Psiarzu, przyłącz się do akcji #zabierz5zlasu! » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Lifestyle

Psiarzu, przyłącz się do akcji #zabierz5zlasu!

Koniec z bezczynnymi spacerami! Teraz psiarze biorą #śmieciwłapy! Razem z innymi psimi blogerami przyłączyliśmy się do akcji #zabierz5zlasu i chcemy zbierać śmieci z terenów, na których spacerujemy z psami. O co kaman? Jak się przyłączyć do akcji? Czytaj dalej! 

Ile śmieci widzicie w lesie gdy spacerujecie ze swoimi psami? A czy w ogóle zwracacie na nie uwagę? Poza sezonem letnim w naszym lesie jest czysto; dodatkowo ostatni remont drogi leśnej i zbudowanie ścieżki rowerowej zmobilizowało lokalne władze do postawienia dużych koszy więc śmieci jest mało. Inną sprawą jest sezon letni gdy ciężko zliczyć butelki, puszki czy zużyte pampersy pozostawione w lesie. Nie wspomnę o plaży i posztormowych skarbach, które wyrzuca morze. Innymi słowy – jest co robić! 
 
 
Sami zobaczcie ile czasu rozkładają się śmieci pozostawione w lesie! Nie wspomnę o tym, że stanowią zagrożenie dla zwierząt, powodują skażenie wód gruntowych czy gleby oddziałując na nas! A wiecie ile w 2017 roku LP wydały na uprzątnięcie śmieci? ponad 18 milionów! I dlatego przyłączamy się do akcji #zabierz5zlasu! 
 
O co chodzi?
Podczas spaceru w lesie zabierz ze sobą pięć śmieci. Zrób zdjęcie, wrzuć na facebooka, instagrama, twittera albo w relacje na fb czy insta i dodaj hasztagi #zabierz5zlasu i #śmieciwłapy
Co to za pomysł?
#zabierz5zlasu to akcja Lasów Państwowych. Ale nie żadna odgórna, bo wyszła od samych leśników.
Akcję rozpoczął w lipcu leśnik z Nadleśnictwa Kolbudy [klik do postu], zabierając podczas każdego spaceru 5 śmieci. Zaraz potem ideę podchwycił leśnik z Daleszyc, który wymyślił hasztag #zabierz5zlasu [klik do postu] i od tego momentu akcja zaczęła rozprzestrzeniać się wiralowo, tym bardziej, że wiele osób wrzucając zdjęcie zebranych śmieci nominuje do wyzwania swoich znajomych. Teraz do akcji wkraczamy my, psiarze! Dorzucamy psi hasztag – #śmieciwłapy i nie wracamy na pusto z leśnych spacerów! Chwalimy się zebranymi śmieciami, bo jeśli dzięki temu choć jedna osoba pokona swoje opory przed zbieraniem cudzych śmieci, to warto!
 
Co gdy śmieci jest za dużo?
Jeśli znajdziesz w lesie dzikie wysypisko, albo śmieci duże i ciężkie, których nie jesteś w stanie zabrać – daj głos do Lasów Państwowych, miejskich czy straży miejskiej. 
 
 
Dawaj z nami! Przyłącz się do akcji dodając na swoim FB, Insta czy w relacji zdjęcie zebranych 5 skarbów i nie zapomnij o hasztagach: #zabierz5zlasu oraz #śmiecywłapy

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

2 miesięcy temu

Niuchacz

Timeline PhotosWypróbuj ze swoim psiakiem tłoczoną na zimno, miękką karmę Alpha Spirit zawierająca aż 85% mięsa!

W komentarzu napisz imię swojego psa i dodaj jego zdjęcie 📷 Pamiętaj, że szansę na test mają zwierzaki zarejestrowane na www.ZooTest.pl

➡️ Szczegóły Kampanii: zootest.pl/kampania/test-miekka-karma-alpha-spirit/
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku