku? Przetestowaliśmy dwie najpopularniejsze piłki na wieczorne aportowanie – Jolly Jumper Ball Glow i Chuckit Max Glow Ball. Którą zabierzesz na spacer?
 

Świecenie w ciemności

  • Chuckit – Max Glow świeci jak szalony! Super szybko się ładuje, ma zielonkawy, intensywny kolor, który utrzymuje się nawet do 5 godzin (piłka zostawiona w nocy w widocznym miejscu świeciła w nocy jak wściekła!). Jest super widoczna podczas spaceru, nie wymaga dodatkowego naświetlania. Doskonale łapie światło dzienne.
  • Jolly Jumper – w porównaniu z Chuckit świeci marnie. Ładuje się nieco wolniej, kolor nie jest tak intensywny. Po paru minutach traci kolor, który utrzymuje się maksymalnie 20-25 minut. Na dworze po paru rzutach wymaga doświetlenia. Nie ładuje się od światła dziennego.

Wielkość, miękkość, odbijanie się

  • Chuckit – (M) 6,5 cm średnicy, miękka, łatwo ugina się pod naciskiem. Piłka odbija się dobrze, przewidywalne. Nie jest tak mocno sprężysta jak Jolly. Jest świetna do aportowania! Ze względu na pogodę, nie sprawdzaliśmy jej w morzu.
  • Jolly Jumper – (S/M) 7,5 cm średnicy, średnio twarda, ciężko ugina się pod naciskiem. Dzięki wypustkom, piłka odbija się nieprzewidywalnie, bawiąc psa, co Niuchacz wręcz uwielbia! Piłka doskonale pływa, jest jedną z ulubionych piłek Niuchacza.

Odporność na brud

  • Chuckit – piłkę bardzo łatwo wyczyścić pod bieżącą wodą, nie klei się jednak przyczepiają się do niej psie włosy. Piłka nie brudzi się mocno ziemią, szybko wysycha.
  • Jolly Jumper – brud łatwo wchodzi pomiędzy wypustki, przez co piłkę dość trudno wyczyścić. Do piłki łatwo przywiera błoto.

Reakcja psa, funkcjonalność 

  • Chuckit – Niuchacz lubi bawić się zabawką z nami, jest nieco zbyt nudna do samodzielnej zabawy. Piłkę możemy włożyć do wyrzutni piłek, można przełożyć przez nią sznurek lub szarpak co zapewne zrobię ponieważ rozmiar piłki jest doskonały do wykorzystania jej jako końcówki szarpaka. Piłkę mamy 3 tygodnie, nie pojawiły się na niej żadne zadrapania.
  • Jolly Jumper – Jedna z najlepszych piłek Niuchacza, świetna do samodzielnej zabawy. Piłka odbija się w różne strony co stymuluje psa. Po wyjęciu Jolly Ball, pies nie chciał bawić się Chuckit’em. Doskonale unosi się na wodzie. Piłkę mamy ponad 3 lata, spisuje się doskonale, nie ma dziur czy zadrapań.

Cena

Chuckit Max Glow Ball jest zdecydowanie lepszy jeśli chodzi o główną funkcję piłki – świecenie. Muszę powiedzieć, że nie spodziewałam się, aż takiego efektu, po używaniu Jolly Jumper Ball Glow stwierdziłam, że ta druga praktycznie nie świeci ! Jeśli więc szukacie piłki na jesienne i zimowe, wieczorne spacery z psem w parku i zabawę w aportowanie– wybierzcie Chuckit! Niuchacz zdecydowanie bardziej woli bawić się Jolly Jumper – i w domu i na spacerze, pomimo, że Chuckit jest znacznie bardziej miękki (Niuchacz lubi piłki do zgryzania i miętolenia).

 Niuchacz wybrał Jolly Jumper Ball Glow. Jaką piłkę wybierze Twój pies? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 tygodni temu

Niuchacz

KONKURS, KONKURS! 🐕

Co poza pięknymi kwiatami niesie za sobą wiosna? Kleszcze 😡! W związku z tym, przygotowaliśmy super zestaw chroniący Waszego pupila przed komarami, kleszczami i innymi insektami.
Chcecie go zdobyć? 😍

Do wygrania:
Wyjątkowy wiosenny🌷 zestaw ochronny dla psiaków 🐾składający się z:
- Naturalnego olejku przeciw komarom i kleszczom w dwóch rozmiarach 150 i 750 ml ❤️
- Naszego NOWEGO szamponu Bye Bye Tick przeciwko komarom i kleszczom
- oraz 200g naturalnego czystku 🌸

Co należy zrobić aby wziąć udział?
To proste:
W komentarzach zamieść WIOSENNE zdjęcie 📸 swojego pupila 🐕
ORAZ
✔️ polub nasz profil na Facebooku
✔️udostępnij post konkursowy na swojej tablicy
✔️będzie nam miło jeśli zaprosisz swoich znajomych do zabawy 🥰

Konkurs trwa od dnia 9.04.2021 do 12.04.2021

Zwycięzca zostanie ogłoszony we wtorek, 13.04.2021

Organizatorem konkursu jest firma PositiveCare. Facebook i Instagram nie są powiązane z konkursem.

Powodzenia! 🙂
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku