TEST: obroża SuperDog z D-Ring! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy smyczy i obroży

TEST: obroża SuperDog z D-Ring!

Recenzja obroży SuperDog!

Obroże SuperDog znane są w środowisku jako wyjątkowo trwałe, wytrzymałe na szarpnięcia i morską wodę. Nigdy nie mieliśmy żadnego produktu tej marki, aż do grudnia gdy dostaliśmy na testy obrożę. Mieliśmy sprawdzić nie tylko jakość wykonania produktu, wytrzymałość taśmy, ale głównie nowy sposób zaczepienia smyczy do obroży czyli D-Ring!
Marka SuperDog powstała w 2013 roku, w jej ofercie znajdziecie smycze, szelki, różnego rodzaju gadżety i oczywiście ogromny wybór obroży! Marka, oprócz prostych, taśmowych obroży, ma dwie linie, które są bardzo dla niej charakterystyczne. UrbanDogs czyli obroże z nadrukiem obustronnym, na grubej i mocnej, a jednocześnie bardzo przyjemnej taśmie o szerokości 2,5cm. ExtremeDogs czyli obroże o wysokiej jakości i wytrzymałości z kolorowymi wzorami.  My na testy wybraliśmy obrożę z serii Extreme, wzór Turtle w przesłodkie żółwie o szerokości 3 cm.
 
Obroża wykonana jest z wielką starannością-  nigdzie nie odstają od niej niteczki, wszystko zszyte jest prosto i równo, klamra jest mocna. Użycie nazwy Extreme nie jest przesadzone! Obroża wygląda porządnie i solidnie, kolory są po prostu powalające i genialnie wyglądają na Niuchaczu. Szerokość 3 cm jest widoczna nawet na bujnej kryzie! Obroża nie wyciera sierści choć po pływaniu sierść odkształca się.
Obrożę testowaliśmy naprawdę długo, także podczas pływania. Obroża bardzo szybko wysycha, a praktycznie nie nasiąka wodą. Nie pojawiły się żadne oznaki rdzy na okuciach, kolor nie wyblakł, materiał się praktycznie nie brudzi. Tak jak sądziłam – to obroża praktycznie nie do zdarcia, rewelacyjna dla psów aktywnych, lubiących pływać!
Ale nie tylko to mieliśmy przetestować. Główną uwagę zwróciłam na nowy typ zaczepienia smyczy do obroży czyli D-Ring, które montowane są w obrożach Extreme oraz Urban dogs, na klamrę o szerokości: 4cm, 3cm, 2,5cm.
D-Ring jest wykonany z grubego metalu jednak nie jest ciężki przez co sama obroża nie waży zbyt dużo. Nie dzwoni ani nie obija się przy bieganiu. Zaczep jest odporny na działanie morskiej wody (nie rdzewieje), jest odporny na kolorowe karabińczyki smyczy (nie łapie koloru), nie rysuje się, nie barwi obroży. D-Ring jest bardzo solidny – szczególnie przyda się psom szarpiącym się, ras dużych czy psom silnym. W przypadku takich psów uważam, że odpowiednio dobrana obroża (jej szerokość) oraz mocny, wytrzymały karabińczyk to kwestia bezpieczeństwa.
Dziurka w D-Ring’u ma 1,5 cm średnicy. Bez problemu zaczepiłam do niego wszystkie smycze jakie mam (smycz Lupine, ZeeDog, Witty&White, mniejsze i większe karabińczyki). Karabińczyk dość łatwo nakierować na D-Ring przez co zapięcie jest stosunkowo szybkie w przypadku tradycyjnych karabińczyków, nieco dłuższe przy tych mniej typowych.
D-Ring ma jedną wadę, która ujawniła się podczas codziennego używana. Przez to, że „kładzie się” on na obroży jest trudny do wyczucia w kryzie i zdarza mi się parokrotnie przekręcić obrożę zanim znajdę zaczep i przypnę do niego smycz.
Bardzo podoba mi się design obroży z serii Extreme. Połączenie wysokiej jakości materiału, dobrego wykonania i bardzo porządnego, wytrzymałego D-Ring’a sprawia, że to naprawdę fajna, uniwersalna i przede wszystkim trwała obroża dla aktywnych psów. Świetnie sprawdza się podczas zwykłych codziennych spacerów nad morze czy do lasu. Zobaczymy czy będzie to obroża nie do zdarcia, chociaż już widzę, że będzie jedną z najbardziej trwałych i porządnych jakie mam.
Seria Extreme to ponad 200 wzorów obroży, do których możecie dołączyć D-Ring!
Obrożę naszego wzoru kupicie w cenie 40 zł, jednak jej koszt zależy od typu obroży, szerokości i jej długości. Obroże zamówicie w sklepie SuperDog (przeczytaj jak dobrać obrożę) 
Czy znacie obroże SuperDog? Jak sprawdzają się u aktywnych psów? Jak podoba się Wam nowy D-Ring? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

3 godzin temu

Niuchacz

🐶5 lat Weehee! Konkurs!⭐️
Długo myślałam jak połączyć konkurs z wdzięcznością, że jesteście tutaj ze mną już tak długo! I wymyśliłam!

Relacje! Coś co cenię sobie bardzo mocno w życiu. Chciałabym poznać Was lepiej! Przez 5 lat poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi! Za co jestem bardzo wdzięczna. Pokażcie swoją relacje z psami za pomocą zdjęcia i opiszcie ją w kilku słowach <3

⭐️Nagroda główna⭐️ - obroża i smycz personalizowana z serii Classic!
Będzie kilka dodatkowych nagród w postaci rabatów!

1. Zamieśćcie zdjęcie pod postem, które najlepiej pokazuje Waszą relacje z psami.
2.Napiszcie komentarz w którym opiszecie Was jako team!
3. Będzie mi bardzo miło jeśli wrzucicie także na swoim stories zdjęcie z #weehee5years
4. Na zdjęcia czekam do 22.03.2021.
5. Ogłoszenie wyników - 23.03.2021.
O wynikach zadecyduje Weehee team z Moon Dogs Adventure.

🐶5 years of Weehee! Contest! ⭐️

Relations! Something that I value most in my life. I would like to get to know you better! We are here together for 5 years! I have met many wonderful people here! For which I am very grateful. Show your relationship with dogs on a photo and describe it in a few words <3

⭐️Main prize⭐️ - collar and leash personalized from the Classic series!
There will be some extra rewards in the form of discounts!

1. Post a photo under the post that shows your relationship with dogs.
2. Write in a comment describtion of you and your dog as a team!
3. I would be very happy if you also put a photo with #weehee5years on your stories.
4. I am waiting for photos until 22.03.2021.
5. Announcement of the results - 23.03.2021.
The Weehee team from Moon Dogs Adventure will decide about the results.
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku