Porównanie: karmy do 20 zł – jest w czym wybierać! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Spisy / Testy karm

Porównanie: karmy do 20 zł – jest w czym wybierać!

Wiele testowanych przez nas karm, przekracza magiczną liczbę 200 zł za worek, a często tym samym 20 zł za 1 kg karmy. W przypadku psów ras małych, koszt karmy nie jest aż tak wysoki. Większe wydatki czekają właścicieli psów średnich i dużych, nie mówiąc już o właścicielach więcej niż 1 psa! Często narzekacie na wysokie koszty więc stworzyłam subiektywne zestawienie 5 fajnych karm, których 1 kilogram nie przekracza 20 zł (nazwałabym je średnią półką cenową).

W sklepach znajdziecie wiele karm w tym przedziale cenowym jednak zestawiłam dla Was te według mnie najciekawsze, część z nich już przetestowaliśmy! W wyborze karm pomogliście mi na Instagramie – większość z nich najczęściej przewijała się w waszych wiadomościach!

John Dog
Zupełna nowość na polskim rynku i poświęcam jej kawałek więcej! JohnDog ma w ofercie akcesoria, ubrania dla psów (i właścicieli! są genialne!), ale i karmy o bardzo dobrym składzie! Karmy są przede wszystkim bezzbożowe i mają 60% mięsa (jak wersja z indykiem) i 55% (jak karma z wołowiną); na pierwszym miejscu w większości wersji jest przyzwoita zawartość już suszonego mięsa ( 24%-41%), następnie mięso świeże (ok 15%-17%), głównym wypełniaczem w karmach są płatki ziemniaczane lub bataty. Znajdziecie tam karmy z kaczką, królikiem, indykiem, jagnięciną, wołowina czy białą rybą, królik czy kaczka – kurczak, jeśli już jest dodawany, to w niewielkich ilościach w postaci hydrolizowanego białka (białko o rozerwanych wiązaniach peptydowych, pożądany składnik karm hipoalergicznych, nie wywołujące alergii również u psów uczulonych na białko drobiowe). Przy okazji recenzji pisałam Wam o tym, jak wartościowe są mięsa przeżuwaczy w diecie psów (klik do wpisu).
Karmie jak i innym produktom JohnDog’a poświęciłam TEN [KLIK] wpis, ale streszczając- karmy są fajnej jakości, są dobrze przyswajane przez organizm i warto ich spróbować!

Cena za największy worek 12 kg (jagnięcina): 189,90 zł
Cena za 1kg: 15,82 zł

Brit Care
Znana przez większość z was, dostępna w aż 21 (!) wariantach – od karm puppy po te dla alergików, psów aktywnych czy pracujących. Wszystkie są bezzbożowe, a ich podstawą jest zazwyczaj mączka mięsna (ok 32-35%), porównując ją do JohnDoga ma on nieco większą zawartość mięsa i zamiast mączek jest mięso suszone. Wypełniaczem jest w większości rodzajów ryż, a wiele z nich zawiera też tłuszcz z kurczaka, niestety zawiera ją też wersja dla psów wrażliwych. Parę razy miałam próbki tej karmy – smacznie, aromatycznie, bez przebojów. Wielu psich znajomych ją stosuje i poleca; dostałam też wiele wiadomości od Was na Instagramie, gdzie mówiliście mi, że właśnie tą karmę podajecie. Jest to karma w przystępnej cenie o przystępnym składzie – ot, średniak!

Cena za worek 12 kg (GF łosoś ziemniaki): około 155 zł
Cena za 1 kg: 12,91 zł

Taste of the wild
Ta karma była bardzo popularna, gdy Niucha była małym szczeniakiem i znowu wraca do łask. Starzy górale mówią, że parę lat temu się popsuła i znowu jest dobrej jakości – często pisaliście mi o niej w wiadomościach na Instagramie! Karma opiera się na mięsie łososia, bizona czy dzikich ptaków, próżno w niej szukać kurczaka. Taste w porównywanym przeze mnie wariancie ma 38% jagnięciny i zero dodatku kurczaka i we wszystkich wariantach na pierwszy miejscu mamy podane po prostu mięso, przyjmuję, że świeże jeszcze przed jego obróbką.  Przyjemna karma w przystępnej cenie, teraz dostępna w naprawdę dużej ilości sklepów internetowych.

Cena za worek 13 kg (jagnięcina): około 184 zł
Cena za 1 kg: 14,15zł

Wolfsblut
Tak karma parę razy przewinęła się przez Wasze odpowiedzi i postanowiłam się jej przyjrzeć, choć sama jej jeszcze nie znam. Jest to karma z nieco wyższą ceną, jednak nadal mieszczącą się w naszym przedziale. Karma ma naprawdę różne warianty, od tych gdzie na pierwszym miejscu znajdziecie ziemniaki albo około 25% suszonego mięsa. Do porównania wzięłam jagnięcinę (aby pasowała do innych porównywanych tu karm), której jest w karmie 46%, z czego większość to mięso przed obróbką, a kolejno 21% suszonego mięsa. W ofercie znajdziecie karmy z reniferem, bażantem, strusiem czy kangurem. I uwaga – wiele z karm Wolsfbluta jest wysokokaloryczna więc należy zwracać uwagę na podawanie u psów mających tendencję do tycia!

Cena za worek 15 kg (Jagnięcina): około 270 zł
Cena za 1 kg: 18 zł

Acana Adult Dog
Acana jest bardzo popularną karmą i tak jak wiele psów jak dobrze przyswaja, tak dużo jej nie toleruje. W wersji „niebieskiej” w składzie znajdziemy dehydratyzowane mięso z kurczaka (30%), a wypełniaczami są groszek, ziemniaki i parowany owies, więc bezzbożową jej nie nazwiemy. Nie będę się o niej za bardzo rozpisywać bo jej recenzję możecie przeczytać TU, u Niuchacza sprawdziła się fajnie jednak przy Acanie zawsze polecam zamówić mały worek na próbę ze względu na często występujące „rewolucje”.
Cena za największy worek 12 kg: około 190 zł
Cena za 1 kg: 15,83 zł

Wiejska Zagroda
Nowość, którą polecało parę osób na Instagramie. Dostępna jest w 5 wariantach, jednak tylko kupno w worku min. 9 kg łapie się w widełki cenowe założone w tym spisie. Karma jest bezzbożowa, ale zawiera tłuszcz drobiowy, który może uczulać. Zawartość mięsa w karmach oscyluje pomiędzy 40 a 45%; na pierwszym miejscu w składzie suszone mięso, kolejno świeże mięso a wypełniaczem jest groszek i płatki ziemniaków. I sytuacja wygląda podobnie we wszystkich wariantach karmy. Tej nie próbowaliśmy, jednak wygląda ciekawie, o innej karmie Alpha Spirit pisałam TU.

Cena za worek 9 kg (indyk jagnięcina): 129 zł
Cena za 1kg: 14,33 zł

  Która z tych karm jest najlepsza? Nie ma na to jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb psa więc nie wskazuję faworyta. Wybierzcie sami! 

Które z karm podajecie lub podawaliście swoim psom?Czy chcecie abym zrobiła dla Was także przegląd polecanych karm powyżej 20 zł?Dajcie znać w komentarzu!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

4 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku