Poradnik John Dog’a „Od szczeniaka” » Niuchacz Testy psich produktów, karm, przysmaków i trochę o naszym życiu z psem nad morzem.

Poradniki / Spisy / Testy akcesoriów

Poradnik John Dog’a „Od szczeniaka”

Jeśli miałabym wymieniać rzeczy, których brakowało mi podczas odbierania szczeniaka z hodowli, byłyby to maty do lizania, piłki ChuckIt, szarpak z owcy i porządna książka o moim szczeniaku, z której dowiem się podstaw socjalizacji, żywienia, wychowania przyszłego psiego mistrza. Taką pozycje przygotował John Dog i po przeczytaniu zaledwie fragmentu pomyślałam- dlaczego tak późno?! 

Zacznę od samego wydania, które jest przygotowane bardzo starannie i wesoło, a dzięki kolorowym, słodkim zdjęciom szczeniaczków czytanie tekstu jest bardziej atrakcyjne. Książka jest w miękkie oprawie i zawiera mnóstwo infografik i cennych informacji! Co znajdziecie w środku (oprócz szczeniaczków oczywiście)? Poradnik o co powinniście zadbać przed pojawieniem się psa w Waszym domu, a przede wszystkim o to co będzie później! 
Książka podzielona jest na 4 części:
1. „Witaj w domu” o przygotowaniu przestrzeni i pierwszych wspólnych chwilach.
2. „Rośnij zdrowo” o etapach rozwoju i pielęgnacji rosnących psiaków (przygotowane przez lek. wet. Małgorzatę Glemę).
3. „Wychowanie” z całym spektrum zasad wychowania psa, opracowane przez behawiorystę Piotra Wojtkowa
4. „Żywienie” (opracowane przez Dr. hab. inż Wiolettę Biel) wraz z opisem częstych problemów szczeniąt.
Książka opracowana została przez ekspertów z dużym doświadczeniem, co jeszcze zwiększa jej wartość!

Każdy kto miał szczeniaka wie, że pierwsze miesiące to niekoniecznie łatwy czas. Gdy przywieźliśmy Nutkę z hodowli, pojęcie o wychowaniu psa mieliśmy dość małe. Młoda bawiła się bez opamiętania z innymi psami, uciekała, skakała na sąsiadów a my razem z nią uczyliśmy się „obsługi” małego psa. Całe szczęście dla nas mieliśmy dużo szczęścia/ uporu/ konsekwencji (zakresić prawdziwe :P), że Nutelka wyrosła na fajnego przyjaciela, aktywnie spędzającego z nami czas i nie robiącego zbyt wielu kłopotów. 

W poradniku John Dog’a znajdziecie porady dotyczące rozwoju fizycznego szczeniaka, wszystko o niezbędnych szczepieniach i pielęgnacji, ale tez cały rozdział na temat wychowania! W poradniku poruszone zostały te aspekty, które pozwolą na zbudowanie solidnych podstaw posłuszeństwa i przyjemnego życia z psem! Czytałam z dużą satysfakcją mając świadomość, że taka książka pomoże niejednej osobie w wychowaniu fajnego psiaka! Socjalizacja, zasady w domu, jest tam nawet cały rozdział o lęku separacyjnym! Bomba!

Na końcu poradnika znajduje się cały rozdział poświęcony żywieniu, przygotowany przez Dr. hab. inż Wiolettę Biel, która zajmuje się żywieniem i dietetyką zwierząt. Takie krótkie porady wraz z najczęstszymi problemami młodych psów, to dobry przewodnik dla mniej świadomych właścicieli. 

Muszę przyznać, że poradnik „Od szczeniaka” wydany przez markę John Dog wyczerpuje temat przygotowania i posiadania młodego psa, ale i kompleksowej opieki nad nim. Pozycja, którą będę chętnie polecać i pożyczać wszystkim mniej świadomym znajomym, którzy często pytają mnie „co robić gdy w ich domu pojawi się pies?! Książkę kupicie w sklepie JohnDoga!

O nas

Karolina i Nutella. Razem od ponad 6 lat niuchamy co w psim świecie piszczy! Karmy, zabawki, akcesoria – testy takich produktów i jeszcze więcej znajdziesz na blogu. A w parę weekendów w roku spotkasz nas całą ferajną na zawodach dogfrisbee.

Szukaj na tym blogu

Facebook

6 dni temu

Niuchacz

No i gdzie dziś szalejecie? :DOferty BLACK FRIDAY 2021 ‼️

Jak co roku robimy zestawienie przecen i promocji na Black Friday i Week. W spisie nie ma jakiejś promocji? W komentarzu wklej link do albo napisz nazwę sklepu

- Totobi
- Baltica
- HolistaPets
- Tales of tales
- MAGIC Team - magiczne akcesoria
- WOOF CRAFT
- Dog's Craft
- AiR & Dogs
- NERRO karmy dla psów i kotów
- PsiBufet
- SEADOG
- Dog's Profit
- Dla Psiaka
- pet&you
- VOFF
- GAME DOG Performance Nutrition
- Pieski w Kreski
- Psatelier
- John Dog
- KETTU
- PetBuddies
- Rock&Dog
- TropiDog
- Psiabuda.pl
- Aptus Polska
- PasteLove szarpaki
- PositiveCare- naturalne kosmetyki dla zwierząt
- HelloDogs.pl
- SABA Manufaktura Karm
- Kynose
- Hubun.pl - sklep zoologiczny
- ESMEFORDOG
- Lunderland
- HAUEVER
- Haudi
- DogVenture
... Zobacz więcej!Zwiń

Zobacz na Facebooku