Olej z łososia dla psa – Pokusa vs Grizzly! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Spisy / Testy suplementów

Olej z łososia dla psa – Pokusa vs Grizzly!

Porównanie dwóch wiodących olei z łososia na rynku, który jest lepszy? Jak wybrać dobry olej?

Olej z łososia – bogaty w kwasy omega 3, EPA i DHA, które wspomagają prawidłową pracę układu krążenia, serca, układu odpornościowego, nerwowego. Zapewniają odpowiednią kondycję skóry, wpływają korzystnie na układ trawienny, maja dobroczynny wpływ na aparat ruchu, mając działanie przeciwzapalne.* Doskonałe uzupełnienie diety psów i kotów na BARFie, psów wystawowych, sportowych, hodowlanych (kwasy EPA i DHA wpływają na prawidłowy rozwój płodów). Olej jest także dobrą zachętą dla psich niejadków.

* źródło: „W zgodzie z naturą” Izabela Sekuła

Na rynku dostępnych jest kilkanaście różnych olei z łososia, a przynajmniej tak są opisane na opakowaniu. Ich jakość poznacie po cenie – 20 zł za 1l oleju z … łososia(?) powinna Was tylko zaniepokoić. Jak poznać dobry olej? 
  • Ważne jest opakowanie – nie powinno przepuszczać światła (więc przezroczysta butla 1l za 30 zł to nie jest dobry wybór!), najlepiej gdy będzie szklane lub wykonane z materiału dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Powinien być chroniony przez wysokimi temperaturami i przy otwieraniu nie „wpuszczać” zbyt wiele powietrza do środka – bo zwyczajnie zwietrzeje i się zepsuje. Dobrym wyborem są buteleczki z pompką.
  • Kolor, smak i zapach– najlepszy olej wcale nie jest wściekle pomarańczowy i nie poczujemy go z odległości 5 metrów. Najlepszy olej będzie miał kolor jasno pomarańczowy, słomkowy i będzie pachniał po prostu smacznie. Olej o intensywnym zapachu i mocnym kolorze może zawierać tokoferole, barwniki, produkty przemian oksydacyjnych, wolne kwasy tłuszczowe, zanieczyszczenia, metale ciężkie i pestycydy.
  • Pochodzenie łososia – łosoś norweski jest pomarańczowy i niestety nie jest zdrowy. Przeczytajcie W TYM ARTYKULE dlaczego należy unikać łososi hodowlanych. Najlepiej aby olej pochodził z dzikich łososi atlantyckich lub z dzikich łososi z alaski (są zdrowsze, mniej tłuste, ich mięso nie zawiera metali ciężkich, dioksyn)
  • Dodatki – dobry olej z łososia powinien być 100% czysty, nie mieć dodatków oleju lnianego, z dorsza czy innych dodatków.
  • Badania – to niezwykle ważne! Zawartość metali ciężkich w rybach pochodzących z Chin czy norweskich farm jest tak wysoka, że olej jest wręcz szkodliwy! Najczęściej tanie oleje nie posiadają żadnych badań, nawet zawartości witamin czy kwasów omega – a po to podajemy tego typu produkty! Zamiast ładować w psa szkodliwe metale ciężkie, dioksyny, chemikalia, konserwanty i zapewne zwietrzały, zrobiony z odpadów łososia olej – podajcie psu kryl albo nie podawajcie go wcale. 
Porównałam dwa najlepsze moim zdaniem oleje dostępne w Polsce. Atlantic Salmon Oil z Pokusy oraz Olej z dzikich łososi z Alaski marki Grizzly.

Pojemność: 300 ml
Cena i dostępność: 55,60 zł (0,18 zł za 1 ml), powoli pojawia się w sklepach internetowych

Opakowanie: buteleczka z pompką i z zabezpieczeniem, nie cieknie po przechyleniu.

Dawkowanie:  0.5g/ 1 kg mc/ 24h, jedno naciśnięcie dozuje 1.5g oleju
Kolor: słomkowy, jasny

Smak: intensywny smak świeżego łososia, słabo wyczuwalny posmak oleju

Zapach: delikatny, przyjemny, niedrażniący


Pojemność: 125, 250, 500, 1000, 2000 ml
Cena i dostępność: od 27,32 zł (250ml za 48,49 zł) m.in. Kuchnia Pupila (0,19 zł za 1ml)

Opakowanie: buteleczka z pompką bez
zabezpieczenia, cieknie po przechyleniu.

Dawkowanie: odmierzanie za pomocą naciśnięć pompki, brak danych o pojemności jednej miarki.
Kolor: pomarańczowy

Smak: mocniejszy od oleju Pokusy smak łososia, mocniej wyczuwalny posmak oleju

Zapach: mocniejszy, przyjemny zapach łososia

Certyfikaty

Pokusa: HumadGrade – Parametry wartości dioksyn, metali ciężkich i PCB są zgodne z normami UE dla produktów przeznaczenia spożywczego.
Grizzly: brak
Dodatki/ konserwanty
Pokusa: brak
Grizzly: ekstrakt z rozmarynu
Zawartość witamin, kwasów omega 
Pokusa: EPA 9.5% DHA 13%
Grizzly: EPA 10% DHA 11%
Pokusa: Omega3 29.1 Omega 6 8.7 Omega 9 25.2
Grizzly: Omega3 29 Omega 6 3 Omega 9 b.d.

Badania

Pokusa: olej posiada zbadaną zawartość metali ciężkich, substancji toksykologicznych, które spełniają europejskie normy dopuszczenie produktu do spożycia przez ludzi.
Produkt posiada zbadaną zawartość witamin, kwasów omega, EPA i DHA.
Grizzly: brak danych o zbadanej zawartości metali ciężkich czy substancji toksykologicznych.

Produkt posiada zbadaną zawartość witamin, kwasów omega, EPA i DHA.

Który olej jest lepszy? Wszystko przemawia za produktem Pokusy. Cena obu produktów jest podobna, dawkowanie również. Jednak to produkt Pokusy posiada więcej badań, posiada certyfikat HumanGrade (dodaję go do sałatek :)). Jego kolor, smak i zapach świadczą o jego naprawdę wysokiej jakości. Olej Grizzly ma za to więcej kwasów EPA. Jeśli oleje są jednak dla Was za drogie, zastąpcie je mączką z kryla (też warto zwrócić uwagę na to, żeby nie był to produkt dla rybek!) czy podrobami. Na rynku dostępnych jest jeszcze parę olei w przyzwoitej cenie i jakości. Nie podawajcie tanich olei z odpadów, w plastikowych butelkach bo to produkty najgorszej jakości. Podając je, nie dostarczacie psu nic poza smakiem i dużą ilością metali ciężkich, toksyn, barwników…
Niuchacz po żadnym z olei nie miał problemów żołądkowych, każdy zjadł z taką samą pasją i smakiem. Po oleju z Grizzly łeb pachniał mu łososiem, ale być może to efekt sesji zdjęciowej i pochłonięciu podwójnej porcji dziennej. Wygląda smacznie, prawda? 🙂

Czy podajecie swoim psom oleje z łososia? Może stosujecie inne produkty? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku