Zrób porządek – TEST: bakteriobójczy proszek Clovin II Septon » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Lifestyle / Testy akcesoriów

Zrób porządek – TEST: bakteriobójczy proszek Clovin II Septon

Przedświąteczne porządki nie powinny ominąć psich akcesoriów.

Dom,w którym mieszka pies nigdy nie będzie sterylnie czysty. Piasek przyniesiony z dworu, psi kłak w każdej potrawie, łóżko pełne psich skarbów o ile śpicie ze swoim pupilem. Dołożę do tego brudne od błota i ziemi posłanie, ze śliną po jedzeniu żwacza czy memlania piłki, brudne szarpaki, podeptane smycze, obroże po tarzaniu się… To brzmi znajomo? W przedświątecznym zamieszaniu nie zapomnijcie o porządkach w psich rzeczach!

 
Gdy dostałam paczkę z proszkiem Clovin II Septon wiedziałam, że poprzednie psie porządki nie były wystarczające. Zazwyczaj ograniczałam się do porządnego odkurzenia psich posłań (wszystkich TRZECH….), dokładnego wymycia stojaka na miski i zrobienia przeglądu stanu obroży. Bardzo rzadko prałam smycze, szarpaki. Dopiero gdy przyjrzałam się temu wszystkiemu dokładnie zobaczyłam, że wszystko jest brudne i niezbyt dobrze pachnie. Dodatkowo potwierdził to pies, który nie bardzo chciał brać w pysk swoje akcesoria. Zakasałam rękawy i przeszłam do psich porządków przedświątecznych, w których pomógł nam proszek Clovin II Septon.  
 

Clovin II Septon to proszek do użytku domowego, który ma działanie bakteriobójcze, prątkobójcze, grzybobójcze, wirusobójcze i sporobójcze. Można prać w nim i tkaniny białe i kolorowe, doskonale wybiela i usuwa plamy i przede wszystkim ma działanie dezynfekujące.

  • Dezynfekuje z jednoczesnym praniem w temperaturze 65°C i w czasie co najmniej 20 minut 
  • Zalecany podczas leczenia chorób skórnych oraz dla rodziców małych dzieci i właścicieli zwierząt. Dopuszczony do stosowania w dezynfekcji ubranek, pościeli i pieluszek dzieci od 1 miesiąca życia. 
  •  Jest przyjazny dla środowiska – nie zawiera fosforanów i chloru.
  • Jedna porcja proszku (115g) wystarczy na jedno pranie z dezynfekcją w wodzie o średniej twardości, bielizny o średnim stopniu zabrudzenia.

 


W proszku wyprałam co tylko się dało –  wszystkie obroże, wszystkie smycze, szarpaki i posłanie, na którym Niuchacz spędza najwięcej czasu i które zdecydowanie za długo nie było prane. Pierwszy raz wyprałam prawie wszystkie akcesoria Niuchacza! W paczce dostaliśmy także woreczek do prania – włożyłam do niego smycze, żeby karabińczyki nie obijały bębna pralki.

Produkt ma świeży zapach, nieco różniący się od zwykłych proszków. Już niewielka porcja (ok 115 g) wystarczyła na wypranie wszystkich psich rzeczy. Pralkę nastawiłam na minimum 60°C, pranie trwało 30 minut. Efekt? 

  • Posłanie – bardzo czyste, proszek doskonale poradził sobie z plamami po kościach, gryzakach, błocie. Proszek pozostawił jedynie słaby zapach co uważam za ogromny plus – większość psów nie lubi mocnych, nowych zapachów, Niuchacz od razu położył się wygodnie na posłaniu i nie zwracał uwagi na nowy zapach. 
  • Obroże – nie miałam pojęcia, że wszystkie były tak brudne! Wszystkie zyskały nowy kolor, żadna z nich nie wyblakła. Obroże są czyste, nie pachną proszkiem. 
  • Smycze – podobnie jak w przypadku obroży, nie pachną i są widocznie czystsze. 
  • Szarpaki, zabawki – bałam się ich powąchać przed praniem, były już mocno brudne. Po praniu wszystkie są miękkie, przyjemnie pachnące i co ważne – nie mają nieprzyjemnego smaku dla psa, który bez żadnych oporów bawił się zabawkami zaraz po praniu.

 

Jestem ogromnie zadowolona z tego, jaki efekt dało wypranie psich akcesoriów w proszku Clovin II Septon. Krótkie pranie pozwoliło nie tylko na odświeżenie akcesoriów, ale przede wszystkim dokładne ich wyczyszczenie. W proszku będę prała także pościel i ręczniki, czystość prania jest wręcz wyczuwalna.

Grzybobójczy i bakteriobójczy proszek Clovin II Septon kupicie już za 27,99 zł za 3 kg, co przy szerokim zastosowaniu i małej porcji potrzebnej na 1 pranie, jest bardzo niską ceną.

Kto powinien używać proszku? Na pewno właściciele psów, które lubią się tarzać oraz osoby, które posiadają i dziecko i psa. Jeśli pies śpi z Wami w łóżku, pomyślcie aby wyprać w nim swoją pościel, która pełna jest nie tylko roztocza. Produkt doskonały będzie także dla hodowców czy osób, które mają dużo psów. Do paczki były dołączone próbki, które dam zaprzyjaźnionej groomerce – proszek idealnie nada się do wyprania odzieży czy ręczników!

Jak często pierzecie psie obroże, zabawki i posłania? Czy efekt dezynfekcji i dokładnej czystości przekona Was do próby prania w proszku Clovin? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku