„W zgodzie z naturą” książka o żywieniu psów! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Poradniki / Testy akcesoriów

„W zgodzie z naturą” książka o żywieniu psów!

Czy wiesz jak żywić swojego psa w zgodzie z naturą? Jakie składniki są dla niego wartościowe, jakie suplementy powinien przyjmować, a może są one mu wcale niepotrzebne?

W marcu premierę miała wyjątkowa książka „W zgodzie z naturą” autorstwa Izabeli Sekuły. Książka kierowana jest głównie do osób karmiących swoje psy dietą BARF. Nie znajdziecie w niej tylko podstaw – w książce opisane są różne rodzaje diety surowej, najczęstsze błędy diety BARF, sposoby układania jadłospisu i wszystkie (dosłownie wszystkie!) składniki diety – od mięsa po suplementy. Przeczytanie jej nie jest proste, ilość informacji jakie są w niej zawarte na początku dosłownie przytłacza, ale z każdą kolejną stroną wiemy i chcemy wiedzieć więcej!

Początek książki to przede wszystkim podstawy wprowadzające do diety surowej – jak zacząć, czego nie robić, jak układać jadłospis psiej diety, a jej składniki dopasować do trybu życia psa i jego aktywności. Pierwsze 65 stron jest doskonałym wstępem do diety surowej oraz rozgrzewką przed tym co czeka nas dalej!
W kolejnej części dowiadujemy się wszystkiego o składnikach odżywczych psiej diety – białku, tłuszczach, węglowodanach, składnikach mineralnych i witaminach. Autorka zwraca szczególna uwagę na różnice w „karmieniu” i „odżywianiu”, tu polecam także nad zastanowieniem się nad naszą, ludzką dietą. Właściciele psów sportowych powinni szczególną uwagę poświęcić rozdziałowi dotyczącemu tłuszczy.
Następna część poświęcona jest typowo BARFowym składnikom psiej diety – mięsu, tłuszczom, kościom, podrobom, roślinom w diecie surowej. Osobny rozdział poświęcony jest… jajku, które stanowi nieodłączny element diety BARF i zostało dosłownie rozebrane na części pierwsze!

I na prawie sam koniec moja ulubiona część – suplementacja. Wiele osób twierdzi, że odpowiednio dobrana dieta nie wymaga suplementacji, co autorka obala już na samym wstępie. Ta część będzie przydatna każdemu – bez względu czy karmi swojego psa mięsem czy karmą suchą. Dokładnie opisane działanie suplentów, zalecenia do stosowania, porady jak znaleźć dobry suplement pozwolą Wam na dobranie produktów potrzebnych Waszym psom i zrozumieć działanie supli. Ważna część dla właścicieli sportowców to podrozdział o suplementach na stawy i aparat ruchu. Na koniec autorka opisuje zastosowanie diety surowej w hodowli, jakie badania należy wykonywać, jak obserwować psa na diecie surowej oraz jakie są plusy i minusy diety.

Na koniec jeszcze parę słów o autorce:

Izabela Sekuła: jest absolwentką Wydziału Biologii UW. Przez wiele lat jako moderator tworzyła dział psiego BARFa na forum Barfny Świat. Od półtora roku prowadzi organizowane przez Dolna 30 szkolenia, seminaria i warsztaty o surowej diecie psów, w których wzięło udział kilkaset osób w całej Polsce. Książka „W zgodzie z naturą” jest odpowiedzią na niesłabnącą potrzebę wiedzy o surowej diecie psów. Izabela Sekuła poświęca dziesiątki godzin, pomagając ludziom w zmianie diety ich psów, doradzając modyfikacje w diecie i cierpliwie odpowiadając na setki pytań. Prowadzi największą polską grupę o diecie RAW na Facebooku. oraz profil RAW Edukacja.

Początkowo książę czytało mi się …ciężko. Dużo terminów z biochemii, biologii, opisu działania składników diety w organizmie dla osoby niewtajemniczonej było uciążliwe jednak książka napisana jest w sposób lekki, nieraz humorystyczny, ale także krytyczny co daje odpocząć od trudnych terminów. Książka „W zgodzie z naturą” to po prostu encyklopedia wiedzy! O składnikach psiej diety, o podstawach żywienia, o suplementach, o rozwiązywaniu psich problemów zdrowotnych. Nawet jeśli nie planujecie wprowadzać diety surowej do jadłospisu swojego psa, uważam, że jest to świetna lektura. Po przeczytaniu książki kupowanie, komponowanie posiłków nie wydaje się być takie straszne! Dla BARFowiczów jest to dosłownie podstawowa pozycja.
W ostatnich badaniach krwi, pojawiły się niewielkie niedobory – z pomocą przyszła szybka porada u Pani Izy i książka, w której znalazłam możliwe przyczyny i przede wszystkim sposób poradzenia sobie z nimi.

Czy czytacie „psią literaturę”? Jaka jest podstawa diety Waszych psów? Jak często je badacie? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku