Poradnik John Dog’a „Od szczeniaka” » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Poradniki / Spisy / Testy akcesoriów

Poradnik John Dog’a „Od szczeniaka”

Jeśli miałabym wymieniać rzeczy, których brakowało mi podczas odbierania szczeniaka z hodowli, byłyby to maty do lizania, piłki ChuckIt, szarpak z owcy i porządna książka o moim szczeniaku, z której dowiem się podstaw socjalizacji, żywienia, wychowania przyszłego psiego mistrza. Taką pozycje przygotował John Dog i po przeczytaniu zaledwie fragmentu pomyślałam- dlaczego tak późno?! 

Zacznę od samego wydania, które jest przygotowane bardzo starannie i wesoło, a dzięki kolorowym, słodkim zdjęciom szczeniaczków czytanie tekstu jest bardziej atrakcyjne. Książka jest w miękkie oprawie i zawiera mnóstwo infografik i cennych informacji! Co znajdziecie w środku (oprócz szczeniaczków oczywiście)? Poradnik o co powinniście zadbać przed pojawieniem się psa w Waszym domu, a przede wszystkim o to co będzie później! 
Książka podzielona jest na 4 części:
1. „Witaj w domu” o przygotowaniu przestrzeni i pierwszych wspólnych chwilach.
2. „Rośnij zdrowo” o etapach rozwoju i pielęgnacji rosnących psiaków (przygotowane przez lek. wet. Małgorzatę Glemę).
3. „Wychowanie” z całym spektrum zasad wychowania psa, opracowane przez behawiorystę Piotra Wojtkowa
4. „Żywienie” (opracowane przez Dr. hab. inż Wiolettę Biel) wraz z opisem częstych problemów szczeniąt.
Książka opracowana została przez ekspertów z dużym doświadczeniem, co jeszcze zwiększa jej wartość!

Każdy kto miał szczeniaka wie, że pierwsze miesiące to niekoniecznie łatwy czas. Gdy przywieźliśmy Nutkę z hodowli, pojęcie o wychowaniu psa mieliśmy dość małe. Młoda bawiła się bez opamiętania z innymi psami, uciekała, skakała na sąsiadów a my razem z nią uczyliśmy się „obsługi” małego psa. Całe szczęście dla nas mieliśmy dużo szczęścia/ uporu/ konsekwencji (zakresić prawdziwe :P), że Nutelka wyrosła na fajnego przyjaciela, aktywnie spędzającego z nami czas i nie robiącego zbyt wielu kłopotów. 

W poradniku John Dog’a znajdziecie porady dotyczące rozwoju fizycznego szczeniaka, wszystko o niezbędnych szczepieniach i pielęgnacji, ale tez cały rozdział na temat wychowania! W poradniku poruszone zostały te aspekty, które pozwolą na zbudowanie solidnych podstaw posłuszeństwa i przyjemnego życia z psem! Czytałam z dużą satysfakcją mając świadomość, że taka książka pomoże niejednej osobie w wychowaniu fajnego psiaka! Socjalizacja, zasady w domu, jest tam nawet cały rozdział o lęku separacyjnym! Bomba!

Na końcu poradnika znajduje się cały rozdział poświęcony żywieniu, przygotowany przez Dr. hab. inż Wiolettę Biel, która zajmuje się żywieniem i dietetyką zwierząt. Takie krótkie porady wraz z najczęstszymi problemami młodych psów, to dobry przewodnik dla mniej świadomych właścicieli. 

Muszę przyznać, że poradnik „Od szczeniaka” wydany przez markę John Dog wyczerpuje temat przygotowania i posiadania młodego psa, ale i kompleksowej opieki nad nim. Pozycja, którą będę chętnie polecać i pożyczać wszystkim mniej świadomym znajomym, którzy często pytają mnie „co robić gdy w ich domu pojawi się pies?! Książkę kupicie w sklepie JohnDoga!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

3 godzin temu

Niuchacz

🐶5 lat Weehee! Konkurs!⭐️
Długo myślałam jak połączyć konkurs z wdzięcznością, że jesteście tutaj ze mną już tak długo! I wymyśliłam!

Relacje! Coś co cenię sobie bardzo mocno w życiu. Chciałabym poznać Was lepiej! Przez 5 lat poznałam tutaj wielu wspaniałych ludzi! Za co jestem bardzo wdzięczna. Pokażcie swoją relacje z psami za pomocą zdjęcia i opiszcie ją w kilku słowach <3

⭐️Nagroda główna⭐️ - obroża i smycz personalizowana z serii Classic!
Będzie kilka dodatkowych nagród w postaci rabatów!

1. Zamieśćcie zdjęcie pod postem, które najlepiej pokazuje Waszą relacje z psami.
2.Napiszcie komentarz w którym opiszecie Was jako team!
3. Będzie mi bardzo miło jeśli wrzucicie także na swoim stories zdjęcie z #weehee5years
4. Na zdjęcia czekam do 22.03.2021.
5. Ogłoszenie wyników - 23.03.2021.
O wynikach zadecyduje Weehee team z Moon Dogs Adventure.

🐶5 years of Weehee! Contest! ⭐️

Relations! Something that I value most in my life. I would like to get to know you better! We are here together for 5 years! I have met many wonderful people here! For which I am very grateful. Show your relationship with dogs on a photo and describe it in a few words <3

⭐️Main prize⭐️ - collar and leash personalized from the Classic series!
There will be some extra rewards in the form of discounts!

1. Post a photo under the post that shows your relationship with dogs.
2. Write in a comment describtion of you and your dog as a team!
3. I would be very happy if you also put a photo with #weehee5years on your stories.
4. I am waiting for photos until 22.03.2021.
5. Announcement of the results - 23.03.2021.
The Weehee team from Moon Dogs Adventure will decide about the results.
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku