TEST: karmy suche Carnilove » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy karm

TEST: karmy suche Carnilove

Recenzja karmy Carnilove – kaczka&bażant oraz renifer dla psów dorosłych
Przy końcówce Alpha Spirit (recenzja tu – KLIK) zaczęłam rozglądać się za nową karmą. Co wybrałam?  Bardzo często na wyjazdy zabieram puszki Carnilove, ze względu na dobry skład, przystępną cenę i przede wszystkim dobre przyswajanie przez mojego psa. Przy dłuższych wyjazdach kupowałam też worki 1,5kg więc wiedziona dobrymi przeczuciami i doświadczeniami zamówiłam 12 kg worek karmy Carnilove Duck&Pheasant. Dosłownie kolejnego dnia dostałam przemiły telefon od przedstawiciela marki, który w ramach rekompensaty, że karmy nie mogłam kupić na Targach PetFair, przesłał mi worek karmy Carnilove Reindeer. Miałam więc okazję przetestować dwa rodzaje karmy! I zapas na ponad 5 miesięcy karmienia więc szybko zabrałam się za pierwsze zdjęcia bo nie mogłam odpuścić napisania recenzji obu wariantów.    Krótko o karmach – nie zawierają zbóż, ziemniaków, ale niestety każda z wersji ma w sobie choć parę % kurczaka. Carnilove to jedna z marek firmy Vafo Praha, która jest także producentem karm Brit. Skład karm:  Carnilove Reindeer, karma bezzbożowa dla psów dorosłych  Skład: mączka mięsna z renifera (28%), mączka mięsna z dzika (22%), żółty groszek (20%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli, 9%), mączka z kaczki (6%), wątróbka z kurczaka (3%), jabłko (3%), skrobia tapioka (3%), olej z łososia (2%), marchew (1%), nasiona lnu (1%), ciecierzyca (1%), hydrolizowane muszle skorupiaków (źródło glukozaminy, 0,026%), (…)  Carnilove Duck&Pheasant, karma bezzbożowa dla psów dorosłych  Skład: mączka z kaczki (30%), mączka z bażanta (22%), żółty groszek (20%), tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli, 8%), kaczka bez kości (5%), wątróbka z kurczaka (3%), jabłko (3%), skrobia tapioka (3%), olej z łososia (2%), marchew (1%), nasiona lnu (1%), ciecierzyca (1%), hydrolizowane muszle skorupiaków (źródło glukozaminy, 0,026%),(…) 

  Karmy testowaliśmy… niecałe półtora miesiąca.    Jako pierwszą wybraliśmy wersję z reniferem, która bardzo zasmakowała Niuchaczowi. Krokiety karmy są średniej wielkości, dość tłuste i brudzące dłonie; są średnio aromatyczne. Dzienna dawka dla psa o masie ciała 20 kg to optymalne 200g. Pierwsze efekty poczułam już 2-3 dni po rozpoczęciu podawania. Poczułam dosłownie ponieważ pies, który nigdy nie miał takich problemów, nagle zaczął wieczorami mieć gazy i to nie byle jakie…. Szybko też przekonałam się, że pies wydala objętościowo chyba więcej niż zjada, kupy były ogromne, o mocnym zapachu, luźne. Pierwszy raz mój prawie 6letni pies miał biegunkę (bez zatrucia) i miał problemy z wypróżnianiem się przez zbyt luźne stolce. Pomimo najpierw odstawienia, a później wprowadzenia nieco większej dawki drożdży browarniczych i dalszego podawania kamy, sytuacja nie poprawiała się. Kupy nadal były ogromne, luźne, często „czułam” obecność psa w pokoju. Mam wrażenie, że pies schudł, żebra były bardziej wyczuwalne.  Nie chciałam męczyć i siebie i psa więc posłałam męża po drugi worek, w końcu miałam okazję dać drugą szansę karmom Carnilove, tym razem wersji z kaczką i bażantem. Karma wygląda i pachnie praktycznie tak samo jak wersja z reniferem. Krokiety średniej wielkości, nieco tłuste i brudzące dłonie. Pierwsza reakcja psa – brak gazów więc było już lepiej niż przy Carnilove Reindeer. Ale kupy… były jeszcze większe i miały tak ostry zapach, że i ja i pies wręcz od nich uciekałyśmy. Po 4 dniach stwierdziłam, że niestety, ale Carnilove to pierwsze karmy, które nie służą mojemu psu. Praktycznie cały worek wersji z kaczką i część worka wersji z reniferem zjedzą suczki mojej koleżanki, które znają i lubią karmę.   

  Gazy, luźne kupy, wizualna utrata masy pomimo prawidłowego dawkowania karmy i małej ilości ruchu (bo teraz nie robimy nic oprócz zwykłych spacerów) to wystarczające argumenty aby odstawić karmę. Reakcja psa na daną karmę to zawsze reakcja indywidualna. Warto o tym pamiętać i przy wprowadzaniu nowej karmy obserwować reakcję i to co wydala nasz pies.  Wielu moich psich znajomych chwaliło karmy Carnilove i nie zaobserwowało choć jednego z efektów ubocznych jakie wystąpiły u nas. O karmie czytałam wiele pozytywnych opinii w sieci choć wśród nich pojawiło się też pare osób, których psy reagowały dokładnie tak jak Niuchacz.  Ja za cenę około 170-180 zł (12 kg karmy) spodziewałam się karmy o nieco lepszej jakości. Mam dziwne wrażenie, że Carnilove jest droższą i tylko nieco ulepszoną wersja Brita (która jest dużo tańsza i przy niej nie byłabym zła za takie efekty). Z puszek jestem zadowolona i na pewno jeszcze nie raz kupie je Niuchaczowi, ale karmie suchej Carnilove mówię stanowcze – nie!   Jakie macie doświadczenia z karmą suchą Carnilove? Jak Wasze psy na nią reagują? 

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 492
Please refer to our Error Message Reference.