Test: LickiMat » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

Test: LickiMat

Czy jest tu ktoś kto jeszcze nie słyszał o LickiMat? Psiarze i ich psy ją pokochali, nic dziwnego – to doskonała zabawka wyciszająca i relaksująca. Czy warto wydać na matę o wymiarach 20×20 cm około 60 zł? Przeczytajcie poniżej!

Zasada działania zabawki jest prosta – na jej powierzchni rozsmarowujesz karmę mokrą, jogurt, masło orzechowe czy surowe mięso. Opcjonalnie mrozisz do uzyskania mocniejszego efektu i podajesz psu. A on nie może zabawki gryźć, podrzucać, trącać nosem czy trzymać łapami. Może tylko LIZAĆ. I to jest w niej najfajniejsze bo totalnie relaksuje psa!

Nutella miała dużo zabawek do napełniania jedzeniem – Konga, miski spowalniające, kule-smakule ale wszystkie te gadżety wyciszaly psa na czas jedzenia, a po nich następował moment ekscytacji, często frustracji ze zabawka jest już pusta. Przy LickiMat pies nie tylko spokojnie podchodzi do zabawki, liże ją długo, nie zważając na to co dzieje się w jego otoczeniu. Po zjedzeniu zawartości maty Nuta jest totalnie zmęczona ale i totalnie zrelaksowana. 

Na macie mogę rozsmarować wszystko, co przy małym dziecku jest po prostu fajnym sposobem niemarnowania jedzenia! Możecie podać na nim też suplementy rozrobione z wodą, zabrać na zawody, nagradzać na niej psa na odległość. Nic się z niej nie wylewa, nie wysypuje więc pies po zjedzeniu jej nie zostawia bałaganu!  Dużą zaletą LickyMat jest to, że możecie ją myć w zmywarce, ale nasza po pierwszym myciu bardzo pachniała gumą, co całe szczęście zniknęło po kolejnym „praniu”.

Po paru podaniach na powierzchni i gumowej i plastikowej zaczęły pojawiać się zadrapania i rysy od zębów. Maty używamy ponad miesiąc, średnio dwa razy w tygodniu i na ten moment stanowi to jedynie problem wizualny. Nie wiem jednak czy z czasem jej kawałki nie będą odpadać, wtedy mata będzie mało bezpieczna do podania psu i będę musiała ją wymienić. Dla mnie LickiMat ma tez jeszcze jedną wadę. W sumie to wkurza mnie to okropnie za każdym razem gdy podam w niej psu jedzenie. Odgłos gdy pies ją wylizuje jest dla mnie odrażający! Nie byłam w stanie obejrzeć ani jednego filmiku innych psów, które dostawały LickiMat. Sama praktycznie nie mogłam oglądać jak mój pies wylizuje z niej karmę, najczęściej Nuta robiła to w samotności. Też tak macie?

No i czy kupię kolejna?

Na 100%!  Wpływ jaki mata ma na mojego psa, uniwersalność użycia, niewielki rozmiar sprawiają, ze to po prostu najlepsza zabawka na zmęczenie psiej głowy jaka miałam! Ja kupiłam swoją na Amazonie, jednak ceny w Polsce są na tyle atrakcyjne, że nie ma już sensu sprowadzać ich na własną rękę. Nasz model to LickiMat SlowMo (są tez inne!) kupicie w sklepie OFiuFiu.pl czy Zayma.

Wasze psy mają LickiMaty? Jak się Wam sprawdzają?

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

3 godzin temu

Niuchacz

🐶5 lat Weehee! Konkurs!⭐️
Długo myślałam jak połączyć konkurs z wdzięcznością, że jesteście tutaj ze mną już tak długo! I wymyśliłam!

Relacje! Coś co cenię sobie bardzo mocno w życiu. Chciałabym poznać Was lepiej! Przez 5 lat poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi! Za co jestem bardzo wdzięczna. Pokażcie swoją relacje z psami za pomocą zdjęcia i opiszcie ją w kilku słowach <3

⭐️Nagroda główna⭐️ - obroża i smycz personalizowana z serii Classic!
Będzie kilka dodatkowych nagród w postaci rabatów!

1. Zamieśćcie zdjęcie pod postem, które najlepiej pokazuje Waszą relacje z psami.
2.Napiszcie komentarz w którym opiszecie Was jako team!
3. Będzie mi bardzo miło jeśli wrzucicie także na swoim stories zdjęcie z #weehee5years
4. Na zdjęcia czekam do 22.03.2021.
5. Ogłoszenie wyników - 23.03.2021.
O wynikach zadecyduje Weehee team z Moon Dogs Adventure.

🐶5 years of Weehee! Contest! ⭐️

Relations! Something that I value most in my life. I would like to get to know you better! We are here together for 5 years! I have met many wonderful people here! For which I am very grateful. Show your relationship with dogs on a photo and describe it in a few words <3

⭐️Main prize⭐️ - collar and leash personalized from the Classic series!
There will be some extra rewards in the form of discounts!

1. Post a photo under the post that shows your relationship with dogs.
2. Write in a comment describtion of you and your dog as a team!
3. I would be very happy if you also put a photo with #weehee5years on your stories.
4. I am waiting for photos until 22.03.2021.
5. Announcement of the results - 23.03.2021.
The Weehee team from Moon Dogs Adventure will decide about the results.
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku