TEST: karma sucha Tribal » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Testy karm

TEST: karma sucha Tribal

Czy wiesz jaka jest karma tłoczona na zimno? Mieliśmy przyjemność testować nowość w ofercie sklepu dlapsaikota– karmę Tribal. 

Na początku chciałabym „sprzedać” Wam informację, na którą wcześniej nie zwracałam uwagi. Czy wiecie, że karmy tradycyjne pęcznieją w brzuchu naszego psa po ich zjedzeniu co może powodować wzdęcia i gazy? Zupełnie inaczej zachowuje się karma tłoczona na zimno, który rozpada się w żołądku na małe kawałki, dzięki czemu polecana jest psom o delikatnym układzie trawiennym, także psim alergikom. Niuchacz nie jest ani w jednej ani w drugiej grupie jednak z wielką przyjemnością sprawdziłam jaka jest właśnie karma Tribal z mięsem indyka.

TRIBAL FRESH PRESSED ADULT ŚWIEŻY INDYK

SKŁAD: Świeży indyk (35%), słodkie ziemniaki (35%), błękitek (hydrolizowany) (9,4%), całe jaja (8%), pulpa buraczana, drożdże piwne, olej z łososia (0,6%), olej słonecznikowy ( 0,6%), inulina (źródło prebiotyku FOS), zioła (0,25%; natka pietruszki, rozmaryn, pokrzywa, rumianek, szałwia, tymianek, liście kolendry, liście mniszka lekarskiego, lukrecja), glukozamina (980 mg / kg), omułek zielonowargowy (500 mg / kg), siarczan chondroityny (450 mg / kg).

To co oprócz formy jej przygotowania wyróżnia karmę Tribal to forma granulek. Są one w formie pelletu dokładnie takiego jaki dostają konie 🙂 Ale wcale nie oznacza, że są mniej smaczne dla psa. Niucha już od pierwszego podania bardzo chętnie jadła karmę, tak naprawdę nie zwracając uwagi na zupełnie inną formę od poprzednich jedzonych przez nią karm. Granulki nie kruszą się w worku ale łatwo je podzielić w palcach. Po zalaniu wodą naprawdę granulki rozpadają się a nie pęcznieją! 

Sama karma wydaje się być dość lekka, ma tylko 23% białka. To mniej niż w zazwyczaj podawanych przeze mnie karmach (28-30%), ale nie widziałam żeby pies podczas podawania karny Tribal był głodny bądź nie dojadał. 

Jak zawsze muszę też wam podsumować reakcje i trawienie karmy, co do których nie miałam żadnych zastrzeżeń. Kupy były zwarte i nieduże, a przez cały okres podawania jej, czyli ponad półtorej miesiąca, nie wystąpiły żadne reakcje niepożądane w stylu gazów czy rozwolnienia. 

Tribal to naprawdę fajna karma jeśli szukacie czegoś lżejszego z mięsem wysokiej jakości. Od razu kieruje polecenie do właścicieli psów z nadwagą które są głodne gdy radykalnie zmniejsza im się dawki dzienne posiłków. Dodatkowo forma i sama jakość produktów marki Tribal sprawiają że jest to naprawdę ciekawy i bardzo dobry produkt na polskim rynku zoologicznym. Miałam przyjemność poznać także przysmaki tej marki, które okazały się rewelacją!

Na koniec mam dla Was rabat zakupowy w wysokości 10% na cały asortyment marki Tribal w sklepie oficjalnego dystrybutora dlapsaikota.pl ważny do końca października.
KOD: TBL%niuch


O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

3 godzin temu

Niuchacz

🐶5 lat Weehee! Konkurs!⭐️
Długo myślałam jak połączyć konkurs z wdzięcznością, że jesteście tutaj ze mną już tak długo! I wymyśliłam!

Relacje! Coś co cenię sobie bardzo mocno w życiu. Chciałabym poznać Was lepiej! Przez 5 lat poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi! Za co jestem bardzo wdzięczna. Pokażcie swoją relacje z psami za pomocą zdjęcia i opiszcie ją w kilku słowach <3

⭐️Nagroda główna⭐️ - obroża i smycz personalizowana z serii Classic!
Będzie kilka dodatkowych nagród w postaci rabatów!

1. Zamieśćcie zdjęcie pod postem, które najlepiej pokazuje Waszą relacje z psami.
2.Napiszcie komentarz w którym opiszecie Was jako team!
3. Będzie mi bardzo miło jeśli wrzucicie także na swoim stories zdjęcie z #weehee5years
4. Na zdjęcia czekam do 22.03.2021.
5. Ogłoszenie wyników - 23.03.2021.
O wynikach zadecyduje Weehee team z Moon Dogs Adventure.

🐶5 years of Weehee! Contest! ⭐️

Relations! Something that I value most in my life. I would like to get to know you better! We are here together for 5 years! I have met many wonderful people here! For which I am very grateful. Show your relationship with dogs on a photo and describe it in a few words <3

⭐️Main prize⭐️ - collar and leash personalized from the Classic series!
There will be some extra rewards in the form of discounts!

1. Post a photo under the post that shows your relationship with dogs.
2. Write in a comment describtion of you and your dog as a team!
3. I would be very happy if you also put a photo with #weehee5years on your stories.
4. I am waiting for photos until 22.03.2021.
5. Announcement of the results - 23.03.2021.
The Weehee team from Moon Dogs Adventure will decide about the results.
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku