Porównanie: karmy do 20 zł – jest w czym wybierać! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Spisy / Testy karm

Porównanie: karmy do 20 zł – jest w czym wybierać!

Wiele testowanych przez nas karm, przekracza magiczną liczbę 200 zł za worek, a często tym samym 20 zł za 1 kg karmy. W przypadku psów ras małych, koszt karmy nie jest aż tak wysoki. Większe wydatki czekają właścicieli psów średnich i dużych, nie mówiąc już o właścicielach więcej niż 1 psa! Często narzekacie na wysokie koszty więc stworzyłam subiektywne zestawienie 5 fajnych karm, których 1 kilogram nie przekracza 20 zł (nazwałabym je średnią półką cenową).

W sklepach znajdziecie wiele karm w tym przedziale cenowym jednak zestawiłam dla Was te według mnie najciekawsze, część z nich już przetestowaliśmy! W wyborze karm pomogliście mi na Instagramie – większość z nich najczęściej przewijała się w waszych wiadomościach!

John Dog
Zupełna nowość na polskim rynku i poświęcam jej kawałek więcej! JohnDog ma w ofercie akcesoria, ubrania dla psów (i właścicieli! są genialne!), ale i karmy o bardzo dobrym składzie! Karmy są przede wszystkim bezzbożowe i mają 60% mięsa (jak wersja z indykiem) i 55% (jak karma z wołowiną); na pierwszym miejscu w większości wersji jest przyzwoita zawartość już suszonego mięsa ( 24%-41%), następnie mięso świeże (ok 15%-17%), głównym wypełniaczem w karmach są płatki ziemniaczane lub bataty. Znajdziecie tam karmy z kaczką, królikiem, indykiem, jagnięciną, wołowina czy białą rybą, królik czy kaczka – kurczak, jeśli już jest dodawany, to w niewielkich ilościach w postaci hydrolizowanego białka (białko o rozerwanych wiązaniach peptydowych, pożądany składnik karm hipoalergicznych, nie wywołujące alergii również u psów uczulonych na białko drobiowe). Przy okazji recenzji pisałam Wam o tym, jak wartościowe są mięsa przeżuwaczy w diecie psów (klik do wpisu).
Karmie jak i innym produktom JohnDog’a poświęciłam TEN [KLIK] wpis, ale streszczając- karmy są fajnej jakości, są dobrze przyswajane przez organizm i warto ich spróbować!

Cena za największy worek 12 kg (jagnięcina): 189,90 zł
Cena za 1kg: 15,82 zł

Brit Care
Znana przez większość z was, dostępna w aż 21 (!) wariantach – od karm puppy po te dla alergików, psów aktywnych czy pracujących. Wszystkie są bezzbożowe, a ich podstawą jest zazwyczaj mączka mięsna (ok 32-35%), porównując ją do JohnDoga ma on nieco większą zawartość mięsa i zamiast mączek jest mięso suszone. Wypełniaczem jest w większości rodzajów ryż, a wiele z nich zawiera też tłuszcz z kurczaka, niestety zawiera ją też wersja dla psów wrażliwych. Parę razy miałam próbki tej karmy – smacznie, aromatycznie, bez przebojów. Wielu psich znajomych ją stosuje i poleca; dostałam też wiele wiadomości od Was na Instagramie, gdzie mówiliście mi, że właśnie tą karmę podajecie. Jest to karma w przystępnej cenie o przystępnym składzie – ot, średniak!

Cena za worek 12 kg (GF łosoś ziemniaki): około 155 zł
Cena za 1 kg: 12,91 zł

Taste of the wild
Ta karma była bardzo popularna, gdy Niucha była małym szczeniakiem i znowu wraca do łask. Starzy górale mówią, że parę lat temu się popsuła i znowu jest dobrej jakości – często pisaliście mi o niej w wiadomościach na Instagramie! Karma opiera się na mięsie łososia, bizona czy dzikich ptaków, próżno w niej szukać kurczaka. Taste w porównywanym przeze mnie wariancie ma 38% jagnięciny i zero dodatku kurczaka i we wszystkich wariantach na pierwszy miejscu mamy podane po prostu mięso, przyjmuję, że świeże jeszcze przed jego obróbką.  Przyjemna karma w przystępnej cenie, teraz dostępna w naprawdę dużej ilości sklepów internetowych.

Cena za worek 13 kg (jagnięcina): około 184 zł
Cena za 1 kg: 14,15zł

Wolfsblut
Tak karma parę razy przewinęła się przez Wasze odpowiedzi i postanowiłam się jej przyjrzeć, choć sama jej jeszcze nie znam. Jest to karma z nieco wyższą ceną, jednak nadal mieszczącą się w naszym przedziale. Karma ma naprawdę różne warianty, od tych gdzie na pierwszym miejscu znajdziecie ziemniaki albo około 25% suszonego mięsa. Do porównania wzięłam jagnięcinę (aby pasowała do innych porównywanych tu karm), której jest w karmie 46%, z czego większość to mięso przed obróbką, a kolejno 21% suszonego mięsa. W ofercie znajdziecie karmy z reniferem, bażantem, strusiem czy kangurem. I uwaga – wiele z karm Wolsfbluta jest wysokokaloryczna więc należy zwracać uwagę na podawanie u psów mających tendencję do tycia!

Cena za worek 15 kg (Jagnięcina): około 270 zł
Cena za 1 kg: 18 zł

Acana Adult Dog
Acana jest bardzo popularną karmą i tak jak wiele psów jak dobrze przyswaja, tak dużo jej nie toleruje. W wersji „niebieskiej” w składzie znajdziemy dehydratyzowane mięso z kurczaka (30%), a wypełniaczami są groszek, ziemniaki i parowany owies, więc bezzbożową jej nie nazwiemy. Nie będę się o niej za bardzo rozpisywać bo jej recenzję możecie przeczytać TU, u Niuchacza sprawdziła się fajnie jednak przy Acanie zawsze polecam zamówić mały worek na próbę ze względu na często występujące „rewolucje”.
Cena za największy worek 12 kg: około 190 zł
Cena za 1 kg: 15,83 zł

Wiejska Zagroda
Nowość, którą polecało parę osób na Instagramie. Dostępna jest w 5 wariantach, jednak tylko kupno w worku min. 9 kg łapie się w widełki cenowe założone w tym spisie. Karma jest bezzbożowa, ale zawiera tłuszcz drobiowy, który może uczulać. Zawartość mięsa w karmach oscyluje pomiędzy 40 a 45%; na pierwszym miejscu w składzie suszone mięso, kolejno świeże mięso a wypełniaczem jest groszek i płatki ziemniaków. I sytuacja wygląda podobnie we wszystkich wariantach karmy. Tej nie próbowaliśmy, jednak wygląda ciekawie, o innej karmie Alpha Spirit pisałam TU.

Cena za worek 9 kg (indyk jagnięcina): 129 zł
Cena za 1kg: 14,33 zł

  Która z tych karm jest najlepsza? Nie ma na to jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb psa więc nie wskazuję faworyta. Wybierzcie sami! 

Które z karm podajecie lub podawaliście swoim psom?Czy chcecie abym zrobiła dla Was także przegląd polecanych karm powyżej 20 zł?Dajcie znać w komentarzu!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: The user must be an administrator, editor, or moderator of the page in order to impersonate it. If the page business requires Two Factor Authentication, the user also needs to enable Two Factor Authentication.
Type: OAuthException
Code: 190
Subcode: 492
Please refer to our Error Message Reference.