Psiarzu, przyłącz się do akcji #zabierz5zlasu! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Lifestyle

Psiarzu, przyłącz się do akcji #zabierz5zlasu!

Koniec z bezczynnymi spacerami! Teraz psiarze biorą #śmieciwłapy! Razem z innymi psimi blogerami przyłączyliśmy się do akcji #zabierz5zlasu i chcemy zbierać śmieci z terenów, na których spacerujemy z psami. O co kaman? Jak się przyłączyć do akcji? Czytaj dalej! 

Ile śmieci widzicie w lesie gdy spacerujecie ze swoimi psami? A czy w ogóle zwracacie na nie uwagę? Poza sezonem letnim w naszym lesie jest czysto; dodatkowo ostatni remont drogi leśnej i zbudowanie ścieżki rowerowej zmobilizowało lokalne władze do postawienia dużych koszy więc śmieci jest mało. Inną sprawą jest sezon letni gdy ciężko zliczyć butelki, puszki czy zużyte pampersy pozostawione w lesie. Nie wspomnę o plaży i posztormowych skarbach, które wyrzuca morze. Innymi słowy – jest co robić! 
 
 
Sami zobaczcie ile czasu rozkładają się śmieci pozostawione w lesie! Nie wspomnę o tym, że stanowią zagrożenie dla zwierząt, powodują skażenie wód gruntowych czy gleby oddziałując na nas! A wiecie ile w 2017 roku LP wydały na uprzątnięcie śmieci? ponad 18 milionów! I dlatego przyłączamy się do akcji #zabierz5zlasu! 
 
O co chodzi?
Podczas spaceru w lesie zabierz ze sobą pięć śmieci. Zrób zdjęcie, wrzuć na facebooka, instagrama, twittera albo w relacje na fb czy insta i dodaj hasztagi #zabierz5zlasu i #śmieciwłapy
Co to za pomysł?
#zabierz5zlasu to akcja Lasów Państwowych. Ale nie żadna odgórna, bo wyszła od samych leśników.
Akcję rozpoczął w lipcu leśnik z Nadleśnictwa Kolbudy [klik do postu], zabierając podczas każdego spaceru 5 śmieci. Zaraz potem ideę podchwycił leśnik z Daleszyc, który wymyślił hasztag #zabierz5zlasu [klik do postu] i od tego momentu akcja zaczęła rozprzestrzeniać się wiralowo, tym bardziej, że wiele osób wrzucając zdjęcie zebranych śmieci nominuje do wyzwania swoich znajomych. Teraz do akcji wkraczamy my, psiarze! Dorzucamy psi hasztag – #śmieciwłapy i nie wracamy na pusto z leśnych spacerów! Chwalimy się zebranymi śmieciami, bo jeśli dzięki temu choć jedna osoba pokona swoje opory przed zbieraniem cudzych śmieci, to warto!
 
Co gdy śmieci jest za dużo?
Jeśli znajdziesz w lesie dzikie wysypisko, albo śmieci duże i ciężkie, których nie jesteś w stanie zabrać – daj głos do Lasów Państwowych, miejskich czy straży miejskiej. 
 
 
Dawaj z nami! Przyłącz się do akcji dodając na swoim FB, Insta czy w relacji zdjęcie zebranych 5 skarbów i nie zapomnij o hasztagach: #zabierz5zlasu oraz #śmiecywłapy

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

3 godzin temu

Niuchacz

🐶5 lat Weehee! Konkurs!⭐️
Długo myślałam jak połączyć konkurs z wdzięcznością, że jesteście tutaj ze mną już tak długo! I wymyśliłam!

Relacje! Coś co cenię sobie bardzo mocno w życiu. Chciałabym poznać Was lepiej! Przez 5 lat poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi! Za co jestem bardzo wdzięczna. Pokażcie swoją relacje z psami za pomocą zdjęcia i opiszcie ją w kilku słowach <3

⭐️Nagroda główna⭐️ - obroża i smycz personalizowana z serii Classic!
Będzie kilka dodatkowych nagród w postaci rabatów!

1. Zamieśćcie zdjęcie pod postem, które najlepiej pokazuje Waszą relacje z psami.
2.Napiszcie komentarz w którym opiszecie Was jako team!
3. Będzie mi bardzo miło jeśli wrzucicie także na swoim stories zdjęcie z #weehee5years
4. Na zdjęcia czekam do 22.03.2021.
5. Ogłoszenie wyników - 23.03.2021.
O wynikach zadecyduje Weehee team z Moon Dogs Adventure.

🐶5 years of Weehee! Contest! ⭐️

Relations! Something that I value most in my life. I would like to get to know you better! We are here together for 5 years! I have met many wonderful people here! For which I am very grateful. Show your relationship with dogs on a photo and describe it in a few words <3

⭐️Main prize⭐️ - collar and leash personalized from the Classic series!
There will be some extra rewards in the form of discounts!

1. Post a photo under the post that shows your relationship with dogs.
2. Write in a comment describtion of you and your dog as a team!
3. I would be very happy if you also put a photo with #weehee5years on your stories.
4. I am waiting for photos until 22.03.2021.
5. Announcement of the results - 23.03.2021.
The Weehee team from Moon Dogs Adventure will decide about the results.
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku