Test: LickiMat » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy zabawek

Test: LickiMat

Czy jest tu ktoś kto jeszcze nie słyszał o LickiMat? Psiarze i ich psy ją pokochali, nic dziwnego – to doskonała zabawka wyciszająca i relaksująca. Czy warto wydać na matę o wymiarach 20×20 cm około 60 zł? Przeczytajcie poniżej!

Zasada działania zabawki jest prosta – na jej powierzchni rozsmarowujesz karmę mokrą, jogurt, masło orzechowe czy surowe mięso. Opcjonalnie mrozisz do uzyskania mocniejszego efektu i podajesz psu. A on nie może zabawki gryźć, podrzucać, trącać nosem czy trzymać łapami. Może tylko LIZAĆ. I to jest w niej najfajniejsze bo totalnie relaksuje psa!

Nutella miała dużo zabawek do napełniania jedzeniem – Konga, miski spowalniające, kule-smakule ale wszystkie te gadżety wyciszaly psa na czas jedzenia, a po nich następował moment ekscytacji, często frustracji ze zabawka jest już pusta. Przy LickiMat pies nie tylko spokojnie podchodzi do zabawki, liże ją długo, nie zważając na to co dzieje się w jego otoczeniu. Po zjedzeniu zawartości maty Nuta jest totalnie zmęczona ale i totalnie zrelaksowana. 

Na macie mogę rozsmarować wszystko, co przy małym dziecku jest po prostu fajnym sposobem niemarnowania jedzenia! Możecie podać na nim też suplementy rozrobione z wodą, zabrać na zawody, nagradzać na niej psa na odległość. Nic się z niej nie wylewa, nie wysypuje więc pies po zjedzeniu jej nie zostawia bałaganu!  Dużą zaletą LickyMat jest to, że możecie ją myć w zmywarce, ale nasza po pierwszym myciu bardzo pachniała gumą, co całe szczęście zniknęło po kolejnym „praniu”.

Po paru podaniach na powierzchni i gumowej i plastikowej zaczęły pojawiać się zadrapania i rysy od zębów. Maty używamy ponad miesiąc, średnio dwa razy w tygodniu i na ten moment stanowi to jedynie problem wizualny. Nie wiem jednak czy z czasem jej kawałki nie będą odpadać, wtedy mata będzie mało bezpieczna do podania psu i będę musiała ją wymienić. Dla mnie LickiMat ma tez jeszcze jedną wadę. W sumie to wkurza mnie to okropnie za każdym razem gdy podam w niej psu jedzenie. Odgłos gdy pies ją wylizuje jest dla mnie odrażający! Nie byłam w stanie obejrzeć ani jednego filmiku innych psów, które dostawały LickiMat. Sama praktycznie nie mogłam oglądać jak mój pies wylizuje z niej karmę, najczęściej Nuta robiła to w samotności. Też tak macie?

No i czy kupię kolejna?

Na 100%!  Wpływ jaki mata ma na mojego psa, uniwersalność użycia, niewielki rozmiar sprawiają, ze to po prostu najlepsza zabawka na zmęczenie psiej głowy jaka miałam! Ja kupiłam swoją na Amazonie, jednak ceny w Polsce są na tyle atrakcyjne, że nie ma już sensu sprowadzać ich na własną rękę. Nasz model to LickiMat SlowMo (są tez inne!) kupicie w sklepie OFiuFiu.pl czy Zayma.

Wasze psy mają LickiMaty? Jak się Wam sprawdzają?

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

1 dzień temu

Niuchacz

📣 REKRUTACJA 📣

Hauever w składzie: Magda, Ola, Megi, Asia, Maciek i Gosia + 13 naszych psów, poszukują: zaangażowanych i sympatycznych osób, które chciałyby do nas dołączyć! Aktualnie rekrutujemy na dwa stanowiska (przeczytaj uważnie, zanim się zgłosisz):

✅ OSOBA SZYJĄCA
Opis - Twoje zadania to między innymi szycie na maszynie przemysłowej mat, kupowników i saszetek, obszywanie produktów zygzakiem i metkami, podszywanie neoprenem, przygotowanie wykrojów i adresówek, cięcie taśm, kontrolowanie stanów magazynowych; praca od poniedziałku do piątku w naszej pracowni na Żoliborzu w trybie 4 lub 8 godzin dziennie (8-12 lub 8-16).

‍♂️ ‍♀️Poszukujemy osoby, która:
- ma doświadczenie w szyciu na maszynie
- jest bardzo dokładna i ma wyczucie estetyczne
- posiada zdolność szybkiego przyswajania wiedzy
- wie, kiedy należy zjeść snickersa ;)
- potrafi być wsparciem dla innych Członków Zespołu

Oferujemy:
Umowa o pracę
Wynagrodzenie (pełen etat) - ok. 4400 - 5000 PLN Brutto
Okolicznościowe premie pieniężne
Możliwość zabierania psa do pracowni
Pizza piątek ;)

📧 Jak się zgłosić? Wyślij na adres rekrutacja@hauever.pl maila, który zawiera:
🔸 CV
🔸 krótką notatkę z wyjaśnieniem, dlaczego jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko
🔸 w tytule maila koniecznie napisz: OSOBA SZYJĄCA

✅ ASYSTENT PRACOWNI
Opis - Twoje zadania to między innymi kontakt z Klientami (telefoniczny, internetowy, osobisty), kontrolowanie i uzupełnianie stanów magazynowych, cięcie taśm i przygotowywanie wykrojów, drobne prace biurowe; praca od poniedziałku do piątku w naszej pracowni na Żoliborzu w trybie 4 lub 8 godzin dziennie (8-12 lub 8-16).

♂️ ‍♀️Poszukujemy osoby, która:
- cechuje się doskonałą organizacją pracy
- jest dynamiczna w pracy i zaangażowana w powierzone zadania
- jest sprawna manualnie
- dobrze się komunikuje i umie pracować w zespole
- dba o dobrą atmosferę pracy i jest serdeczna wobec innych

Oferujemy:
Umowa o pracę
Wynagrodzenie (pełen etat) - ok. 4400 - 5000 PLN Brutto
Okolicznościowe premie pieniężne
Możliwość zabierania psa do pracowni
Pizza piątek ;)

📧 Jak się zgłosić? Wyślij na adres rekrutacja@hauever.pl maila, który zawiera:
🔸 CV
🔸 krótką notatkę z wyjaśnieniem, dlaczego jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko
🔸 w tytule maila koniecznie napisz: ASYSTENT PRACOWNI

Bardzo prosimy o udostępnianie tej wiadomości oraz oznaczanie potencjalnych zainteresowanych
HAU :)
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku